Yeni Şafak 26 yaşında
Hayat
Yeni Şafak 26 yaşında
Ocak 1995’te başladığımız yayın hayatında 26. yaşımıza girdik. Geride bıraktığımız çeyrek asırda Türkiye’nin sesi olmaya gayret ettik. Değişmeyen yayın çizgimizle milli iradenin yanında, ihanetlerin karşısında saf tuttuk.
Yeni Şafak
Türkiye için kritik sezon: 'Rakibimiz artık Ukrayna'
Spor
Türkiye için kritik sezon: 'Rakibimiz artık Ukrayna'
Avrupa kupalarında mücadele eden takımlarımızın aldığı olumsuz sonuçların ardından ülke puanı sıralaması gündem oldu. Sıralamada 11. basamağa gerileyen Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlike ilerleyen sezonlarda şampiyon takımını Şampiyonlar Ligi'ne direkt gönderememesi olacak. Tecrübeli gazeteci Hüseyin Özkök, konuyla ilgili olarak TVNET Akşam Sporu programında yenisafak.com Spor Editörü Mustafa Göksel'in sorularını cevapladı.
Tvnet
Sel sularında 50 kişiyi kurtaran İBB çalışanı şu an işsiz
Gündem
Sel sularında 50 kişiyi kurtaran İBB çalışanı şu an işsiz
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait şirketlerde işten çıkartılan işçiler belediye önünde oturma eylemi yaptı. T1 tramvay hattı Eminönü istasyonunda güvenlik görevlisi olarak çalışan İSTGÜVEN A.Ş elemanı Ebubekir Genç, henüz 12 gün önce İstanbul'da yaşanan sel felaketinde 50 kişiyi sırtında taşıyarak sel sularından kurtardığını Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik'e anlattı. Genç, 'ben bir başarı belgesi beklerken telefonuma gelen mesajla işsiz kaldığımı öğrendim' dedi. Genç ayrıca, 'bana bankamatik memuru diyorlar ya, ben belki o sel sularında bana o sözleri söyleyenleri kurtardım, belki yakınlarını kurtarmış bir insanım.' diye konuştu.
Yeni Şafak
Ana Muhalefet Partisi yahut Amerika’nın Sesi
Ana Muhalefet Partisi yahut Amerika’nın Sesi
Voice of America Kemal Bey, yine o bildik plağı döndürüyor: “Ortadoğu bataklığında bizim ne işimiz var? Niye oraya girdik, hangi gerekçeyle girdik?”

CHP Genel Başkanı'nın bu lakırdısı; “Özelde Suriye'de genelde Ortadoğu'da ABD'nin borusu ötsün; Türkiye müdahil olmasın, bölgenin ABD tarafından tasarımına karşı çıkmasın, söylenileni yapsın!” anlamına geliyor.

Yeni Şafak
Haccın siyaseti
Haccın siyaseti
Haccın siyasetinden kastımız, hac buluşmalarını, 1501-1736 yılları arasında İran'da hüküm süren Safevî, 1526-1858 yılları arasında Hindistan'da hüküm süren Bâbürlü ve 1300-1922 yılları arasında Batı Anadolu merkezli olarak üç kıtada hüküm süren Osmanlıimparatorluklarının yıkılmalarıyla birlikte, mülken ve siyaseten şirazesi kopartılmış bir kitap gibi dağılan İslam ümmetinin, İngiltere ve ondan türeyen ABD imparatorluklarının boyunduruğundan kurtarılmalarına mahsus ortak bir siyaset için sağlam bir manivela olarak görmemizdir.


Yeni Şafak
Atanamayan öğretmenler meselesi
Atanamayan öğretmenler meselesi
Bir süreden beri, özellikle Türkçe ve edebiyat öğretmeni adaylarından atamaları ile ilgili taleplere muhatap oluyorum. Kendileriyle ilgilenilmediği, diğer branşlara göre daha yüksek puanları olmasına rağmen atamalarının gerçekleştirilmediği hususunda şikâyetlerini aktarıyorlar.


Yeni Şafak
Hayallerinin peşinden koşanlar
Hayallerinin peşinden koşanlar
Kimilerinin hayali her tarafı lüks kokan kapalı ofislerde beyaz yakalı olarak çalışmak kimilerinin de hayal ettiği işini kurmaktır.

Ama bu dışarıdan görüldüğü gibi kolay değildir.

Gemileri yakmak herkesin harcı da değildir.

Yeni Şafak
Hükümlerdeki değişimin yasaları
Hükümlerdeki değişimin yasaları
Kaldığımız yerden devam edelim.

Kuranıkerim'in değişmeyecek olguları detaylarına kadar açıkladığı halde değişecek olanların sadece genel prensiplerini verip kalanını zamana ve ulemaya bıraktığını söyledik ve bu ikincisine ticari hükümlerden örnekler verdik. İdari hükümler de böyledir.

Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.