Shakespeare’dan Mevlana’ya uzayan macera
Hayat
Shakespeare’dan Mevlana’ya uzayan macera
Yazdığı Tabiat Dörtlemesi’nde geleneklerden, bilimden ve Türk edebiyatının bilinen eski kaynaklarından yararlanan Buket Uzuner, dörtlemesinin son çıkan kitabı “Hava” ile okura yeni ufuklar açıyor. Tüm dünyada sahte haber ve hava kirliliği konularının hayatlarımızı birebir etkilediği 21. yüzyıl edebiyatına, insan, hayvan, çocuk, kadın, çevre hakları savunucusu kadın gazeteci Defne Kaman karakteriyle bir iz düşüren Buket Uzuner, iklim değişikliği ve çevre sorunlarını incelediği “Su”, “Toprak”, “Hava” ve “Ateş” adlı romanlarıyla, Türkler’in kadim Kamanlık geleneğindeki evrensel tabiat-insan değerlerini, Çağdaş Türk Edebiyatı’na kazandırmak amacını taşıyor.
Yeni Şafak
Okan Bayülgen'in annesi siyasete atıldı
Hayat
Okan Bayülgen'in annesi siyasete atıldı
Okan Bayülgen'in annesi Doğudan Bayülgen, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in danışmanı oldu. 1999 senesinde de Bedrettin Dalan'ın partisinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Bayülgen, bu kez İstanbul'dan sorumlu danışman olacak.
Diğer
Okan Bayülgen'e bir darbe daha
Hayat
Okan Bayülgen'e bir darbe daha
Altın Kelebek ödüllerinde Diriliş Ertuğrul dizisine 'Yılın Dizisi' unvanı verilmiş ancak konuşmalarına izin verilmeyerek skandal bir davranış sergilenmişti. Durumu telafi etmek için mikrofonu eline alan programın sunucusu Okan Bayülgen, daha büyük bir skandala imza atarak diziyle dalga geçti. Bu olay üzerine Kanal D'deki programı yayından kaldırılan sunucuya bir tepki de reklam sektöründen geldi. Bayülgen'in seslendirme yaptığı marka anlaşmayı iptal etti.
Diğer
Okan Bayülgen'den Bardakçı'ya FETÖ yanıtı
Hayat
Okan Bayülgen'den Bardakçı'ya FETÖ yanıtı
Murat Bardakçı'nın Zaman gazetesinin sadeleştirdiği Elmalılı'nın Kuran tefsirinde tahrifat yaptığını açıklamasının ardından Elmalılı'nın torunu olan Okan Bayülgen'e yaptığı çağrıya, Bayülgen'den yanıt geldi. Bayülgen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yasal mirasçıları ile ilgili bir süreçtir. Onların tasarrufudur. Bir girişimde bulunacaklardır herhalde" yazdı.
Diğer
Okan Bayülgen Mesnevi'yi seslendirdi
Hayat
Okan Bayülgen Mesnevi'yi seslendirdi
Hz. Mevlana'nın 741. vuslat yıl dönümü etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan televizyoncu ve oyuncu Okan Bayülgen, semazenler ve Alaturca Records'un müzikleri eşliğinde Mesnevi'yi okudu.
AA
Altın terbiyesizlik
Gündem
Altın terbiyesizlik
Doğan Medya tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri büyük skandallara sahne oldu. ‘Yılın Dizisi’ seçilen Diriliş Ertuğrul Dizisi ekibine sahnede söz hakkı tanınmazken, yapımcı Mehmet Bozdağ ödülü iade etti. Programın sunucusu Okan Bayülgen ise yapılan saygısızlığı hostesin üzerine yıkarak alaycı bir dille “Diziyi hiç izlemedim ama söz veriyorum, bundan sonra her gün seyredeceğim” ifadesini kullandı. Yine törende ‘En İyi Erkek Haber Spikeri’ ödülünü alan Fatih Portakal, konuşmasında terör örgütleri FETÖ ve PKK’nın propagandasını yaptı.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar bağrına basmasa ne yazar
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar bağrına basmasa ne yazar
Beştepe'de TRT World kanalının tanıtım gecesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altın Kelebek ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisine yapılan sansüre tepki gösterdi. Erdoğan, "Diriliş'in yapımcısına söyledim; onların o şekilde yorum yapmalarına, değerlendirmelerine hiç kafanızı takmayın. Bu millet sizi bağrına bastı, onlar basmasa ne yazar" diye konuştu. Okan Bayülgen'in diziyle dalga geçen konuşmasına da değinen Erdoğan, "Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş" dedi.
Yeni Şafak
Kanal D Okan Bayülgen'in üstünü çizdi
Hayat
Kanal D Okan Bayülgen'in üstünü çizdi
Sunucusu olduğu Altın Kelebek Ödül Töreni'nde 'Diriliş Ertuğrul' ekibine yaptığı saygısızlık ile büyük bir skandala imza atan Okan Bayülgen programından oldu. Yaklaşık 10 gün önce Kanal D'de başlaması gereken programın, hala yayınlanmadı. Kanalın halkın tepkisinden çekindiği iddia edildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.