Türkiye, en güvenilir rota
Erdal Tanas Karagöl
Türkiye, en güvenilir rota
Yeni Şafak · ERDAL TANAS KARAGÖL - Türkiye, en güvenilir rotaRusya’nın Ukrayna’yı işgali ile Avrupa ülkeleri tarafından başlatılan ekonomik yaptırımlara karşı yaptırım olarak, Rusya’nın da Avrupa ülkelerine doğalgaz akışını durdurması Avrupa ülkelerinin doğalgaz arz güvenliği ekonomik, siyasi, güvenlik ve daha bir çok açıdan en önemli sorun haline geldi.Ukrayna’nın işgali ile hem Avrupa’ya Kuzey Akım 2 hattından doğalgaz akışı başlamadan durdurulması hem de en önemli doğalgaz hattı olan Kuzey A...
TürkAkım'ında son bir yıl
Ekonomi
TürkAkım'ında son bir yıl
TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı Proje Sözcüsü Aslı Esen, Kıyıköy’deki alım terminali inşaatının devam ettiğini belirterek, "O da 2019 içinde tamamlanacak. Doğal gaz akışı planlandığı gibi gelecek yılın sonunda başlayacak." dedi.
AA
TürkAkım’da son aşamaya gelindi
Ekonomi
TürkAkım’da son aşamaya gelindi
2015 yılında inşaat çalışmaları başlayan Rus gazını Karadeniz’in altından geçerek Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştıracak olan Türk Akımı doğalgaz boru hattında son aşamaya gelindi. Kıyıköy’de yapımı devam eden alım terminalinde inşaat çalışmalarının yüzde 70’ten fazlası tamamlanırken, hattın ise yıl sonunda devreye alınacağı belirtildi.
AA
Avrupa gaz krizini Türkiye çözer
Gündem
Avrupa gaz krizini Türkiye çözer
Gaz krizini aşmak ve yaklaşan kışa hazırlıklı girmek için birçok alternatif arayan Avrupa’ya Türkiyesiz çözüm pek mümkün görünmüyor. Türkiye, AB’nin kapısını çaldığı Azerbaycan’ın gazını taşıyan TANAP’ta köprü ülke konumunda bulunuyor. Avrupa’ya halen kesintisiz gaz taşıyan tek hat da TürkAkım Boru Hattı.
Yeni Şafak
TürkAkım mayısta Türkiye'de
Ekonomi
TürkAkım mayısta Türkiye'de
Rusya'dan Türkiye'ye uzanan üçüncü doğalgaz hattı TürkAkım projesi mayıs ayında Kırklareli'ne ulaşacak. 2019’da ilk gazı Türkiye’ye ulaştırmak istediklerini belirten TürkAkım Sözcüsü Aslı Esen, “TürkAkım enerji güvenliğine ciddi katkı sağlayacak” dedi.
Yeni Şafak
TürkAkım Türkiye’de
Ekonomi
TürkAkım Türkiye’de
TürkAkım projesinin Rusya tarafındaki inşaat çalışmaları tamamlanarak, Türkiye’nin Münhasır Ekonomik Bölgesi’ne giriş yapıldı. Dünyanın en büyük boru döşeme gemisi Pioneering Spirit, iki ülke arasındaki geçişin bir simgesi olarak, deniz tabanına her iki ülkenin bayraklarının resmedildiği bir boru hattı kesiti yerleştirdi.
Yeni Şafak
Kremlin açıkladı: Erdoğan ve Putin enerji projelerini görüşecek
Dünya
Kremlin açıkladı: Erdoğan ve Putin enerji projelerini görüşecek
Kremlin Dış Politika Danışmanı Uşakov, "İki ülke liderinin görüşmesinde TürkAkım ve Akkuyu projeleri ele alınacak" dedi.
AA
'TürkAkım'a hissedar alabiliriz'
Dünya
'TürkAkım'a hissedar alabiliriz'
Gazprom İcra Komitesi Başkanı Miller, Güney ve Güneydoğu Avrupa'daki ülkelerin neredeyse tamamı TürkAkım üzerinden doğalgaz almak arzusunda olduklarını belirterek "Projeye hissedar alınmasını Avrupalı şirketlerle değerlendiriyoruz" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.