ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Bu altın eller hep işlesin
Hayat
Bu altın eller hep işlesin
Beyoğlu Belediyesi'nin bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği "Altın Eller Festivali" başladı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 63 sanatkar ve zanaatkarın hünerlerini sergilediği festival, unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarını da geçmişten geleceğe taşımayı amaçlıyor.
Yeni Şafak
Minaresine
kavuştu
Gündem
Minaresine kavuştu
Ilısu Barajı göl alanındaki İmam Abdullah Zaviyesi’nin türbe bölümünün ardından minaresi de Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı’ndaki yerine nakledildi. Koç Süleyman ve Kızlar camileri ile Er Rızık minaresi, Orta Kapı ve Bal Döken Türbesi’nin de nakledilmesiyle taşınma işlemleri de sona erecek.
Yeni Şafak
Her yönüyle 
Tarık Buğra
Hayat
Her yönüyle Tarık Buğra
Doğumunun 100. yılında usta yazar Tarık Buğra’yı Beşir Ayvazoğlu, İnci Enginün, Erol Kılınç, Ebru Burcu Yılmaz, Faruk Şüyün ve Yağmur Tunalı farklı yönleriyle anlatıyor.
Yeni Şafak
Tarihi zaviye
yeni yerinde
Gündem
Tarihi zaviye yeni yerinde
Tarihi Zeynel Bey Türbesi ve Artuklu Hamamı’nın ardından Ilısu Barajı göl alanında kalan İmam Abdullah Zaviyesi de Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı’ndaki yeni yerine taşındı. Zaviyenin minare bölümünün de hafta içinde taşınacağı belirtildi.
Yeni Şafak
Macaristan'daki çalışmalar Kanuni'nin hatıralarını yaşatacak
Hayat
Macaristan'daki çalışmalar Kanuni'nin hatıralarını yaşatacak
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlüğünde, Zigetvar kuşatması sırasında 1566'da hayatını kaybeden Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının gömüldüğü alanın bulunması için 2012'de başlatılan kazılar, hem Türk-Macar hem de dünya tarihi açısından büyük önem taşıyor.
AA
Tarihi eserler taşınırken duygusal anlar yaşandı
Gündem
Tarihi eserler taşınırken duygusal anlar yaşandı
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce, tarihi Zeynel Bey Türbesi ve Artuklu Hamamı'nın ardından Ilısu Barajı göl alanında kalan İmam Abdullah Zaviyesi'nin türbe bölümü de Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'ndaki yeni yerine taşındı.
AA
Hat sanatları
medresede yaşayacak
Hayat
Hat sanatları medresede yaşayacak
İBB, Fatih’te bulunan Hattat Kazasker Mustafa Rakım Efendi Türbesi ve Medresesi’ni aslına uygun şekilde restore ediyor. İstanbul’daki tek hattat türbesinin yanında bulunan medrese, restorasyondan sonra “Hat Sanatları Merkezi” olarak yaşatılacak.
Yeni Şafak
Hasankeyf’teki tarihi eserler bir bir taşınıyor
Hayat
Hasankeyf’teki tarihi eserler bir bir taşınıyor
Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü alanında kalacak kültürel mirasın korunması için tarihi yapıların taşınması süreci devam ediyor.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.