İşgal şirketleri
Dünya
İşgal şirketleri
İsrail, Batı Şeria’yı ilhak etmeyi planlarken BM’den kritik adım geldi. BM, yasa dışı Yahudi yerleşimlerinde faaliyet gösteren 112 şirketin listesini yayınlayarak teşhir etti. İşgale destek veren şirketler arasında TripAdvisor, Booking, Motorola ve Airbnb de var. Filistin yönetimi kararı “uluslararası hukuk açısından zafer” olarak yorumladı.
Yeni Şafak
TripAdvisor İstanbul tanıtım sayfaları yönetimini İTO üstlendi
Ekonomi
TripAdvisor İstanbul tanıtım sayfaları yönetimini İTO üstlendi
Dünyaca ünlü seyahat web sitesi TripAdvisor İstanbul sayfalarının yönetimini, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) başkanlığını yürüttüğü İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’na (ICVB) devretti. Buna göre her ay 490 milyon kullanıcının turistik destinasyonlar, otel, restoran, müze ve ören yerleri, turlar ve havayolu şirketleri ile ilgili yorumlarını paylaştığı ve puanladığını TripAdvisor’ın İstanbul resmi şehir tanıtım sayfalarını bir yıl boyunca, ICVB yönetecek. Sayfaların yönetimi ise ICVB’nin önemli projelerinden biri olan One İstanbul markası üzerinden gerçekleştirilecek.
DHA
Kayıtdışına sıkı takip
Ekonomi
Kayıtdışına sıkı takip
Yurtdışı internet siteleri üzerinden yapılan satışlar inceleme altına alınıyor. Kayıtdışı ile mücadele kapsamında Türkiye’de otel ve turizm tesisleri için satış yapan internet sitelerinden vergi alınması için çalışma başlatıldı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.