Özlem Zengin'den CHP'nin iftira kampanyasına sert tepki: Yazıklar olsun!
Gündem
Özlem Zengin'den CHP'nin iftira kampanyasına sert tepki: Yazıklar olsun!
CHP'nin yalan ve iftira kampanyasının hedefindeki yeni isim AK Parti Tokat Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin açıklama yaptı. Zengin, "Tam bir fikri tükenmişlikle bu fabrikasyon yalanı, iftirayı tekrar piyasaya sürmeye çalışan CHP Milletvekiline yazıklar olsun diyorum" ifadelerini kullandı.
Diğer
Tahammüllüyüz, sabırlıyız… Fakat!..
Tahammüllüyüz, sabırlıyız… Fakat!..

Nasıl olsa “yalan”a inananacak bir “şizofrenler” topluluğu oluşturdular. (Bizzat Muharrem İnce’nin tespiti.)

Nasıl olsa, at iftirayı, sonra “Şaka yaptım” de. (Bakınız, İstanbul Havaalanı’nda yolcular için konan dinlenme kabiniyle ilgili paylaşımlar.)

Söyle yalanı, sonra tekzip edilsin ama yalanını öylece hesabında tutmaya devam et. (Bakınız koronavirüs pandemisinde İstanbul’daki ölümlerin saklandığı yalanlarıyla ilgili paylaşımlar.)

***

Kendindeki kötülüklerin tamamını “düşman bellediğin” muhafazakar, dindar insanların üzerine boca et. Sonra da karşılık verilince “Mağdur ediliyorum, ötekileştiriliyorum, kutuplaştırıyorlar” diye avazın çıktığınca bağır.

Sahilleri talan et. SİT alanlarına bina kondur. Hazine arazisini iç et. Zeytinlikleri sök. Sonra da “Yakında kapılarımıza işaret konacak” diye iğrenç imalarda bulun.

Zenginliğine zenginlik kat. Yatına, katına bir daha kat. (Kimsenin malında gözüm yok. Allah daha çok versin) Sonra da fakir fukara hakkı koruyormuş edasına girip “ekonomimiz çöktü” diye feryat et.

Tahammül sınırlarımızı zorluyorlar. Bilmiyorlar ki memleketin selameti için sabrediyoruz!

YALAN, İFTİRA YAŞAM BİÇİMLERİ OLMUŞ

Geçkin bir kalemşor, tutmuş geçmişindeki “pornoculuğu” perdeleyip bugün olan bütün kötülükleri bir torbaya doldurup “düşman” bellediği muhafazakar kesimin üstüne boca etme yelteniyor!..

Bir diğeri yalan olduğunu bile bile “Haliç’i kirlettiler temizliyoruz” diye ortalığa çıkıyor…

Biri İzmir’de müftülüğün merkezi sistemine girip minarelerden “Çav Bella” çalınmasını paylaşıp rezaletin keyfini(!) çıkartıyor.

Bir başkası, Ramazan ayında İslam’ın kutsallarına, Müslümanların inançlarına galiz hakaretler ediyor….

Tahammül sınırlarımızı zorluyorlar. Memleketin selameti için sabrettiğimizi, bilmiyorlar!

M. KEMAL’İN OMUZUNDAN ATEŞ ETMEKTEN VAZ GEÇİN

Mustafa Kemal’in arkasına sığınıp onun omuzundan ateş ediyorlar. “Ne yapıyorsun” diye üzerine gidildiğinde “Mustafa Kemal’e karşı mısın” diyerek yaptıklarını perdeliyorlar. Onlara karşı olanların tamamını Mustafa Kemal karşıtı gibi gösteriyorlar.

Kaçak villa yapıyor, savunmasını Mustafa Kemal’in gözlerini paylaşarak yapıyor.

SİT alanına çöküyor, savunmasında “Mustafa Kemal’in kurduğu çağdaş cumhuriyete karşı olanlar…” diye başlayan cümleler kuruyor.

Dine, imana, geçmişe, ceddine hakaret ediyor, savunmasına “İzmir Marşı ile başlayıp; 10’uncu Yıl Marşı” ile devam ediyor.

Yok öyle yağma! Pespayeliğinizin… Yalancılığınız… İftiracılığınızın… Ve rezilliğinizin perdelenmesi için Mustafa Kemal Atatürk’ü getirip getirip önümüze koyamazsınız. Koyamayacaksınız!

Çünkü…

Evet çünkü, bu ülkenin ezici çoğunluğunun cumhuriyetin kurucu iradesi ile bir sorununun olmadığını biliyoruz. Bu ülkede cumhuriyet projesinin tuttuğunu biliyoruz. Siz de biliyor olmalısınız. Demokrasinin yerleşik hale geldiğini biliyoruz. Siz de biliyor olmalısınız.

Yoksa bilmiyor musunuz ya da hâlâ kabullenemiyor musunuz?

Her darbeye payanda, her antidemokratik tutumun içinde yer alma huyunuz bu yüzden mi?

***

Ankara’nın girift siyaset mecralarında CHP’yi 2010’dan bu yana teslim almış olan kliğin, aynı zamanda cumhuriyetin kurucu iradesine olan hasmane tutumunun konuşulduğunu biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

“Takiye yapmayı” bir yaşam biçimi haline getirmiş olanların, “Mustafa Kemal’in partisini ele geçirmekten” duyduğu histerik hazzın da tartışıldığını biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

“Ben Dersimli Kemal” diye başlayan cümleleri kuranların hangi hafızaya vurgu yaptığıyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığını biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

Önder Savların, Şahin Mengülerin, Birgül Ayman Gülerlerin, Deniz Baykalların CHP’sinden “öç alındığı”ndan söz ediliyor, biz duyuyoruz da siz duymuyor musunuz?

