ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Yepyeni bir başlangıç
Ekonomi
Yepyeni bir başlangıç
Merakla beklenen Yeni Ekonomi Programı (YEP) açıklandı. Dengelenme, disiplin ve değişim temeline oturtulan 3 yıllık programın en önemli tarafı; üretim, ihracat, tasarruf ve sıkı takip ile ekonomik bağışıklılığının arttırılması olacak. Büyümede bir miktar yavaşlama öngörülse de programda 2 milyon kişiye iş imkanı sağlanması hedefi var.
Yeni Şafak
İş dünyasında yeni program heyecanı
Ekonomi
İş dünyasında yeni program heyecanı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, merakla beklenen 3 yıllık Yeni Ekonomik Program (YEP)’ı açıkladı. İş dünyası açılanan yeni ekonomi stratejisi ile ilgili umut dolu mesajlar yayınladı. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yeni Ekonomi Programı’nın çok iyi çalışılmış bir paket olduğunu belirtti.
Yeni Şafak
200 sanatçı bienal için zili çalıyor
Hayat
200 sanatçı bienal için zili çalıyor
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 4.Tasarım Bienali yarın başlıyor. “Okullar Okulu” temasıyla gerçekleşen bienal 200 sanatçıyı ağırlayacak. Bienal kapsamında birer okula dönüştürülen altı farklı mekanda eğitim ve tasarım etrafında şekillenen, göçten iklim değişikliğine, teknolojiden kültüre uzanan işler ziyaretçiyle buluşacak.
Yeni Şafak
Teknofest’i çok sevdik!
Gündem
Teknofest’i çok sevdik!
Harmandalı oynayan milli helikopterlerden uçan adamlara, kamikaze İHA’lardan sanal hangara, envai çeşit robottan, F16’ya motoruyla kafa tutan sporculara kadar İstanbul’da TEKNOFEST muhteşem başladı.
Yeni Şafak
400 kişilik
tutuklama
listesi
Dünya
400 kişilik tutuklama listesi
İdlib’de teröre bulaştığı tespit edilen 400 kişi için tutuklama listesi hazır. Listede El Muhaberat, PKK ve DEAŞ’lı teröristler var. 6 ay içinde normalleşmesi planlanan İdlib’de, yabancı teröristlerin de bölgeyi terk etmesi sağlanacak.
Yeni Şafak
Körfez’in İsrailli casusu
Dünya
Körfez’in İsrailli casusu
BAE ve Suudi Arabistan başta olmak üzere birçok Körfez ülkesi, yurtiçi ve yurtdışındaki aktivist ve dini azınlıkları takip etmek için İsrailli casus yazılım programı Pegasus’u kullanıyor. Terörle mücadele bahanesiyle kullanılan program akıllı cihazların kamera ve mikrofonunu da kontrol edebiliyor.
Yeni Şafak
Sanayicinin rekabet gücünü artıralım
Ekonomi
Sanayicinin rekabet gücünü artıralım
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, son günlerde yaşanan kur hareketliliğinin iyi bir ders olduğunu söyledi. Türkiye'nin ithal mal cenneti olduğu özeleştirisinde bulunan Dönmez, üretimin ikinci plana düştüğünden yakındı. Dönmez, "Sanayicinin rekabet gücünün arttıralım. Farkında olmadığımız yerleri de bize gelip söylesinler"dedi.
Yeni Şafak
Kerbela matemi
Gündem
Kerbela matemi
Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin ile 71 yakını, “Evrensel Aşura Matem Merasimi” ile anıldı. Yasın sembolü olan siyah kıyafetler giyen çok sayıda vatandaş, Kerbela şehitleri çin gözyaşı döktü.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.