Mersin CHP kaynıyor
Gündem
Mersin CHP kaynıyor
İyi Parti’nin aday gösteremediği Mersin’de CHP de karıştı. Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in listeleri tek başına belirlediğini öne süren Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdağan, “Liste beni temsil etmemektedir” diyerek kazan kaldırdı.
Yeni Şafak
PKK’lı daire başkanı
Gündem
PKK’lı daire başkanı
31 Mart’ta bazı illeri HDP ittifakı ile kazanan CHP, diyet ödemeye Mersin’den başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na 1980’de terör örgütü THKO’ya üyelikten 4 yıl hapis yatan Bedrettin Gündeş’i getirdi. Gündeş, 2014’te PKK’nın siyasi uzantısı BDP’den de aday olmuştu.
Yeni Şafak
Mersin’de kol kola
Gündem
Mersin’de kol kola
Mersin'de Millet İttifakı ortakları CHP ile İYİ Parti, kendi adaylarını çıkardı. HDP ise aday çıkarmayarak CHP'yi destekleyecek. Ancak Burhanettin Kocamaz'ın adaylığının reddedilmesinin ardından İYİ Parti'de yeni planlar devreye sokulacak.
Yeni Şafak
Terörist Secer’e
Yunan koruması!
Gündem
Terörist Secer’e Yunan koruması!
Yunanistan’da mahkeme, başkent Atina’da kasım ayında yakalanarak tutuklu yargılanan terör örgütü DHKP-C üyesi Hazal Secer’in Türkiye’ye iadesi talebini reddetti. Atina İstinaf Mahkemesi hakimleri, sanık Secer’e ilişkin Türkiye’nin iade talebine red kararı verdi.
Yeni Şafak
Musul'da DEAŞ'a ait 9 varil 'kimyasal madde' bulundu
Dünya
Musul'da DEAŞ'a ait 9 varil 'kimyasal madde' bulundu
Irak ordusuna bağlı güvenlik güçlerinin, terör örgütü DEAŞ'a ait "kimyasal madde" içeren 9 varil bulduğu belirtildi.
AA
Bayramlığını bombaların parçaladığı çocuk
Ramazan
Bayramlığını bombaların parçaladığı çocuk
Ramazan merhametin can bulduğu en faziletli zamanlardan biri. Barış ve refah içerisinde yaşayan Müslümanlar olarak bizler, bu kutsal vakitleri güvenlik endişesi duymadan, yokluk ve sefalet çekmeden geçiriyoruz. Ancak dünya Müslümanlarının çoğu ne yazık ki, savaş ve şiddet içinde geçiriyor Ramazan'ı. İnancından dolayı soydaşlarınca katliama uğrayan Bosna da bu topraklardan biri. Bayramlığını bombaların parçaladığı minik kızın öyküsünü, Boşnak gazeteci Emine Şeçeroviç Kaşlı ile savaş günlerinin Ramazan'ını konuştuk.
Yeni Şafak
İznik’e ‘yıldızlı’ sosyal tesis
Gündem
İznik’e ‘yıldızlı’ sosyal tesis
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik’in önemli inanç alanlarından biri olan Abdulvahap Tepesi’ne ay yıldız konseptinde bir sosyal tesis kazandıracaklarını açıkladı. Altepe, "Sosyal tesis, İznik için güzel bir buluşma ve cazibe merkezi olacak" dedi.
Yeni Şafak
ÖSO’da seferberlik
Dünya
ÖSO’da seferberlik

ÖSO siyasi birim sorumlularından Mustafa Seceri, Hama, İdlib, Lazkiye ve Halep kırsalında seferberlik ilan ettiklerini söyledi. Esed rejimine büyük darbe vuran muhalifler, El Cibeyn, Tel Meleh, Tel Daba bölgelerini geri aldı, 7 bölgede ise çatışmalar sürüyor.

Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.