Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne özel börek
Hayat
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne özel börek
Bursalı börek ustası Hasan Acar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına özel yaptığı köprü şeklinde böreği tören alanında 2 bin kişiye ikram edecek. Acar, daha önce dünyanın en uzun kol böreğini pişirip Guiness Rekorlar kitabına girmişti.
IHA
3. köprü bağlantı yolları havadan görüntülendi
Gündem
3. köprü bağlantı yolları havadan görüntülendi
26 Ağustos 2016 tarihinde hizmete gireceği açıklanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Köprü inşaatında son olarak 208 ton ağırlığındaki 'kule üst kirişi alt paneli', yüksek kapasiteli vinçler yardımıyla 268 metre yükseklikteki yerine yerleştirildi. İki yakanın birleşmesiyle gözlerin çevrildiği 116 kilometre uzunluğundaki çevreyollarında ise çalışmalar hızlandı. Otoyolunun tamamlanan kısımlarında asfaltlama çalışmaları sürdürülüyor.3. boğaz köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde gözlerin çevrildiği 116 kilometrelik otoyolda viyadükler önemli bir yer tutuyor. Otoyolun 13,5 kilometrelik kısmı viyadükler üzerinden geçiriliyor. Şu ana kadar projede yer alan 64 viyadükten 48'inde çalışmaların tamamlandığı ve ulaşıma hazır hale getirildiği belirtiliyor. Viyadüklerin bazılarının yüksekliği 85 metreye ulaşıyor. Tamamlanan viyadük ve yolların büyük bölümü ise asfaltlanarak ulaşıma hazır hale getirildi.
DHA
İstanbul’un köprüleri skolyoz hastalığına dikkati çekti
Gündem
İstanbul’un köprüleri skolyoz hastalığına dikkati çekti
İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri, skolyoz hastalığına dikkati çekmek için yeşil renkle aydınlatıldı. Her yıl haziran ayının üçüncü cumartesi günü hastalığa dikkati çekmek için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. İstanbul'un sembol noktalarından Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri, hastalığa dikkati çekmek için yeşil renkle aydınlatıldı.
AA
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ne zaman açılacak? Köprü ücreti ne kadar?
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ne zaman açılacak? Köprü ücreti ne kadar?
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ne zaman açılacak? Köprü geçiş ücreti ne kadar olacak? İşte merak edilen bu soruların yanıtını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 3. köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışı için geri sayım başladı. Köprü ne zaman açılacak ve geçiş ücreti ne kadar olacak gibi merak edilen tüm soruların yanıtını haberimizden görebilirsiniz.
Diğer
Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında: Dünya mühendislik tarihine damga vurdu
Gündem
Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında: Dünya mühendislik tarihine damga vurdu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 6. yaşını doldurması sebebiyle yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ilklerin ve enlerin köprüsü olduğu belirtilerek, dünya mühendislik tarihine damga vurduğu kaydedildi.
IHA
Serüven 46 yıl önce başladı
Ekonomi
Serüven 46 yıl önce başladı
Asya ve Avrupa yakasını ilk olarak birleştiren Boğaziçi Köprüsü 1973 yılında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ise 1988 yılında faaliyete geçti. İlklerin köprüsü olacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ise Ağustos ayında açılışa hazır hale gelecek.
Yeni Şafak
İstanbul’un 3 incisi aynı karede
Gündem
İstanbul’un 3 incisi aynı karede
İstanbul'un incisi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim köprüsü havadan drone ile aynı karede görüntülendi. Gece havadan görüntülenen köprüler kırmızı ışıkları ile oluşturdukları manzara kartpostallık görüntüler oluşturdu. Havadan çekilen görüntülerde üç köprü tüm ihtişamıyla aynı kareyi süsledi.
