Yeni belgeler ortaya çıktı: Facebook
nefretten
para
kazanıyor
Teknoloji
Yeni belgeler ortaya çıktı: Facebook nefretten para kazanıyor
Facebook’un eski bir çalışanı daha dijital diktatörün kirli yüzüne ışık tutan itiraflar yaptı. ABD başkanlık seçimlerine müdahale ile suçlanan platformun kazanç için nefret söylemlerini yaymaya devam ettiğini söyleyen kurum personeli, iletişim sorumlusu Tucker Bounds’un “Bunlar kuru gürültü. Birkaç hafta içinde başka konular bulurlar. Bu sıradaysa biz para basıyor olacağız” dediğini anlattı.
Yeni Şafak
Dokuzuncu gezegenin keşfi için amatörlere yardım çağrısı
Teknoloji
Dokuzuncu gezegenin keşfi için amatörlere yardım çağrısı
Avustralya Ulusal Üniversitesinden gökbilimciler Güneş yörüngesinde hareket ettiği düşünülen yeni gezegeni bulmak üzere robotik bir teleskop tarafından çekilen uzay görüntülerini amatör gözlemcilerin kullanımına açtı.
AA
HSBC geleneği bozdu
Ekonomi
HSBC geleneği bozdu
Avrupa'nın en büyük bankası HSBC Holdings Plc 2017 yılında görevden ayrılmayı planlayan Yönetim Kurulu Başkanı Douglas Fint'in yerine sigorta şirketi AIA Group'un başında bulunan Mark Tucker'ı atayacağını duyurdu.
Reuters
Koronavirüse yakalanan Trump nasıl hissettiğini açıkladı: Son 8 saattir ilaç bile almıyorum
Dünya
Koronavirüse yakalanan Trump nasıl hissettiğini açıkladı: Son 8 saattir ilaç bile almıyorum
Koronavirüs tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump, son 8 saattir hiçbir ilaç kullanmadığını ve kendini iyi hissettiğini açıkladı. Trump, 'evinin bodrum katından çıkmıyor' diye eleştirdiği Demokrat rakibi Joe Biden'a da gönderme yaparak, "Ben virüs konusunda bir tehlike olduğunu biliyordum ama hayatının geri kalanında evinin bodrum katında saklanan biri olamam. Ben dünyanın en büyük ekonomisine sahip bir ülkeyi yönetiyorum." dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.