Martıların yemek kavgası kamerada
Gündem
Martıların yemek kavgası kamerada
Bostancı'da sokaklara bırakılan kedi mamaları, martıların kavgasına sebep oluyor. Birçok noktada vatandaşın bıraktığı ekmek atıklarını, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle bırakılmaması özellikle martıları, kedi mamalarına mecbur kıldı.
İstanbul Bostancı'da sokaklarda hayvanseverlerin bıraktığı kedi mamalarını yiyecek olarak paylaşamayan martılar, birbirleri ile kavgaya tutuştu. Beyaz ve asil duruşuna rağmen, vahşi hayvan kategorisinde olan martılar, birbirlerinin kanatlarına saldırarak insanların pek görmediği bir kavga ortaya çıkarttı.
IHA
Bakanlıktan evde kalanlar için 'Sağlıklı Beslenme Hattı': 56 ilde aktif hizmette
Hayat
Bakanlıktan evde kalanlar için 'Sağlıklı Beslenme Hattı': 56 ilde aktif hizmette
Sağlık Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır evde olan vatandaşlar için 'Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı Hattı' kurdu. Şu anda 56 ilde aktif olan hattı arayanlar, diyetisyenler tarafından sağlıklı beslenme konusunda bilgilendiriliyor. Diyetisyen Nermin Çelikay, ''Diyetisyen arkadaşlarımız vatandaşlara sağlıklı beslenme önerileri konusunda danışmanlık hizmeti vererek neleri yapmaları gerektiğini anlatıyor'' dedi.
DHA
Bayram tatlımız Trakya’dan
Hayat
Bayram tatlımız Trakya’dan
Nilhan Aras’ın hazırladığı Rota Trakya, sadece Trakya mutfağını değil aynı zamanda doğasını, tarımını, yöre halkının soylal yaşamını da öne çıkarıyor. Salgın geçtikten sonra rotamızı Trakya bölgesine çevirmek için şimdiden planlarımızı yapalım. Ama önce Trakya bölgesinden nefis hayrabolu tatlısı tarifimiz var.
Yeni Şafak
Sahurda bir güzellik yap
Hayat
Sahurda bir güzellik yap
Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Herbalife Nutrition Danışman Diyetisyeni Berrin Yiğit bizler için sıraladı.
Yeni Şafak
Sağlıkçılara ünlü şeflerden özel yemek
Ramazan
Sağlıkçılara ünlü şeflerden özel yemek
Ünlü şefler, Ramazan ayına özel ihtiyaç sahip- lerine, 65 yaş üstüne ve sağlık çalışanlarına 30 gün boyunca yemek yapıyor. Sağlık çalışanlarına verilecek destekte paylarının olmasından mutlu olduklarını söyleyen şefler, yemeklerinde protein ve karbonhidrat dengesine dikkat ettiklerini söyledi.
Yeni Şafak
İyileşen hasta kurban kestirip toplu yemek verdi,  kentteki vaka sayısı yeniden arttı
Koronavirüs
İyileşen hasta kurban kestirip toplu yemek verdi, kentteki vaka sayısı yeniden arttı
Kars, koronavirüs vakalarının en az görüldüğü kentler arasında yer alırken, vaka sayısı son iki haftada 146 artarak 176'ya çıktı. Vaka sayısındaki artışın 2 hafta önce yapılan bir nişan etkinliği ile koronavirüs tedavisinin ardından taburcu edilen bir kişinin kurban kestirip yakınlarına yemek daveti vermesinin etkili olduğu bildirildi.
DHA
Peygamberimizin en sevdiği yemekler
Ramazan
Peygamberimizin en sevdiği yemekler
Sofrada kendisinden yaşça büyük kimse varsa asla yemeğe başlamayan, yemek davetlerine hep icabet eden, yemeği hep sağ eliyle yiyip, mutlaka Besmele ile başlayan, yemeğin dibini asla bırakmayan, aile fertlerinin yemeği hep bir arada yemelerini tavsiye eden bir Peygamber… Lokma Dergisi, Peygamber Efendimizin (s.a.v) yemek yeme alışkanlıkları ve en sevdiği yemekleri bizlere tekrar hatırlatıyor.
Lokma
ABD'de yemek servisi için robotlar devreye girdi
Dünya
ABD'de yemek servisi için robotlar devreye girdi
Koronavirüs salgınında merkez üssü haline gelen ABD'de salgın nedeniyle bir çok kişi yemek dağıtan insansız araçlara yönelirken, ülkede robotlu yemek servisi başladı. Robotların sahibi Starship ve Kiwibot firmalarının yöneticileri yaptıkları açıklamalarda daha önce görülmemiş bir ilgiyle karşı karşıya olduklarını ve talebi karşılamak için yeni robotların önümüzdeki günlerde sayılarının artacağını belirttiler.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.