Aziz Sancar'dan gençlere çağrı: Benim yaptığımı yapmayın geri dönün
Gündem
Aziz Sancar'dan gençlere çağrı: Benim yaptığımı yapmayın geri dönün
ABD'de yaşamını sürdüren Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Türkiye'ye geldi. İstanbul'da bir konuşma yapan Sancar, 'Yurt dışına gidin ama gittikten sonra geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın. Yurt dışında farklı dünya görüşü olan insanları görmek önemli. Onlardan öğrenecek şeyler var fakat bizim bu memlekete borcumuz var. O bakımdan yurt dışı fırsatınız olursa çıkın ama Türkiye'nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün' ifadelerini kullandı.
DHA
CHP'ye seslenen Muharrem İnce: 20 senedir geçemediğiniz yüzde 30'u geçerek onurunuzu kurtardım ne kötülük yaptım size
Gündem
CHP'ye seslenen Muharrem İnce: 20 senedir geçemediğiniz yüzde 30'u geçerek onurunuzu kurtardım ne kötülük yaptım size
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Aydın İl Başkanlığını açtı. Açılışı yapan İnce, konuşmasında, iktidar ve muhalefet partisinin liderleri ile Cumhurbaşkanı adayı olacak isimleri Türkiye'nin sorunlarını tartışmak için ekranlara davet ettiğini söyledi.

İnce, 'Bana yaptıklarınızı bir tartışalım. Ne yaptım ben size? Partinin onurunu kurtardım ya. 20 senedir geçemediğiniz yüzde 30'u geçtim başka ne kötülük yaptım ben size. 'Atatürk'ün izinden ayrılmayın' dedim. 'Yolsuzluğa bulaşmayın' dedim. 'Belediyeden para toplayıp televizyon açmayın' dedim.

CHP'deki dostlarıma sesleniyorum. 11 senedir aynı anahtarı aynı deliğe sokup kilidi açmaya çalışıyorsunuz. O anahtar o kilidi açmıyor. Zorlama. Anahtarı değiştir. Gel Memleket Partisine.' dedi.

AA
Hem maskeyi takmadı hem de 'şov yapmayın' diyerek polise tepki gösterdi
Gündem
Hem maskeyi takmadı hem de 'şov yapmayın' diyerek polise tepki gösterdi
Sakarya'da maske takma zorunluluğunu ihlal eden vatandaşlar polislerden kaçamadı. Yüzünde olması gereken maskesini elinde taşıyan ve polisin durdurarak maskesini takması için uyardığı bir vatandaş ise, “Benim sağlığımı sen benden fazla mı düşünüyorsun yani, şov yapmayın, yazın cezayı gideyim o zaman” diyerek duruma tepki gösterdi.
IHA
Mutfakta bu hataları
yapmayın
Hayat
Mutfakta bu hataları yapmayın
Yaz aylarında sıcaklardan ötürü besin zehirlenmeleri artıyor. Bu rahatsızlıkların önüne geçmek için mutfakta yemek hazırlarken yapılan ufak hataların farkına varmak gerekiyor.
Yeni Şafak
İhracatçılara maliyet uyarısı
Ekonomi
İhracatçılara maliyet uyarısı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, dolar kurunda oynaklığın çok olduğunu, rekabet için istikrarlı olması gerektiğini vurgulayarak, "İhracatçılarımızın yüzde 5-7 arası bir kar marjı var, bu seviyelerde maliyet yapıp, daha düşük seviyelerde dövizleri gelince zarar görüyorlar. Onun için ben şu anda bile ihracatçılarımızı, tekrar kendilerini koruma altına almaya davet ediyorum." dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.