İcrayla çocuk alma bitiyor
Gündem
İcrayla çocuk alma bitiyor
Adalet Bakanlığı, boşanmış ebeveynlerin çocuklarını görmek için kullandıkları icra ve iflas yöntemine son veriyor.
Diğer
Mahkeme köpeğin velayetini kadına verdi
Hayat
Mahkeme köpeğin velayetini kadına verdi
İzmir'de çocuğu olmayan 5 yıllık evli çiftin İzmir 16. Aile Mahkemesinde boşanması üzerine, birlikte sahiplendikleri 'Papyon' adlı köpek, kadına verilirken erkeğin köpeği görebilmesi için ayda 2 hafta sonu verilmesine karar verildi. Çıkan bu karar köpeğin eşya olarak değil de 'can' olarak görülmesinde ilk karar olarak örnek teşkil etti.
IHA
Velayet katliamı
Gündem
Velayet katliamı
Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde 15 gün önce boşanan 26 yaşındaki Hakan Narlı'nın av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü eski eşi ve 4 akrabasının cenazeleri, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazelerden 4'ü, katliamın gerçekleştiği evin 100 metre yakınındaki araziye, 1'i de mahalle mezarlığına defnedildi.
DHA
Velayet çıkmazı minik kızı gözyaşlarına boğdu
Gündem
Velayet çıkmazı minik kızı gözyaşlarına boğdu
Antalya’da yaklaşık 7 yıl önce eşinden ayrılan ve kızının velayeti kendisinde bulunan, ancak geçen temmuz ayında velayeti anneye verilen kızını gören baba, kızının darp edildiğinden şüphelenmesi üzerine gittiği hastanede darp raporu aldı. Kızın yeniden babaya verilmesinden bir süre sonra babanın Isparta’daki evine giden polisler çocuğu alıp anneye götürmek istediği sırada minik kızın, “Gitmek istemiyorum baba, ben anneme gitmek istemiyorum. Lütfen beni götürmeyin. Lütfen” feryadı yürekleri dağladı. Yaşanan üzücü anların ardından adli makamlarla görüşen polis ekipleri, çocuğun alınmayacağını beyan edip evden ayrılmalarına rağmen daha sonra alınan başka bir karar ile, minik kızın dün babasından alındığı ortaya çıktı.
IHA
'Türkiye'nin yanındayız'
Dünya
'Türkiye'nin yanındayız'
İran dini lideri Ayetullah Al, Hamaney'in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti Türkiye'deki darbe kalkışması hakkında "Darbe girişimi kimin dost, kimin düşman olduğunu gösterdi" dedi. Velayeti, İran'ın her zaman Türkiye'nin yanında olduğunu söyledi.
DHA
Velayeti:  Türkleri hayranlıkla izledim
Dünya
Velayeti: Türkleri hayranlıkla izledim
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Başdanışmanı ve eski İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Velayeti, Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin hangi ülkenin dost, hangi ülkenin düşman olduğunu gösterdiğini söyledi.
Yeni Şafak
İran'dan ABD'ye sert suçlama: Yağmalamayı adet edindi
Dünya
İran'dan ABD'ye sert suçlama: Yağmalamayı adet edindi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD'nin askeri gücünü kullanarak başka ülkelerin mal ve sermayelerini yağmaladığını söyledi.
AA
Savaş ortamındaki kadınların mağduriyetleri film olacak
Hayat
Savaş ortamındaki kadınların mağduriyetleri film olacak
'Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali' kapsamında düzenlenen senaryo yarışmasına yurt içi ve dışından gönderilen 638 senaryo arasından seçimi tamamlanan 7'si, film haline dönüştürülecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.