ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Kazma kürekle açılan yol 'duble' oluyor
Ekonomi
Kazma kürekle açılan yol 'duble' oluyor
Hatay'da 1930’lu yıllarda vatandaşlar tarafından kazma kürekle imece usulüyle açılan Yayladağı. Antakya karayolunun duble yol yapılması çalışmalarında sona yaklaşıldı. Bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında 52 kilometrelik yol 42 kilometreye indirilirken, çok sayıda viraj da ortadan kaldırılıyor. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, "1,5 saat süren Antakya-Yayladığı arası ulaşım bu yol sayesinde 35-40 dakikaya inecek" dedi.
AA
11 bin 500 metrekarelik ay yıldız tamamlandı
Gündem
11 bin 500 metrekarelik ay yıldız tamamlandı
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yarın gerçekleştirilecek Dünya ve Suriye Türkmenleri Buluşma Şöleni kapsamında yapılan 11 bin 500 metrekarelik ay yıldız figürü tamamlandı.
AA
Rejim birlikleri
kaçıyor
Dünya
Rejim birlikleri kaçıyor
Türkiye’nin Suriye’ye yaptığı yoğun askeri sevkiyat, Esed saflarında çözülmelere neden oldu. Paniğe kapılan rejim saflarında 800’den fazla asker cepheden kaçtı. Rejim adına bölgede faaliyet gösteren Abdurrahman Rafi isimli bir gazeteci de, cephelerde morallerin bozuk olduğunu yazdı.
Yeni Şafak
Birlikte çalışalım
Gündem
Birlikte çalışalım
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib’te devam eden Rusya ve Suriye rejiminin saldırılarının durması çağrısında bulundu. Türkiye’nin teklifinin açık olduğunu belirten Çavuşoğlu, “İdlib’deki saldırılar dursun. Terör gruplarının mevcudiyetini bitirmek için birlikte çalışalım” dedi.
Yeni Şafak
Sorumlusu sizsiniz
Gündem
Sorumlusu sizsiniz
Türkiye'nin İdlib'deki saldırılarla beraber en önemli göç olayıyla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Soylu, dünyayı eleştirdi: Suriye meselesi açıldığı zaman başları öne eğiliyor. Çünkü söyledikleriyle yaptıkları arasında büyük bir ölçüsüzlük söz konusu. İşin tiyatrosundalar!
Yeni Şafak
Her şeye hazırlıklı olun
Dünya
Her şeye hazırlıklı olun
Esed ve Rusya’nın İdlib’e yönelik bombardımanı sürerken, TSK’dan Afrin, Azez, Cerablus, El Bab ve Çobanbey hattındaki ÖSO birliklerine, “askeri sevkiyata hazır olun” talimatı gitti. Suriye sınırındaki tank ve zırhlı sayısı da 2 katına çıkarıldı. Türkiye, Esed’in çıkarları için İdlib’de sivillerin katledilmesine seyirci kalmayacak.
Yeni Şafak
Soylu: İşin tiyatrosundalar
Gündem
Soylu: İşin tiyatrosundalar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki Suriyeli Türkmenlerini ziyaret etti. Soylu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, İdlib konusunda şu değerlendirmelerde bulundu: 'Gittiğimiz bütün uluslararası toplantılarda tüm sözde büyük ülkelerin temsilcilerinin, Suriye meselesi konuşulduğu zaman başları öne eğiktir. Çünkü, dudaklarından söyledikleriyle yaptıkları arasında büyük bir tenakuz ve ölçüsüzlük söz konusudur. İşin tiyatrosundalar bunu herkes bilmektedir'
AA
Yine vurdular
Dünya
Yine vurdular
İdlib’deki 4 milyon sivilin durumu endişe verici boyutlara ulaştı. Rusya ve Esed rejimine ait savaş uçakları İdlib ve Hama’yı dün de vurdu. 5 sivil hayatını kaybederken 7 sivil de yaralandı. Han Şeyhun’da sivil savunma merkezi, Has kasabasında bir hastane saldırılara maruz kaldı. Son 8 gün içinde 26 sivil hayatını kaybetti.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.