Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Ah nerede vah nerede?..
Ah nerede vah nerede?..
Muhalefetin tipolojisini çıkarmak pek zor olmasa gerek… Siyasi iletişim literatürüne henüz girmese de yakındır: ‘Mıncıkla bırak’ taktiği…Ortaya yalan-dolan bir laf atıyorlar… O lafın üzerine bir sürü sazan atlıyor… Suni bir gündem oluşturma çabasıyla bunu mıncıklayıp duruyorlar. Ne zamanki o lafın laf olmadığı anlaşılıyor, bu sefer onu bırakıp mıncıklayacak başka bir şey buluyorlar…Yeni bir taktik değil bu. Örnekleri çok… Mesela “Deprem paraları nerde?”… Cumhurbaşkanı çıkıp “Toplanan paranın 5 ...
Libya, Libyalılarda kaldı
Libya, Libyalılarda kaldı
Arap Baharı, tabandan gelen ve temsil kabiliyeti yüksek hareketlerin eseri değildi fakat farklı katmanlardan oluşan muhalefet psikolojisinden beslenmişti. Kuzey Afrika’dan başlayan “isyan” bütün Arap yarımadasına sirayet edebilirdi. Tunus’ta başlayan süreç belirli sayıda ülkeyi derinden sarstı ve ortaya çıkan karmaşa büyük bir kriz şeklini aldı. Bu ülkelerde güçlü siyasî ve entelektüel sınıf oluşmadığı için olayları yönlendirmek mümkün değildi. Özellikle Mısır gibi coğrafyayı etkileme potansiyel...
Turizme moral oldu
Koronavirüs
Turizme moral oldu
Turizm sektörü salgın nedeniyle rezervasyonların bu yıl seyahatten kısa süre önce yapılmasını bekliyor. Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin de turizm sektörü çalışanlarının öncelikli aşılama programına alınmasının kendilerine moral verdiğini, bunun uluslararası alanda önemli bir pazarlama aracı olacağını söyledi.
Yeni Şafak
Bozdoğan’a maşallah
Ekonomi
Bozdoğan’a maşallah
Türkiye, havadan havaya füze teknolojisine sahip sayılı ülkelerden biri olmayı başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu haberi, “Genç teknisyen ve mühendislerimizin geliştirdiği hava-hava füzemiz Bozdoğan, ilk atışta hedefi tam isabetle vurdu. Gençlere maşallah” sözleriyle paylaştı .
Yeni Şafak
Google’a rekor ceza: 296 milyon TL
Teknoloji
Google’a rekor ceza: 296 milyon TL
Rekabet Kurulu, Google’a hakim durumu kötüye kullanarak rekabeti ihlal suçundan 296 milyon lira ceza kesti. Google, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlanıyordu. Ceza tutarı, Türkiye’de bir teknoloji şirketine bugüne kadar verilmiş olan en yüksek ceza oldu.
Yeni Şafak
Bir Kur’an ile yüzleri güldü
Dünya
Bir Kur’an ile yüzleri güldü
Almanya’dan Afrika’ya Ramazan yardımlarını dağıtmak için giden Türk hayırseverler, “Luh” adı verilen tahta levhalarla hafızlık eğitimi almaya çalışan Senegalli çocuklara 10 bin Kur’an hediye etti. Çocuklar Kur’an-ı Kerim’leri dikkatle inceledi.
Yeni Şafak
İsrail'den Türk donanmasına övgü: Bölgenin en güçlüsü
Dünya
İsrail'den Türk donanmasına övgü: Bölgenin en güçlüsü
İsrail’de yer alan Haifa Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Maritime Policy Strategy isimli oluşum, Türkiye’nin donanma gücünün bölgedeki en güçlü donanma haline geldiğini yazdı.
Diğer
ABD Karadeniz'e çıkacağı bildirilen savaş gemilerinin Boğazlardan geçişini iptal etti
Gündem
ABD Karadeniz'e çıkacağı bildirilen savaş gemilerinin Boğazlardan geçişini iptal etti
Türk Boğazlarından Karadeniz'e çıkışı için Türkiye'ye diplomatik bildirimde bulunulan ABD'ye ait 2 savaş gemisinin Boğazlardan 14 ve 15 Nisan'da geçişinin iptal olduğu bildirildi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.