Canlı yayında başından vuruldu
Spor
Canlı yayında başından vuruldu
Suudi Arabistan'da bir maç sonrası röportaj yapan muhabir taraftarlar tarafından su dolu bir balon ile kafasından vuruldu.
Yeni Şafak
ATV, Kanal D, Star ve Show TV yayın akışı ve saatleri
ATV, Kanal D, Star ve Show TV yayın akışı ve saatleri
ATV, Kanal D, Star ve Show TV yayın akışını haberimizden öğrenebilirsiniz. Yayınlanan KHK ile evlilik programlarının kapatılacağı yönünde haberlerin çıkmasıyla birlikte vatandaşlar yayın akışlarını merak ediyor. Bizler de sizler için merakla beklenen ATV, Kanal D, Star ve Show TV’nin yayın akışını hazırladık.
Diğer
Zirve Yayınevi davasında 3 isme tahliye
Gündem
Zirve Yayınevi davasında 3 isme tahliye
Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 18 Nisan 2007 tarihinde 1'i Alman 3 kişinin boğazlarının kesilerek öldürülmesiyle ilgili davanın 101'inci duruşmasında, tutuklu yargılanan sanıklar emekli Albay Mehmet Ülger, emekli Binbaşı Haydar Yeşil ile İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Ruhi Abat tahliye edildi. Böylece davada tutuklu yargılanan sanık kalmadı.
DHA
YSK özel kanallara ceza verme taraftarı değil
Gündem
YSK özel kanallara ceza verme taraftarı değil
YSK Başkanı Güven, "Yasakçı bir zihniyete sahip olduğumuz imajı yaratılıyor. Özel kanallara ceza verme taraftarı değiliz. Anayasa ve yasaları uygulamakla yükümlüyüz" dedi. Güven seçim döneminde radyo ve televizyon kuruluşlarının tek yönlü, taraf tutan yayınlar yapamayacaklarına işaret etti.
AA
Telefon fiyatına yazar olmak
Hayat
Telefon fiyatına yazar olmak
Bin 500 liradan başlayan maliyetlerle yazar olma hevesi yayıncılık sektörüne canlılık getirdi. Yazar olma modasının kitap çöplüğü yaratmaktan öte anlam taşımadığını savunanlar da var. Yeni yeteneklerin yayıncıların insafından kurtulmasına yaradığını inananlar da... Derin Ekonomi Dergisi, Ağustos sayısında yayıncılık sektöründe son dönemde tercih edilen ve 'sessiz devrim' olarak da değerlendirilen 'yayıncı yazarlığı' kaleme aldı.
Diğer
Buna özür
bile yetmez
Hayat
Buna özür bile yetmez
İş ilânı veren Destek Yayınevi, alınacak elemanlarda aranan şartları sıralarken bir skandala imza attı. Muhasebe servisi kriterleri sayılırken, “Türbanlı adayların CV’leri dikkate alınmayacaktır. Önemle belirtiriz” ifadesine yer verildi. Yayınevi, yoğun tepki üzerine ilândan yöneticilerin haberdar olmadığı açıklamasında bulundu.
Yeni Şafak
Kazma kürekle açılan yol 'duble' oluyor
Ekonomi
Kazma kürekle açılan yol 'duble' oluyor
Hatay'da 1930’lu yıllarda vatandaşlar tarafından kazma kürekle imece usulüyle açılan Yayladağı. Antakya karayolunun duble yol yapılması çalışmalarında sona yaklaşıldı. Bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında 52 kilometrelik yol 42 kilometreye indirilirken, çok sayıda viraj da ortadan kaldırılıyor. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, "1,5 saat süren Antakya-Yayladığı arası ulaşım bu yol sayesinde 35-40 dakikaya inecek" dedi.
AA
Satranç savaşın değil barışın ifadesidir
Hayat
Satranç savaşın değil barışın ifadesidir
Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 540 satranç takımlık koleksiyonunu Ankara’da bir müzeye kazandıran işadamı Akın Gökyay, savaşı konu edinen satranç takımlarını tanıttı. Gökyay, “Satranç savaşın değil barışın ifadesidir. Bir strateji oyunudur. Biz satrancı yıllar önce okullara sokup sevdirebilseydik herhalde bu çocuklar dağa çıkmazdı" diyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.