***

Çatışmayı körükleyen… Ve çatışmadan beslenen bu çevrenin Milli Mücadele yıllarındaki tutumunu biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye slogan atanların Batılı servislerin içimize akıttığı aparatlar eliyle nasıl cumhuriyetin temellerine dinamit koyduğunu da görüyoruz. Siz görmüyor musunuz?

***

Ne zaman “Beka” dense, “yok öyle bir şey” diye söze başlayan, iç ve dış tehditlerden söz edilse “başarısızlıklarını perdelemek için bunu yapıyorlar” diyen, 15 Temmuz darbe ve iç işgal girişimine bile “kontrollü darbe”, “tiyatro” diyerek karşı çıkanların amaçlarının ne olduğunu biz biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

Tahammül sınırlarımızı zorluyorlar. Memleketin selameti için sabrettiğimizi, bilmiyorlar!

Sabrımızın taştığında örneğin İstiklal Savaşı’nda, örneğin Kıbrıs Barış Harekatı’nda, örneğin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Bahar Pınarları harekatlarında, örneğin 15 Temmuz gecesinde ne yaptığımızı biliyoruz. Siz bilmiyor musunuz?

Biz unutmuyoruz. Siz unutuyor musunuz yoksa?

Hiç sanmam!

Tahammülün de bir sınırı var.

Ercüment Ovalı tepki çeken paylaşımının ardından hesabını kapatarak kaçtı
Koronavirüs
Ercüment Ovalı tepki çeken paylaşımının ardından hesabını kapatarak kaçtı
Yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşı çalışması yürüttüğünü iddia eden ancak Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulu tarafından yalanlanan Ercüment Ovalı, tepki çeken bir paylaşımda bulunduktan sonra sosyal medya hesabını kapattı.
Yeni Şafak
Yalancı katil balinalar Ege Denizi'nde 25 yıl aradan sonra görüntülendi
Gündem
Yalancı katil balinalar Ege Denizi'nde 25 yıl aradan sonra görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesi altında olan yalancı katil balinalar, Kuzey Ege'de ilk, Ege Denizi'nde ise 25 yıl sonra görüntülendi. Gökçeada'nın 6 mil açığında oltayla avlanan balıkçı Uğur Özdemir, ilk defa gördüğü 8 balinanın görüntülerini İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı'na (TÜDAV) gönderdi. Uzmanlar görüntülerde yer alan canlıların yalancı katil balinalar olduğunu tespit etti.
AA
Yalancı katil balinalar Kuzey Ege’de ilk defa görüntülendi
Gündem
Yalancı katil balinalar Kuzey Ege’de ilk defa görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesi altında olan yalancı katil balinalar, Kuzey Ege'de ilk, Ege Denizi'nde ise 25 yıl sonra görüntülendi. İÜ Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arda M. Tonay, "Yalancı katil balinaların son 30 yıldır tüm Akdeniz'de kaydı 20'den azdır. Ege Denizi'nde ise son 25 yıldır ve Kuzey Ege'de ilk defa yalancı katil balinalar kayıt altına alındı. Bu tip deniz memelisi gözlemleri, türlerin dağılımlarını anlamamız ve dolayısıyla koruma çalışmaları için çok önemli veri kaynaklarıdır" dedi.
AA
Çin dünyaya yalan söyledi: İnsandan insana bulaştığını sakladılar
Koronavirüs
Çin dünyaya yalan söyledi: İnsandan insana bulaştığını sakladılar
Çin’in Vuhan kentinde salgın günlüğü tutan Fang Fang, Çinli yetkililerin “virüsün insandan insana bulaşmadığı yalanını” söylediğini belirtti. Fang söz konusu bilginin dünyadan da saklandığını belirtti. Çinli itirafçının sosyal medya ağlarında yayınlanan günlüğü müdahaleyle silinerek sansüre uğramıştı.
Yeni Şafak
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın yalan haberi ortaya çıktı
Gündem
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın yalan haberi ortaya çıktı
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın; 4 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan "İşte o tutanak" başlıklı haberinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
Yeni Şafak
İspanya'da yaşayan iki Türk konuştu: Kira ve faturalarımızı devletin ödediği iddiası yalan
Koronavirüs
İspanya'da yaşayan iki Türk konuştu: Kira ve faturalarımızı devletin ödediği iddiası yalan
İspanya'nın Barselona şehrinde yaşayan Burak Karakaya ve Madrid şehrinde yaşayan Ali Temir Erol, yenisafak.com'dan Taha Hüseyin Karagöz'e koronavirüs günlerini anlattı. İspanya'da fatura ve kiraların devlet tarafından ödendiği iddialarını yalanlayan iki Türk, sosyal medyada bu yönde bilgi kirliliği olduğunu belirtti. İspanya'nın dünyada 3. en gelişmiş sağlık sistemine sahip olduğunu belirten gurbetçi Karakaya, 'Birden oluşan yük nedeniyle hastanelerde yoğunluk yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl gasp edilmiş ve yüzüm kanlı halde hastaneye gittiğimde 2 saat sıra beklemişti. Şimdi gitsem içeri girebileceğimi düşünmüyorum' diye konuştu.

Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.