ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Yıllardır öğrencileri altın saat ile motive ediyor
Hayat
Yıllardır öğrencileri altın saat ile motive ediyor
Muğla'nın Marmaris ilçesinde Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız, mezun olduğu ilkokulun başarılı öğrencilerine 48 yıldır altın kaplama saat ödülü veriyor. Zamanın değerini öğrencilerin anlaması için saat vermeyi uygun gören Ayyıldız, "Bunda da doğru karar verdiğimizi yıllar gösterdi" dedi.
AA
650 yıllık tarihi Artuklu Hamamı taşındı
Hayat
650 yıllık tarihi Artuklu Hamamı taşındı
Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki bin 500 ton ağırlığındaki Artuklu Hamamı, Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'ndaki yeni yerine doğru yola çıktı. 256 tekerlekli "SPMT" aracıyla taşınan tarihi hamamın taşınma işlemi saat 05.00'te başladı. Taşıma işlemi 11.40 itibari ile sona erdi.
DHA
Bize dinimizi üç Muhammed
öğretti
Hayat
Bize dinimizi üç Muhammed öğretti
Türkiye’de ilahiyat fakültelerinin ilk açıldığı yıllarda Arapça ve din dersleri öğretecek hoca bulunmadığını dile getiren İhsan Süreyya Sırma ”Arapça dersini Alman şarkiyatçı Helmut Ritter öğretmiştir. Her zaman söylerim okullarda bize dini üç Muhammed öğretti diye. Biri Muhammed Hamidullah, biri Muhammed Tayyip Okiç ve diğeri de Muhammed Tanci. Türkiye’de hoca olmadığı için onlar yurt dışından getirildiler” diyor.
Yeni Şafak
İsrail'in amacı Nil'den Fırat'a kadar 'Büyük Yahudi Devleti'
Dünya
İsrail'in amacı Nil'den Fırat'a kadar 'Büyük Yahudi Devleti'
Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Khalid El Awaisi, "İsrail'in hedefi bütün Filistin'i işgal etmek. Son amacı da Nil'den Fırat'a büyük Yahudi devleti inşa etmek. İslam birliğini özellikle Mescid-i Aksa'nın çevresindeki ülkelerle sağlamak gerekiyor" ifadelerini kullandı.
AA
Urartular'ın ölü gömme adetleri gün yüzüne çıkıyor
Hayat
Urartular'ın ölü gömme adetleri gün yüzüne çıkıyor
Van'daki Çavuştepe Kalesi'nde önceki yıl kazı ve onarım çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan 2 bin 750 yıllık nekropol alanında, Urartular'ın ölü gömme adetlerine ilişkin bulgulara ulaşıldı.
AA
Osmangazi'nin defin vasiyeti: Gümüşlü Kümbet
Hayat
Osmangazi'nin defin vasiyeti: Gümüşlü Kümbet
Vasiyeti üzerine "Gümüşlü Kümbet"e defnedilen Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osmangazi'nin türbesi, tarihsel değeri ve ihtişamıyla Bursa'nın önemli tarihi yapıları arasında bulunuyor. Öğretim Üyesi Sezai Sevim, Osmangazi'nin sandukasının restorasyonu sırasında garip olayla karşılaştığını belirtti. Sevim, "Bursa'yı işgal etme sırasında Yunan askeri Osmangazi'nin türbesine gelerek tekme attı ve kurşun sıktı' diye bir söylenti vardı. Osmangazi'nin sandukasının restorasyonu sırasında içinden kurşun çıktı. Dedikodular doğruymuş" dedi.
AA
'Şehit olursam üstüme Türk bayrağı örtün'
Dünya
'Şehit olursam üstüme Türk bayrağı örtün'
Gazze sınırında İsrail tarafından vurularak şehit edilen 27 yaşındaki Bedvan'ın akrabaları açıklama yaptı. Cenazesinin üstüne Türk bayrağı örtülen şehit Bedvan'ın yakını İyhab Bedvan, "Muhammed her zaman şehit olduğu takdirde üzerine Türk bayrağı örtülmesini isterdi" ifadelerini kullandı.
AA
Sen nereye, ben oraya
Gündem
Sen nereye, ben oraya
Erol Olçok Boğaziçi Köprüsü'nde gençlerle birlikte en önden gidiyordu. Ateş açıldı, Olçok, askerleri ikna etmeye çalıştı. İkna olmayacaklarını anlayınca oğlu Abdullah’ı daha güvenli bir yere almak istedi. Bu sırada darbecilerden gelen kurşunla vuruldu. Babasına yardıma koşan Abdullah Tayyip ise 2 zırh delici merminin hedefi oldu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.