Birgün gazetesinden 'cami içinde protokol yolu açıldı' yalanı
Gündem
Birgün gazetesinden 'cami içinde protokol yolu açıldı' yalanı
Hafızların ailelerinin önünden geçerek belgelerini alması için her mezuniyet ve icazet töreninde oluşturulan standart alan, Birgün gazetesi tarafından çarpıtıldı. Gazete, Diyanet yetkilileri ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek için Afyon'daki bir camide 'protokol yolu' oluşturulduğu yalanını söyledi.
Yeni Şafak
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'de siyasi cinayetler devri geride kalmıştır
Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'de siyasi cinayetler devri geride kalmıştır
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında konuştu. 'Türkiye'de siyasi cinayetler devri geride kalmıştır' diyen Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Kurtulmuş, 'Türkiye'deki güven ve istikrar ortamını bozmak için Kılıçdaroğlu bir 'siyasi cinayetler' lafı tutturmuş gidiyor. Siyasi suikastlerin önlenmesi bir vatandaşlık görevidir. Herhangi bir bilgin veya belgen varsa bunu ilgili yerlere sunmalısın. Türkiye'de siyasi cinayetler devri geride kalmıştır. AK Parti hükümeti, Recep Tayyip Erdoğan hükümeti buna asla müsaade etmeyecektir.' dedi.
AA
Sözcü’nün son yalanı: Bürokrata 47 bin TL’lik akıllı klozet
Gündem
Sözcü’nün son yalanı: Bürokrata 47 bin TL’lik akıllı klozet
Sözcü gazetesi, KOSGEB binasında tadilat yapıldığını ve 18. kattaki makam odasına krom kaplama masajlı duş ile fiyatı 47 bin TL olan akıllı klozet konulacağını iddia etti. Ancak 18. katta makam odasının bulunmadığı ve yapımının da planlanmadığı öğrenildi. 47 bin lira olduğu öne sürülen klozetin piyasadaki fiyatının da 850 lira olduğu ortaya çıktı. Haberde bahsedilen "led ışıklı koku yapmayan akıllı klozet" ifadesi, ihalenin teknik şartnamesinde geçmiyor.
Yeni Şafak
Sosyal medya yalanları
Sosyal medya yalanları
Algı operasyonu konusunda uzmanlaşmış bir grup mensubu vaktiyle şöyle demişti:“Bana, hangi algıyı yaygınlaştırmamı istediğinizi bildirin, birkaç gün içinde ülkede, doğru olsun yalan olsun, gerçek olsun sahte olsun o algıyı oluştururum.”İşte bunu daha ziyade “sosyal medya” denilen çok güçlü dedikodu aracı ile yapıyorlar. Bir kişiyi linç etmek istediklerinde yalan ve iftiralarla dolu mesajların yüz binlercesini yayıyorlar, bunları okuyanların bir kısmı (binlerce kişi) inanıyor; eskiden gazetelerde...
CHP'den mango yalanıyla Emine Erdoğan'a itibar suikastı
Gündem
CHP'den mango yalanıyla Emine Erdoğan'a itibar suikastı
Bir önceki Mali Cumhurbaşkanının eşi Aminata Keita, 2015 yılında konuk olduğu Emine Erdoğan’a, ülkesinin mango zengini olduğunu ancak çabuk bozulmasından dolayı ihracatını yapamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Emine Erdoğan "Mangoyu kurutup saklayın" önerisinde bulundu. Altı yıl önce yaşanan bu diyalog, Twitter’da Rapor isimli provokatif bir hesap tarafından "Erdoğan’dan vatandaşa tasarruf tavsiyesi: Mangoyu kurutup saklayın" şeklinde çarpıtıldı. CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından da manipülatif saldırıya dönüştürüldü.
Yeni Şafak
Hamza Dağ: Sosyal medyada rahatça iftira atalım istiyorlar
Gündem
Hamza Dağ: Sosyal medyada rahatça iftira atalım istiyorlar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bir kesim tarafından sosyal medyanın, istedikleri gibi yalan söyleyip manipülasyon yapabilecekleri alan olarak görüldüğünü söyleyerek, "Bırakın dokunmayın buraya’ diyorlar. Ben bir hafta hiç hak etmediğim konuda linçe uğradım. Siyasi beklentiler için burayı feda edersek, bir şeyler yapmaya gayret gösterenlerin bu işten uzaklaştığını görürüz" dedi.
Diğer
"Aşağıdan ve Yukarı"dan
"Aşağıdan ve Yukarı"dan
Aşağıdan;Hastane tıklım tıklımdır. Yaşlı kadın içeri girer, doktor hanım teyzeyi muayene eder. Fakat hastalığından emin olamaz.Kadına dönüp “Teyze şu şu tahlilleri yaptır gel" der.Yaşlı kadın başını öne eğer; “Kızım, benim köye dönecek param yok, tahlilleri nasıl yaptırayım?” der.Doktor bırakır işini, tutar teyzenin elinden koridor koridor dolaştırıp, tahlilleri yaptırır. Tahlillerin sonucunda doktor hastalığı belirler, gerekli ilaçları da alıp, teyzeye verir.Yaşlı kadın odadan çıkacakken, dokto...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı. Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin kendini yalnız hissetmeyeceği bir sistem kurduklarını söyledi. Son günlerde ilgisiz kişilerin banklarda yatmış haldeki görüntüleriyle yurt provokasyonu yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada.' dedi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.