Ümmet Vakfı "Kudüs'te 2019" raporunu açıkladı
Dünya
Ümmet Vakfı "Kudüs'te 2019" raporunu açıkladı
Ümmet Vakfı tarafından "Kudüs'te 2019" isimli bir rapor hazırlandı. Ümmet Vakfı Başkanı Mehmet Masum Yün tarafından kamuoyuna sunulan raporda, "İşgalci İsrail Kudüs'ü yalnızlaştırmak için hukuksuz tutuklamalarını artırarak devam ettirdi. 531'i çocuk, 94'ü kadın, 1453'ü erkek olmak üzere 2 bin 78 haksız tutuklama yapıldı. İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri rekor seviyeye ulaştı. 29 bin 610 fanatik Yahudi, işgalci İsrail polisinin korumasında, silahların gölgesinde mübarek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Mescid, 12 Mart, 15 Ağustos ve 16 Eylül tarihlerinde 3 kez ibadete kapatıldı. Biri kadın 7 genç Kudüs'te hiçbir gerekçe olmadan şehit edildi. Gerçekte tek yaptıkları Mescid-i Aksa'yı terk etmemeleriydi ama bu bile işgalci İsrail'e fazla geldi" açıklamalarına yer verildi.
AA
Ümmet sofrası İstanbul'da kuruldu
Hayat
Ümmet sofrası İstanbul'da kuruldu
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği onlarca milletten yüzlerce farklı insan ile aynı sofrada buluştu. Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelerek yaşam mücadelesi veren mülteci kardeşlerimize hukuki ve sosyal uyum da dahil olmak üzere birçok farklı alanda destek olan Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ramazan ayında da mülteci kardeşlerini unutmadı.
Diğer
Yeni Şafak gündeme getirmişti: Ümmete hakaret eden turizmci görevinden alındı
Hayat
Yeni Şafak gündeme getirmişti: Ümmete hakaret eden turizmci görevinden alındı
Turizm sektörünün önde gelen firmalarında görev yapan Engin Sezgin, sosyal medya hesabından yaptığı 10 Kasım paylaşımında, skandal ifadelerle ümmeti hedef aldı. Sezgin, ilk kez Yeni Şafak'ın gündeme getirdiği gelişme sonrası paylaşımını silerek özür diledi. Sezgin, ikinci paylaşımında, çalıştığı kurumun kendisini görevden aldığını belirterek, "İnanan bir Müslüman olarak, Müslüman bir ülkede yaşadığımın bilinciyle kendimi doğru ifade etmem gerekirdi. Herkesten özür dilerim." dedi.
Yeni Şafak
Öğretmenden 10 Kasım'da İslam'a ve ümmete hakaret: Kul olun ümmet kalın fetvasını bekleyin şeyhülislamın
Gündem
Öğretmenden 10 Kasım'da İslam'a ve ümmete hakaret: Kul olun ümmet kalın fetvasını bekleyin şeyhülislamın
Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki Vicdan-Ahmet Güner Ortaokulunda düzenlenen 10 Kasım töreni skandala sahne oldu. Kürsüden öğrencilere hitap eden öğretmen, Süleyman Apaydın'ın İslam'ı ve ümmeti hedef alan şiirini okudu. O şiirde şu ifadeler yer alıyor: Özlediyseniz fesi peçeyi. Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi. Hâlâ medet umuyorsanız. Şıhtan şeyhten dervişten. Şifa buluyorsanız. Muskadan üfürükçüden. Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek. Kara çarşafa girsin diyorsanız. Yobazın gazabından ürkerek. Hâlâ önemini anlayamadıysanız. Millet olmanın. Kul olun. Ümmet kalın. Fetvasını bekleyin şeyhülislamın. Unutun tüm dediklerimi. Yıkın diktiğiniz heykellerimi.
Yeni Şafak
İşte Mossad’ın
takip listesi: Filistinli STK'lar ile öğrenci ve çalışanları fişlemişler
Gündem
İşte Mossad’ın takip listesi: Filistinli STK'lar ile öğrenci ve çalışanları fişlemişler
MİT ve Emniyet’in ortak operasyonuyla yakalanan 16 Mossad ajanıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Casusluktan 20 yıla kadar hapisleri istenen ajanlar, Almanya’da bulunan Mossad’ın saha sorumlusu Ahmad Zaid’in talimatıyla takip listesi oluşturmuş. Ajanlar, Sebil Vakfı, Minber’i Aksa, Ümmet Vakfı ve Meşale dernekleri ile öğrenci ve çalışanları fişlemiş.
Yeni Şafak
Aykırılık yap, meşhur olasın
Faruk Beşer
Aykırılık yap, meşhur olasın
Sorumsuzca söylenen sözleri üzerine önceki yazımızda dinde eleştiri olmaz mı diye sorduk, anlama ve yorumlama ile muhalefet ve hakaret etmeyi de birbirinden ayırdık.Tefsirlerdeki bunca farklı fikirlere kimse kötü dememiştir. Çünkü farklı düşünebilme bir nimettir ve muhalifliğe/ temellerde ayrılığa dönüşmedikçe güzeldir. “Ümmetimin ihtilafı rahmettir” sözü hadis olmasa da İslam ümmetinin kültüründe oluşan, farklı düşünceler ortaya koyma anlamında doğru bir kabuldür. Kötü olan dinin asıllarında, k...
Trajediyi farkedememek
Hayat
Trajediyi farkedememek
-ATASOY MÜFTÜOĞLUModern-seküler dünya görüşü ve hayat tarzı, araçsal aklı/bilgiyi/düşünceyi/dili putlaştırarak, ilahi aklı/bilgiyi/düşünceyi/dili, çok kibirli ve küstah bir dille mahküm etti, hayatın ve tarihin dışına çıkardı. Araçsal akıl, bilgi, di
Yeni Şafak
‘Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah sizi değiştirmez’
Faruk Beşer
‘Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah sizi değiştirmez’
Yaşadığımız asrı farklı özellikleriyle düşünürsek ona reklam asrı da diyebiliriz. Herkes malını iyi reklam ettiği ölçüde büyüyüp ilerleyebiliyor ya da varlığını sürdürebiliyor.Düşünceler ve inançlar da öyledir. Ancak kendilerini duyurup tanıttıkları ve beğeni bulabildikleri ölçüde var olurlar. Bu hal evrensel bir kanundur.İyi bir mümin hem dünya hem ahiret mutluluğuna ermek istediği gibi, diğer insanların da böyle olmasını ister. İslam bize bunu öğretir; kendisi için istediğini kardeşi için de i...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.