Rusya din İran mezhep savaşı yapıyor
Dünya
Rusya din İran mezhep savaşı yapıyor
Suriye'de katliam 5'inci yılını geride bıraktı. Yüzbinlerce sivil katledilirken, uluslararası toplumun siyasi girişimleri de sonuçsuz kaldı. Savaşın taraflarını, Suriye halkının özgürlük davasını ve her geçen gün derinleşen insani krizin boyutlarını, yenisafak.com'a değerlendiren Şam Alimler Birliği Başkanı Üsame El-Rıfai, "Rusya, Rus Ortodoks Kilisesi'nden onay aldıktan sonra Suriye'de katliama başladı. İran, Suriye'ye ilk girdiğinden bu yana, mezhep savaşı yürüttüğünü hiç gizlemedi. Humus'ta sivil halkı vahşice katledip, başlarına, 'Lebbeyk ya Hüseyin' sloganlarını yazdılar" dedi.
Yeni Şafak
Müslüman alimlerden Türkiye'ye destek açıklaması
15 Temmuz Darbe Girişimi
Müslüman alimlerden Türkiye'ye destek açıklaması
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde tüm dünya Müslümanları da Türkiye için dua ettiler. Müslüman Alimler Birliği'nin düzenlediği basın toplantısında konuşan Şam Alimler Birliği Başkanı Üsame El-Rıfai Türkiye'deki başarısız darbe girişimiyle alakalı açıklamalar yaptı. El-Rıfai yaptığı açıklamada: "Bütün bu girişimlerin hedefi sadece Türkiye'yi çökertmek değildir. Bu kalkışmanın amacı islam ve Müslümanlardır. Çünkü bu ülke bütün dünya mazlumlarını bir çok şekilde yardım etmiştir" dedi.
Yeni Şafak
"Bu tam anlamıyla bir din savaşı"
"Bu tam anlamıyla bir din savaşı"
Şam Alimler Birliği Başkanı Üsame El-Rıfai, savaşın 5'inci yılında yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan savaşın kelimenin tam manasıyla bir din savaşı olduğunu vurguladı. Rıfai, ABD Başkanı George Bush'un 2001 yılında "Artık Haçlı Seferleri başladı" sözünü hatırlatarak, "Bugün Rusya da, Suriye'ye girdiğinde Ortodoks Kilisesi'nden onay alarak bunu bir din savaşı olarak başlattı" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Suriye İslam Meclisi'nden muhaliflere "birleşin" çağrısı
Dünya
Suriye İslam Meclisi'nden muhaliflere "birleşin" çağrısı
Suriye İslam Meclisi, Esed rejimine karşı mücadele eden muhalif gruplardan güçlerini birleştirerek ortak bir ordu kurmalarını istedi.
AA
Küresel barışın reçetesi İslam
Gündem
Küresel barışın reçetesi İslam
Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Müslüman Topluluklar Birliği”nin 24’üncü toplantısı İstanbul’da yapıldı. Toplantıya katılan 36 İslam ülkesinden 100'ü aşkın temsilci küresel barış reçetesinin İslam olduğuna dair ortak beyanda bulundu. Ayrıca İslam Ülkeleri Birliği kurulmasının gerekliliği vurgulandı.
Yeni Şafak
BM elçisi muhalifler için Türkiye'ye geliyor
Dünya
BM elçisi muhalifler için Türkiye'ye geliyor
BM Suriye Özel Elçisi Staffan de Mistura'nın, Türkiye'de bulunan Muhalif lider Suphi el Rifai'nin "Suriye sorununu görüşmek için herkesle diyaloğa hazırız" sözleri üzerine Suriye'deki çatışmaları dondurma amaçlı Halepli muhalif liderlerle görüşmek için Gaziantep'e geleceği ifade edildi.
Diğer
Tutuklu PKK'lıdan Elçi iddiası: Gürkan öldürdü
Gündem
Tutuklu PKK'lıdan Elçi iddiası: Gürkan öldürdü
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Mart ayında yakalanan ve örgüt mensuplarıyla ilgili emniyette teşhiste bulunan terörist Rifayi İ'nin 2 polis memurunun şehit edildiği ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili bilgiler verdiği ortaya çıktı. Rifat İ., "Gürkan polisleri öldürdü. Buradan da Dört Ayaklı Minare'ye doğru kaçarken orada bulunan Elçi'yi elindeki tabanca ile öldürdüğünü biliyorum" dedi.
AA
Felluce’de  3 bin kayıp
Dünya
Felluce’de 3 bin kayıp
Irak Müftüsü Rafi er-Rifai, Felluce'yi IŞİD'den geri alma operasyonuna katılan Şii milislerden oluşan Haşdi Şabi'nin sivillere yönelik ihlallerde bulunulmasıyla Sünnilerin ülkede bitirilmek istendiğini söyledi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.