Suriye’de birilerinin sadece çıkarları var, Türkiye’ninse derdi
Suriye’de birilerinin sadece çıkarları var, Türkiye’ninse derdi
Suriye'de yaşanan her gelişmenin birinci derecede etkilediği ilk ülke Türkiye. Sekiz yılı aşkın süredir devam etmekte olan bu sorunda bizzat kendi askeri varlığıyla veya vekalet verdiği güçlerle müdahil olan ülkelerden Türkiye dışında hiç biri kendi izlediği siyasetlerin insani sorunlarıyla bile yüzleşmiyor. Kendi ürettikleri insani sorunları çözme konusunda hiç biri elini taşın altına bile koymuyor. Herkes sadece sorun üretiyor, var olan sorunların daha da derinleşmesine yol açıyor.Yeni Şafak
Hayalleri yarım kaldı
Gündem
Hayalleri yarım kaldı
Diyarbakır’da Kurban Bayramı’nda et dağıtırken PKK yandaşlarınca vahşice katledilen gençlerin yakınlarının matemi, aradan geçen 5 yılda dinmedi. Yasin Börü’nün babası Fikri Börü, oğlunun acısını unutamadıklarını belirterek, “Sağ olsaydı 21 yaşındaydı, belki de üniversitede olacaktı. Hayalleri yarım kaldı” dedi.
Yeni Şafak
Arap Birliği’ne rağmen Türkiye’ye en büyük destek Araplardan
Arap Birliği’ne rağmen Türkiye’ye en büyük destek Araplardan
Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı Allah'ın yardımıyla başarılı bir biçimde ilerliyor. Tıpkı Fırat kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarında olduğu gibi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da tabiriyle sivillere zarar vermemek için kuyumcu hassasiyetiyle yaklaşılıyor hedeflere.


Yeni Şafak
Türkiye yapar, birileri de ileri-geri konuşur
Türkiye yapar, birileri de ileri-geri konuşur
Türkiye'nin üç gün önce başlattığı Barış Pınarları harekatı konusunda haklılığı tartışılmaz. Yıllardır mustarip olduğu, ülkesinin siviline, askerine, çoluğuna çocuğuna yıllardır silah sıkan bir terör örgütünün sınırının hemen yanıbaşında bir devlete yetecek kadar silahla donatılarak konuşlanmasına hiçbir ülke göz yumamaz. Böyle bir oluşumun Türkiye için gerçek bir tehdit olduğu apaçık ve Türkiye kendi ülke bütünlüğünü, istikrarını ve güvenliğini korumak için kendini savunma hakkını kullanıyor, bu tartışılamaz.


Yeni Şafak
Kürtleri korumak ABD’ye mi düştü?
Kürtleri korumak ABD’ye mi düştü?
Halihazırda ABD'nin Suriye'de bulunmak için gösterdiği en önemli gerekçe olan DAEŞ tehdidi Trump'ın tabiriyle % 100 seviyesinde bertaraf edilmiş durumda olduğuna göre aslında ABD'nin Suriye'den gitme zamanı çoktan gelmiş olmalı .

Zaten Trump daha bu yılın başlarında aynı sözleri sarf ederek, Suriye'de daha fazla vakit ve ABD askeri, parası, enerjisi kaybetmenin hiçbir anlamı kalmamış olduğunu söyleyerek Suriye'den çekileceğini açıklamıştı. Trump'ın Suriye'den çekilme yönündeki açıklamaları ABD açısından en rasyonel bakış açısını temsil ediyordu.

Yeni Şafak
Fikirlerini yok etmek istediler
Gündem
Fikirlerini yok etmek istediler
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Aktay, yakın arkadaşı Cemal Kaşıkçı'nın fikirlerinden korkulduğu için öldürüldüğünü söyledi. Aktay, "Onu öldürerek, fikirlerini yok etmek istediler ama bu çok ters bir etki yaptı. Çok daha fazla yayıldı, çok daha fazla insan duymuş oldu" dedi
Yeni Şafak
ABD Suriye’de çözümün değil, sorunun parçası
ABD Suriye’de çözümün değil, sorunun parçası
Türkiye Suriye konusunda ABD'in izlediği politikaları güvenilmez ve kendi güvenlik hassasiyetlerini göz ardı eden bir sorumsuzluk örneği olarak görüyor. Esasen şu anda ABD'nin Suriye'deki varlığı Suriye sorununun çok önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Çünkü ABD Suriye'de bir sorun çözmek üzere değil, bölge ülkeleri ve halkları için sorunu daha da derinleştirmek, yeni sorunlar üretmek üzere bulunuyor.
Yeni Şafak
Arapça Kitap Fuarı dolayısıyla
Arapça Kitap Fuarı dolayısıyla
İstanbul bugünlerde çok önemli bir etkinliğe sahne oluyor. Daha şimdiden Arap dünyasının dışında gerçekleşen dünyanın en büyük Uluslararası Arapça Kitap Fuarı unvanına sahip olan etkinliğin bu yıl beşincisi Basın Yayın Birliği ve Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği'nin katkılarıyla düzenleniyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.