ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Küçük kız yürekleri dağladı: Lütfen beni götürmeyin
Gündem
Küçük kız yürekleri dağladı: Lütfen beni götürmeyin
Isparta'da oturan Gökhan K.’nin boşandığı eşinin açtığı dava sonucu, 7 yıldır baktığı kızı D.N.K.’nin velayeti anneye verildi. Küçük kızı annesine teslim etmek üzere polis ekibi görevlendirildi. Eve gelen polisi gören D.N.K., "Gitmek istemiyorum. Lütfen beni götürmeyin" diye ağladı. D.N.K.’nin gözyaşı döktüğü anlar ise evde bulunanlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
DHA
Velayet çıkmazı minik kızı gözyaşlarına boğdu
Gündem
Velayet çıkmazı minik kızı gözyaşlarına boğdu
Antalya’da yaklaşık 7 yıl önce eşinden ayrılan ve kızının velayeti kendisinde bulunan, ancak geçen temmuz ayında velayeti anneye verilen kızını gören baba, kızının darp edildiğinden şüphelenmesi üzerine gittiği hastanede darp raporu aldı. Kızın yeniden babaya verilmesinden bir süre sonra babanın Isparta’daki evine giden polisler çocuğu alıp anneye götürmek istediği sırada minik kızın, “Gitmek istemiyorum baba, ben anneme gitmek istemiyorum. Lütfen beni götürmeyin. Lütfen” feryadı yürekleri dağladı. Yaşanan üzücü anların ardından adli makamlarla görüşen polis ekipleri, çocuğun alınmayacağını beyan edip evden ayrılmalarına rağmen daha sonra alınan başka bir karar ile, minik kızın dün babasından alındığı ortaya çıktı.
IHA
Aylin kavgası
Gündem
Aylin kavgası
Rus annesi izin vermediği için kızını nüfusuna alamayan Murat Aydemir, karısının Rusya’ya kaçırdığı kızı Selin’i de yıllardır görmüyor. ABD, Rusya ve Türkiye’de açılan 22 davaya rağmen ne kardeşler bir araya gelebiliyor ne de Aylin babasının nüfusuna geçebiliyor.
Yeni Şafak
Küçük Yağmur annesinden alınıp babasına verildi
Gündem
Küçük Yağmur annesinden alınıp babasına verildi
Bağcılar’da velayeti annesinde olan 10 yaşındaki Yağmur’un icra memurlarınca zorla babasından alındığı görüntüler infial yaratmıştı. Babasında kalmak isteyen ve annesinin sürekli kendisini dövdüğünü öne süren Yağmur’un geçici velayeti tedbiren anne Züleyha Ç.’den alınarak baba Metin Ç.’ye verildi.
Diğer
Türkiye'yi ağlatan baba kız hasret giderdi
Gündem
Türkiye'yi ağlatan baba kız hasret giderdi
İcra memurlarının babasının yanından zorla alarak annesine götürdüğü küçük Yağmur'un gözyaşları Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Baba Metin Ç.’nin tedbiren velayetin değiştirilmesine ilişkin mahkemeye talebinin ardından anne Züleyha Ç. Metin Ç. ve küçük Yağmur adli pedagogla görüştü. Annenin görüşmesi esnasında baba ve kız beklerken hasret giderdi.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.