TBMM 28. Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı
Binali Yıldırım: Hakk’ın ve haklının sesi
Hayat
TBMM 28. Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı Binali Yıldırım: Hakk’ın ve haklının sesi
Kısıtlı imkânlarla yayıncılık dünyasına atıldığı günden beri, Hakk’ın ve haklının sesi olmaya gayret eden Yeni Şafak gazetesinin basın camiamızda itibarlı bir konuma sahip olduğunu ifade etmek istiyorum.
Yeni Şafak
Anaların zaferi
Hayat
Anaların zaferi
Terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999’da, Kenya’da tarihe geçen bir operasyonla yakalandı. Türk siyaseti üzerinde önemli etkiler bırakan olayı dönemin Başbakanı Bülent Ecevit açıkladı. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bir dönüm noktasına işaret eden haberi Yeni Şafak ‘Anaların zaferi’ başlığıyla duyurdu.
Yeni Şafak
Yurtdışı yayınlarımızla 
ses getiriyoruz
Hayat
Yurtdışı yayınlarımızla ses getiriyoruz
Albayrak Medya, Türk eğitim dünyasının ‘500 bin yabancı öğrenci’ hedefine omuz vererek, yurt dışında yayınlanan Yeni Şafak Üniversite Gazetesi’ni hazırladı. İlk olarak Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ile başlayan çalışma, Azerbaycan ve Kazakistan’la yoluna devam etti.
Yeni Şafak
Fikri derinliğin
ve özgür 
haberciliğin gazetesi
Hayat
Fikri derinliğin ve özgür haberciliğin gazetesi
Yeni Şafak bizim camianın en güzel hikayelerinden biridir. Umarım bir gün belgeseli de yapılır. O ilk günlerin özlemiyle, gazetemizin 25. Yılı kutlu olsun, daha nice uzun yıllar yaşasın. Umarım her zaman fikri derinliğin ve özgür haberciliğin yuvası Yeni Şafak olur.
Yeni Şafak
Baskılara ve baskınlara
boyun eğmedik
Hayat
Baskılara ve baskınlara boyun eğmedik
Türkiye’nin demokratikleşme sürecine büyük katkı sağlayan Yeni Şafak, ilkeli ve dürüst yayın çizgisiyle, arkasında kim olursa olsun yolsuzluk yapanlara da aman vermedi. Yayınlayacağı hayali ihracat konulu yazı dizisi sebebiyle fincancı katırlarını ürküten Yeni Şafak, 2002’nin karlı bir kış gününde polis baskınına uğradı. Gazetenin sahiplerini de gözaltına alarak işkenceden geçirtenler, ilk seçimde siyaset dışı kaldı.
Yeni Şafak
Türk siyasetinde AK Parti dönemi
Hayat
Türk siyasetinde AK Parti dönemi
Türkiye, 14 Ağustos 2001’de Türk siyasetine yeni bir soluk olacak, dinamik bir kadroyla kurulan AK Parti’yle tanıştı. Yeni Şafak’ın “Türkiye Biziz” manşetiyle duyurduğu AK Parti, bürokratik engellemelere karşı demokrasi savaşı verdi. 2002 yılında yapılan genel seçimlerde partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’e girişi ‘siyasi yasaklı olduğu’ gerekçesiyle engellendi. Ancak, YSK tarafından yapılan bu siyasi zulüm Meclis’te ortak bir zeminde çözüldü ve Erdoğan Meclis’e girerek 14 Mart 2003’te 59. hükümeti kurdu.
Yeni Şafak
Anayasa uçtu
halk kaybetti
Hayat
Anayasa uçtu halk kaybetti
10’uncu Cumhurbaşkanı Sezer, 19 Şubat 2001’de dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in yüzüne anayasa kitapçığı fırlatarak, Türkiye’nin büyük bir kaosa sürüklenmesine sebep oldu. Faizlerin tavan yaptığı, 19 bankanın battığı, ülkenin yarı yarıya küçüldüğü kavga neticesinde milli iradeye verilen zarar 51 milyar doları buldu.
Yeni Şafak
İbrahim Karagül: Yeni Şafak Türkiye’nin
son yirmi beş yılının siyasi tarihidir
Hayat
İbrahim Karagül: Yeni Şafak Türkiye’nin son yirmi beş yılının siyasi tarihidir
Yeni Şafak yayın grubu, din, vatan, millet ve devlet gibi hassas konularda hiçbir zaman savrulmamayı ana ilke edinmiştir. Türkiye’nin “ana omurgası”nın tarihî yolculuğunda Yeni Şafak, beraberindeki yayın organlarıyla hep öncü olmaya, yol açmaya, Türkiye’nin birikimlerini davet edip yol göstermeye, en önde yürümeye devam edecektir.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.