ABD: Uluslararası Ceza Mahkemesi bizim için ölüdür
Dünya
ABD: Uluslararası Ceza Mahkemesi bizim için ölüdür
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD'nin UCM ile iş birliği yapmayacağını belirterek "UCM'ye destek olmayacağız. İçerisinde yer almayacağız. UCM'yi kendi içerisinde ölmesi için bırakacağız. Nasıl olsa almış olduğu karar ve girişimlerle UCM bizim için zaten ölüdür" dedi.
AA
10 maddede yargıya darbe girişimi
Gündem
10 maddede yargıya darbe girişimi
Paralel yapı, usulsüz dinleme, Selam-Tevhit, Tahşiye kumpasları gibi soruşturmalara bakan ve pek çok tutuklama kararına imza atan 10 ayrı sulh ceza hakimini pasifize ederek cezaevindeki paralel yapı şüphelilerini hukuksuz kararlarla dışarı çıkarmaya çalıştı. İki asliye ceza hakiminin aldıkları karar, paralel yapının hukuk sistemini nasıl manipüle ettiğini gözler önüne serdi. Hukukçular hem yetkileri olmayan hem de dosyaları incelemeden karar veren hakimlerin suç işlediği görüşünde.
Yeni Şafak
Anayasa Mahkemesi'nden ihlal kararı
Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden ihlal kararı
Anayasa Mahkemesi, Türkiye'ye sığınan Cezayir uyruklu bir kişinin, Yalova Yabancılar Şube Müdürlüğünde tutularak özgürlüğünden yoksun bırakıldığı ve idari gözetim koşullarının kötü olduğu iddiasıyla yaptığı başvuruyu kabul ederek, 5 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.
AA
Doktora hakarete 6 ay hapis cezası
Hayat
Doktora hakarete 6 ay hapis cezası
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde nöbetçi doktor Y.T. ye "Sen kimsin aptal adam, seninle hesaplaşacağız" diyerek hakaret ve tehdit eden hasta refakatçisi M.D. tutuksuz yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, kavga olayı geçtiğimiz 2 Eylül 2014'de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Hasta yakını, nöbetçi doktor Y.T.'den hastasının yanında kalmak için izin istedi.
IHA
Korsan tahliye kararında gözden kaçan nokta
Gündem
Korsan tahliye kararında gözden kaçan nokta
İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin yetkisi olmadığı halde verdiği reddi hakim kararı ve ardından İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin "paralel yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutuklulara verdiği tahliye kararı, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'yok hükmünde' sayıldı. 29. ve 32. Asliye Mahkemeleri'nin kararını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Profesörü Mustafa Şentop, korsan tahliye kararında gözden kaçırılan noktaya dikkat çekerek, "bir adliyedeki bütün hâkimlerin toplu olarak reddi mümkün değildir" dedi.
Yeni Şafak
UCM: Myanmar'ın işlediği suçlar incelenecek
Dünya
UCM: Myanmar'ın işlediği suçlar incelenecek
Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Fatou Bensuda, 700 bin Arakanlı Müslüman'ın Bangladeş'e tehcir edildiğiyle ilgili yeterli delilin toplanabilmesi ve soruşturma açılabilmesi için ön inceleme başlattı. Bensuda, geçen yılın sonundan bu yana ofisinin Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara karşı işlediği suçlarla ilgili bilgilere ve raporlara sahip olduğunu ifade etti.
AA
Tahşiye davasındaki uyuşmazlığı Yargıtay çözecek
Gündem
Tahşiye davasındaki uyuşmazlığı Yargıtay çözecek
Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, dava dosyasını, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi ile aralarındaki yetki uyuşmazlığının çözümü için Yargıtay'a gönderilmesine karar verdi.
AA
Bu görüntünün bedeli 1500 lira
Hayat
Bu görüntünün bedeli 1500 lira
Diyarbakır'da erkek müşterisi 28 yaşındaki Ş.K.'ye epilasyon işlemi yaparken vücudunda ikinci derece yanıklara yol açan S.Ö.'ye, 1500 TL para cezası verildi.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.