Rekabetçi elektrik alımına yeni destek
Ekonomi
Rekabetçi elektrik alımına yeni destek
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) son kaynak tedarik limitini 50 milyon kilovatsaatten 10 milyona düşürdü. Değişiklikle tüketicilerin serbest piyasa koşullarından elektrik alımı yapmaya teşvik edilmesi kolaylaştırıldı.
Yeni Şafak
Yöresel yemek kimliğimiz
Hayat
Yöresel yemek kimliğimiz
Ünlü şef Fikret Özdemir, Kahramanmaraş yerel lezzetlerini, Lizbon yemekleriyle ‘Kahramanmaraş’tan Lizbon’a Lezzet ve Kültür Yolculuğu’ kitabında bir araya getiriyor. Uzun yıllar Lizbon’da yaşamış olan Özdemir, ‘Yöresel yemekler senin kimliğindir’ sözünden hareket ettiğini söylüyor.
Yeni Şafak
Selman ile konuştu
sonra öldürüldü
Gündem
Selman ile konuştu sonra öldürüldü
İstanbul’daki başkonsolosluğa giren Cemal Kaşıkçı’nın önce alıkonulduğu belirtiliyor. İddiaya göre Kaşıkçı, telefonla Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştürüldü. Selman, Kaşıkçı’dan Riyad’a dönmesini istedi. Ancak Kaşıkçı bunu reddetti. Cinayet de bundan sonra gerçekleşti.
Yeni Şafak
Karanlık yüz
Dünya
Karanlık yüz
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda öldürüldüğü 2 Ekim’de İstanbul’a gelen ve aynı gün şehri terk eden 15 kişilik şüpheli Suudi ajanlar arasında olduğu belirlenen Mahir Abdülaziz Mutreb’in casus yazılım teknolojisi alanında eğitim aldığı ortaya çıktı.
Yeni Şafak
Gelecekte
diploma
kalkacak
Hayat
Gelecekte diploma kalkacak
Bahçeşehir Üniversitesi ve Uğur Eğitim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, kendini eğitime adamış. Müfredata dayalı eğitimin sona ereceğini dile getiren Yücel, eğitimin kişiselleşeceğine dikkat çekiyor ve gelecekte insanlar diplomaya ihtiyaç duymayacak diyor.
Yeni Şafak
Irkçılık İslamofobi olarak hortladı
Hayat
Irkçılık İslamofobi olarak hortladı
Özellikle Avrupa’da son yıllarda hızla yükselen İslamofobi, Müslümanların kabusu oldu. İslam İşbirliği Teşkilatı Başkanı Rashid bin Hamed Al Balushi, günümüzde ırkçılık kendini İslamofobi olarak gösterdiğini dile getiriyor.
Yeni Şafak
Fırtına istikrar peşinde
Spor
Fırtına istikrar peşinde
Süper Lig’in 9. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk edecek Trabzonspor, rakibi karşısında sahadan galibiyetle ayrılarak istikrar yakalamak istiyor. Bordo-mavililer, son 2 haftada aldığı galibiyetlere, Erzurumspor maçıyla devam etmenin hesaplarını yapıyor.
Yeni Şafak
Uyuşturucu geliri
1,5 milyar dolar
Gündem
Uyuşturucu geliri 1,5 milyar dolar
Polis Akademisi'nin "İnsanlığa ve Demokrasiye Terör Tehdidi: PKK Örneği" başlıklı raporunda, PKK'nın uyuşturucudan 1,5 milyar dolar gelir elde ettiği belirtildi. Avrupa’ya yapılan uyuşturucu sevkiyatının yüzde 80’inin de örgütün kontrolünde olduğu vurgulandı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.