Galatasaray Prandelli ile anlaştı
Spor
Galatasaray Prandelli ile anlaştı
Galatasaray Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, 7 milyon Euro tazminat isteyen İtalyan teknik adam Cesare Prandelli'yi 3 milyon Euro'ya ikna etti.
Diğer
Üç partiyle devam
Gündem
Üç partiyle devam
CHP’nin anayasa masasını terketmesinin ardından AK Parti, MHP ve HDP çalışmaları sürdürme amacında. Komisyon Başkanı Kahraman’ın parti liderlerine çağrıda bulunması üzerine AK Parti, “Anayasa yapma gayreti masada duruyor”, MHP, “Masayı terketmeyeceğiz”, HDP de “Yapıcı bir tavır sergileyeceğiz” dedi. CHP ise masaya dönmek için şart koştu
Yeni Şafak
“Başkan” ile “cumhurbaşkanı” farkı
Hayat
“Başkan” ile “cumhurbaşkanı” farkı
“Hükümet sistemi” kavramı için net bir tanım mevcut değildir. Ancak, genel olarak; devlet içindeki kuvvetlerin dağılımı ve düzenlenişi bakımından rejimlerde uygulanan kural ve kurumlar sistemine denmektedir. Modern dünyada devletler üç temel ayak üzerine inşaa edildir. Bunlar yasama, yürütme ve yargıdır. Yasama, kanun ve anayasa yapan merci; yargı ise, uyuşmazlıkları mevzuat ışığında çözen aygıttır. Yürütme ise devletin idaresi demektir. Yürütmeyi elinde tutana “hükümet” denir, hükümetle seçimler sonucunda kurulur. Yürütme, mevzuata bağlı olarak, ülkenin genel yönetim kurumlarına hükümet ederek bu işlevi ifa eder.
Yeni Şafak
Kore yarımadasında uzlaşma sağlandı
Dünya
Kore yarımadasında uzlaşma sağlandı
Güney ve Kuzey Koreli yetkililer, yarımadadaki gerilimin yatıştırılması için başlattıkları görüşmelerde uzlaşmaya vardı
AA
Masaya dönmüyor
Gündem
Masaya dönmüyor
Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ndan çekilen CHP, Meclis Başkanı Kahraman’ın ‘masaya dönün’ çağrısına olumsuz cevap verdi. Başkanlık sistemini bahane eden Kılıçdaroğlu, “Tercihini başkanlıktan yana koyan AK Parti ile sonuç alamayız’’ dedi.
Yeni Şafak
Yeni anayasa startı verildi
Gündem
Yeni anayasa startı verildi
Yeni anayasa çalışmaları başladı. Eski çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, komisyonun çalışma usullerinin belirlenmesi için ikinci randevu 10 Şubat'a verildi.
Yeni Şafak
Kutsanmış soykırım
Dünya
Kutsanmış soykırım
Kanada, sayılarla oynayarak tarihindeki soykırım lekesinden kurtulmaya çalışıyor. Ülke 1840'ta açtığı Katolik okullarında 6 bin Kızılderili çocuğun bulaşıcı hastalıklarla öldürüldüğünü savundu.
Diğer
Tony Blair'e yeni görev
Dünya
Tony Blair'e yeni görev
2007 yılından bu yana yürüttüğü Ortadoğu Dörtlüsü Temsilciliği görevinden istifa eden İngiltere'nin eski Başbakanı Blair, Avrupa Hoşgörü ve Uzlaşma Konseyi'nin başkanlığına getirilecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.