İnsanlık yararına projeler TEKNOFEST'te yarışacak
Teknoloji
İnsanlık yararına projeler TEKNOFEST'te yarışacak
Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan "TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali" kapsamında, AFAD öncülüğünde "İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması" da düzenlenecek. Sağlık, eğitim, çevre, ulaşım ve afet yönetimi kategorileri bulunan yarışmada, "ilköğretim, ortaokul ve lise" ile "üniversite, mezun ve yetişkin" klasmanlarında ilgili kategorilerde birinci olan takımlara 10 bin lira ödül verilecek. Yarışma, bireylerin, sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmalarını amaçlıyor.
AA
TEKNOFEST’te İnsansız Hava Araçları Yarışması nefes kesti
Teknoloji
TEKNOFEST’te İnsansız Hava Araçları Yarışması nefes kesti
Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’te düzenlenen TÜBİTAK 2018 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, festivale katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 385 başvuru arasından seçilen 85 kişinin yarıştığı yarışmada insansız hava aracı pilotları hünerlerini sergiledi.
IHA
İstanbul’da ‘uzay’ festivali
Ekonomi
İstanbul’da ‘uzay’ festivali
Teknoloji tutkunlarının heyecanla beklediği Teknofest İstanbul için geri sayım başladı. Teknoloji üretmeye meraklı gençler; roket fırlatmaktan, büyük sistemleri bloke etme, Hack İstanbul yarışmasına kadar 12 farklı kategoride mücadele edecek. Festivalle ilgili bilgi veren T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Parolamız tam bağımsız Türkiye için hayal et, araştır, geliştir, üret” dedi.
Yeni Şafak
Selçuk Bayraktar: Kızım astronot olsun, oğlum uzaya gitsin
Teknoloji
Selçuk Bayraktar: Kızım astronot olsun, oğlum uzaya gitsin
Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul büyük bir coşkuyla başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar TEKNOFEST festivali ile ilgili TVNET’e açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Festivalimizin mottolarından bir tanesi ‘kızım astronot olsun, oğlum uzaya gitsin, dedelerin aklı havada olup dedelerin izinde olanların festivali. Nuri Demirağ’ların, Vecihi Hürkuş’ların, Lagari Hasan Çelebi’lerin festivali” diye konuştu.

Yeni Şafak
TEKNOFEST için geri sayım başladı
Teknoloji
TEKNOFEST için geri sayım başladı
İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in ikincisi için geri sayım başladı. 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek olan festival, 13 Şubat’ta Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölgesinde gerçekleşen tanıtım toplantısı ile meraklılarına duyuruldu.
Yeni Şafak
Türkiye'den dev adım
Ekonomi
Türkiye'den dev adım
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Ülke olarak kendi uydularımızın tasarım ve üretimine dönük çalışmaları yürütürken, aynı zamanda bunları fırlatacağımız merkezin de Türkiye'de kurulmasına yönelik faaliyetlerimiz var." dedi.
AA
Yerli uçak Doğan’da geri sayım
Ekonomi
Yerli uçak Doğan’da geri sayım
Yeni nesil uçak modelinde tasarlanan Doğan’ın güvenlik ve yükleme testleri başarıyla gerçekleştirildi. İki kişilik Doğan uçak, 180 beygirlik motoruyla saatte 277 kilometre hıza çıkacak ve 200 feete kadar yükselebilecek.
Yeni Şafak
Uzay teknolojisiyle gençlik
Hayat
Uzay teknolojisiyle gençlik
Geçtiğimiz son birkaç yılda estetik alanında popüler olan natürellik, 2015 yılında da güncelliğini sürdürecek. Ayrıca, doku mühendisliği ve tıp teknolojisindeki gelişmeler estetikte çığır açmaya devam edecek. Kök hücre tedavileri, 3 boyutlu görüntülemeler ve uzay teknolojisi ile ameliyatsız yüz gençleştirme 2015 yılında en çok duyulacak estetik yenilikler arasında.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.