Riyad birini susturdu
Gündem
Riyad birini susturdu
Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı vahşice katleden 15 kişilik timde yer alan Meşal Saad El Bostani, Riyad’ta şüpheli bir kazada öldü. Teğmen rütbesiyle Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde pilotluk yapan Bostani böylece sırlarıyla gitmiş oldu.
Yeni Şafak
İlk duruşma
30 Ocak’ta
Gündem
İlk duruşma 30 Ocak’ta
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin hazırlanan iddianame, İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İlk duruşma, 30 Ocak 2019’da yapılacak.
Yeni Şafak
Dünya Yeni Şafak’ı konuştu
Gündem
Dünya Yeni Şafak’ı konuştu
Yeni Şafak'ın, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin haberi dünyanın gündemine oturdu. Haber, dünya medyasında geniş yankı bulurken uluslararası ajanslar AFP ve AP, Yeni Şafak'ın ulaştığı ses kayıtlarını son dakika olarak geçti. Deutsche Welle, Sky News ve Al Jazeera televizyonları haberi canlı yayınlarına taşıdı. Kaşıkçı'nın yazılarının yayınlandığı Washington Post gazetesi de haberi son dakika olarak paylaştı.
Yeni Şafak
Başkonsolos saygısızlık yaptı
Gündem
Başkonsolos saygısızlık yaptı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşıyla görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Başkonsolosun Kaşıkçı'nın kaybolmasından sonra dalga geçer gibi dolapları açıp da 'Bak işte burada yok' demesi, saygısızca davranması doğru bir yaklaşım değildi” dedi.
Yeni Şafak
Bir olalım başarı gelir
Spor
Bir olalım başarı gelir
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, bordo-mavili camianın tüm samimi duygularla yan yana ve omuz omuza olması gerektiğini belirterek, “Bir bütün olmayı başardıktan sonra kazanmayı alışkanlık haline getiren bir takım izlettirmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.
Yeni Şafak
3 bin kişiyle
son test
Ekonomi
3 bin kişiyle son test
Açılışına sayılı günler kala, dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin yolcu, 3 uçak ve 150 ekipmanla yapılan son test başarıyla gerçekleştirildi.
Yeni Şafak
Tahvil ihracına gelen 3 kat talep güvenin göstergesi
Ekonomi
Tahvil ihracına gelen 3 kat talep güvenin göstergesi
Uluslararası sermaye piyasalarında önceki gün 2 milyar dolar tutarında, 5 yıl vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirildi. Tahvilin getiri oranı yüzde 7,5, kupon oranı yüzde 7,25 olarak gerçekleşti. İhraca yatırımcılardan 6 milyar doların üzerinde talep geldi.
Yeni Şafak
FETÖ’cü silah şirketi
hızla büyüyor
Gündem
FETÖ’cü silah şirketi hızla büyüyor
FETÖ’nün üs olarak kullandığı ülkelerden Güney Afrika kıtasındaki etkinliği halen sürüyor. FETÖ’cü Vuslat Bayoğlu’na ait MİLKOR adlı silah fabrikası ülkede hızla büyüyen silah şirketlerinden biri oldu. Yakın zamana kadar yalnızca mermi üretimi yapan şirket, İHA, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları savaş sistemleri geliştirip satıyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.