Esed’i kurtarma planı
Dünya
Esed’i kurtarma planı
Viyana'da yapılan Suriye zirvesi öncesi Moskova'nın ortaya attığı planlar tartışılıyor. Buna göre Rusya'nın BM'ye sunduğu belirtilen barış planında, Suriye'de 18 aylık bir geçiş döneminin ardından devlet başkanlığı seçimleri düzenlenmesinin teklif edildiği belirtiliyor. Geçiş döneminde ordunun başkomutanı olarak kalması öngörülen Esed, denklemin tamamen dışında bırakılmıyor.
Yeni Şafak
Erdoğan: Yarın hepsi kabul edecek
Gündem
Erdoğan: Yarın hepsi kabul edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Antalya'da düzenlenecek G-20 zirvesi öncesi verdiği demeçte ağırlıklı konu Suriye'deki iç savaş ve mülteci kriziydi. Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge talebinde ısrarlı olduklarını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi hayır olmaz diyorlar yarın hepsi bunu da kabul edecek. Olmazsa B ve C planlarımız var gerekirse uygulamaya koyarız" ifadelerini kullandı.
Diğer
Putin ve Erdoğan arasında aracı oldu
Dünya
Putin ve Erdoğan arasında aracı oldu
Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında aracı rolünü oynadığını söyledi. Niinistö iki liderin birbirlerine mesajları olduğunu belirtti.
DHA
CHP'den Putin açıklaması
Gündem
CHP'den Putin açıklaması
CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında ne geçmişte ne de bugün hiçbir ilişki bulunmadığını söyledi. Koç Türkiye'nin böyle bir dönemden geçerken bu ülkenin ocaklarına ateş düşerken herkesin devlet ciddiyeti ile hareket etmesi gerektiğini belirtti.
IHA
Şahin: Bizi kimse tehdit edemez
Gündem
Şahin: Bizi kimse tehdit edemez
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in “Türkiye yaptığına pişman olacak” sözlerine cevap vererek, “Bizi kimse tehdit edemez. 'Yaptıklarına pişman olacaklardır' lafı bize geçmez, bize sökmez. Biz sadece defalarca ihlal edilen hava sınırlarımızı korumanın dışında başka bir şey yapmadık. Her ülkenin hava sahasını koruma hakkı vardır ve bu hakkımızı kullandık” dedi.
IHA
Putin'den korkutan 'füze' talimatı
Dünya
Putin'den korkutan 'füze' talimatı
Rusya Devlet Başkanı Putin, "Stratejik nükleer güçlerin potansiyelini mevcut ve geliştirilen tüm hava savunma sistemlerini delebilecek füzelerle güçlendirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullanarak tüm hava savunma sistemlerini delebilecek füzeler geliştirilmesini istedi.
AA
Putin'in konvoyu Şirinevler'den geçerken kameralara yansıdı
Gündem
Putin'in konvoyu Şirinevler'den geçerken kameralara yansıdı
TürkAkım projesi için İstanbul'a gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in konvoyu, İstanbul Kongre Merkezi'ne giderken D-100 karayolu Şirinevler mevkiinde kameralara yansıdı.
DHA
Putin: Kaygılıyız
Dünya
Putin: Kaygılıyız
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın dönem başkanlığında toplanan BRICS Zirvesi sırasında yaptığı konuşmada, piyasalardaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle kaygılı olduğunu ve ekonomik dengesizliklerin kalkınma hızını ve ülke ekonomilerini etkilediğini söyledi.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.