IHA
İlk düğme…
İlk düğme…
Partilerle çalışan araştırma şirketlerine, halkın tabiriyle “anketçilere” güvenmem.Niye güveneyim ki…Aynı özel okul mantığı…Ayda üç bin lira veriyorsun, çocuğuna “zeki” muamelesi yapıyorlar.Sen de zannediyorsun ki, dünyanın en zeki, en çalışkan, en dürüst, en bilmem ne çocuğu benimki.Video: İlk düğme…İlk ciddi sınav kapıya dayandığında anlıyorsun “serbest piyasa talebesinin” durumunu.Felaket, nal topluyor…Ama olsun, sorun değil…Bunca zaman anasını babasını şişirmişiz, tatlı düşler kurdurmuşuz, yavrucağı ortada bırakmak olur mu?Olmaz…Vakfımız, lisemizi bitirdikten sonra herhangi bir sınavı kazanamayıp da bu sebepten dolayı bunalıma giren “serbest piyasa talebesi” için de bir çözüm düşündü elbet.Ne yaptı?..Üniversite kurdu…Liseden de bir miktar para ödemiştiniz zaten, eski müşteri sayılırsınız, sizi kıracak değiliz ya…Yarı burslu murslu alacağız artık keratayı…Ee, o da bitti…Gitar, kantin, ağaçların altında ders çalışıyormuş pozları falan, onlar da bitti, ne olacak?Sonra iş ilanları, tanıdık eş dost, araya sokulan siyasetçiler.İş yok…Varsa da asgari, akbil, öğle yemeği, performans, maaşın yarısıyla alınan ayakkabı, gökdelene uyum sağlama çabası, falan filan.Olmadı değil mi, olmuyor, olmayacak da…İlk düğme yanlış iliklendi çünkü.Doğru söyleyen dokuz köyden kovuldu çünkü.Dönelim anket işine…Allah aşkına doğru düzgün yapılmış bir anket sekiz puan hata verir mi?Verdi…Niye verdi?Vermesi istendi de onun için verdi.Tıpkı sınıfta kalması gereken çocuğun sınıfı geçmesi istendiği için geçtiği gibi.O iş, taa oradan başladı.Siyasetçiler diyorlar ki, ”Siyasette ciddi manipülasyonlar var, anketçilere güvenmemek lazım…”Yani diyorlar ki, oylarımızı düşük gösteriyorlar, seçmeni yönlendiriyorlar.Haklılar…Ama bu her zaman vardı.Toplum mühendisliği, algı yönetimi, yönlendirme, PR…Bütün bu kavramların taşıyıcıları, siyasetin “yeni meslek erbapları” olarak düzene eklemlendiler, sektöre dönüştüler.Soruyorsun…Nedir durum, seçimler nereye gidiyor, kim önde, kim arkada, diyorsun.Açıklayamam, ben falanca partiyle çalışıyorum, onlar istemediği müddetçe bilgi veremem, diyor.Ne demektir bu?..Benim anlaştığım, daha doğrusu para aldığım partinin oyu düşük çıkarsa, bunu kamuoyuyla paylaşmayacağım, demektir.Parasını aldığı veliye çocuğunun durumu anlatmayan eğitim kurumu gibi.“İstanbul’daki üç köprünün ideolojik altyapısı” başlıklı bir yazı yazmıştım bir zaman.Cumhuriyetin ellinci yılında senfoni orkestrası eşliğinde açılan Boğaziçi Köprüsü (15 Temmuz)…İbrahim Tatlıses türküleriyle açılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü…Mehterle açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü…Bunların Türkiye’nin siyasi dönüşümünü sembolize ettiği söylemiştim.Köprüleri bile bölmüşsün, dediler.Benim bir şeyi böldüğüm yok da…Araştırma yapan anket şirketlerinin bile kamplaştığı, siyasallaştığı, partilerin taleplerine göre rakamlar açıkladığı bir dönemde siyasetçilerin bu işten şikayet etmesi ilginç geldi bana.Kime güveneceğiz, anlamadım ki…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.