Kapadokya'nın kadın pilotları
Gündem
Kapadokya'nın kadın pilotları
Tarihi ve kültürel varlıkları, eşsiz doğal güzellikleriyle her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balonları kadın pilotlar tarafından da uçuruluyor.
AA
Uçan balon zevki 70 milyon avro kar getirdi
Hayat
Uçan balon zevki 70 milyon avro kar getirdi
Kapadokya'da, geçen yıl 537 bin 500 kişi sıcak hava balon turuna katılarak bölgenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini kuş bakışı izledi, turların ekonomiye katkısı yaklaşık 70 milyon avro oldu.
AA
Sonbaharda Kapadokya güzelliği
Hayat
Sonbaharda Kapadokya güzelliği
Doğa harikası yeryüzü şekilleri, tarihi ve kültürel değerleriyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Kapadokya'da peribacaları ve vadiler, sonbaharın renkleriyle farklı bir güzelliğe büründü. Sıcak hava balonculuğunun dünyadaki önemli merkezlerinden biri olan Kapadokya'da balon turlarına katılan ziyaretçiler, bölgenin sonbahar güzelliğini gökyüzünden de görerek fotoğrafla ölümsüzleştiriyor.
AA
İki balon arasında ip üzerinde yürüdü
İki balon arasında ip üzerinde yürüdü
Fransa'da 'Uçan Fransızlar' isimli dublör grubunun iki üyesi olan Tancrède Melet ve Julien Millot, Aziz Tancrède Melet düzlüğünde havada uçan iki balon arasına gerdikleri ip üzerinde yürümeyi başardı.
Diğer
Uçan balonla uzay turizmi!
Teknoloji
Uçan balonla uzay turizmi!
$75,000'ınız varsa 2 saatliğine uzay gezintisine çıkabilirsiniz. :)
Yeni Şafak
Evde uçan balon nasıl yapılır?
Evde uçan balon nasıl yapılır?
Kolaylıkla bulunabilecek malzemelerle siz de evinizde uçan balon yapmak ister misiniz? İhtiyacınız olan şeyler, lavabo açacağı, su, alüminyum folyo ve balon. Nasıl yapılacağını ise Crazy Russian Hacker kanalından Taras Kul anlatıyor.Diğer
Çocuğunuza uçan balon alırken çok dikkat edin
Hayat
Çocuğunuza uçan balon alırken çok dikkat edin
Bursa’da ufak bir kızın elinde patlayan uçan balon faciaya sebep oldu. Helyum gazı ile doldurulması gereken uçan balon ucuz olsun diye lavabo açıcı ve yanıcı gazlarla doldurulunca çocukların ellerinde bir bombaya dönüşüyor.
IHA
Gökyüzünde balon şenliği
Hayat
Gökyüzünde balon şenliği
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde düzenlenen "Uluslararası Kapadokya Balon Festivali"nin ikinci gününde, çeşitli figürlerdeki sıcak hava balonları peribacaları ve doğal kaya oluşumları arasında uçtu. Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde, Pasha Balloons sponsorluğunda düzenlenen festival kapsamında, peribacalarının yoğun bulunduğu Paşabağı mevkisine getirilen balonlar renkli görüntüler oluşturdu. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği festivalde, ıstakoz, fare, arı, robot, inek ve benzeri figürlerdeki sıcak hava balonları peş peşe gökyüzüne yükseldi. İşte birbirinden farklı balonlar:
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.