Kredi kartında taksit sınırı değişiyor
Ekonomi
Kredi kartında taksit sınırı değişiyor
İthal ürünlerle ilgili taksit sayısının genişletilmeyeceğini belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Yerli ürün kullanımı olan sektörlerde genişleme imkanı sunacağız" diye konuştı. Buna göre, kredi kartına 12, otomobile 60, ihtiyaça 48 aya kadar taksit imkanı verilecek.
Diğer
500 milyon liralık dev teşvik
Ekonomi
500 milyon liralık dev teşvik
Yerli sanayiye destek için düğmeye basıldı. Ara ve yatırım malı ithalatındaki 2 bin 800 ürün incelendi. 15 milyar dolar tasarruf sağlayacak 43 ürün için teşvik paketi hazırlandı
Diğer
Canikli: Ayakkabıların yüzde 79'u güvensiz
Ekonomi
Canikli: Ayakkabıların yüzde 79'u güvensiz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 2014'ün 11 ayında 618 bin 812 ürünün denetlendiğini bildirdi. Bakan Canikli "Güvensiz ürünlerin tamamı, ithal ve Çin malı. Yerli ürünler daha güvenilir. Yüzde 79'luk güvensizlik oranıyla ayakkabılar ilk sırada yer aldı. Ama ayakkabıda sadece riskli ürünler denetlendiği için bu oran bu kadar yüksek" bilgisini verdi.
AA
'Türk dizilerinde yerli ürünler ön plana çıkarılmalı'
Ekonomi
'Türk dizilerinde yerli ürünler ön plana çıkarılmalı'
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Türk dizilerinin sadece yurt içinde değil yurt dışından da seyredilmesi ülkemiz için bir avantajdır. Yurt dışında büyük beğeni ile izlenen dizilerimizde özellikle mobilya sektöründe üretilen ürünlerimiz, mücevherat, moda ve hazır giyim sektöründen de ünlü yerli marka ürünlerimiz ile turizm değerlerimizin tanıtımına ağırlık verilmelidir" dedi.
IHA
Yerli üründe dikkat çeken öneri: Bire 10 koyalım
Ekonomi
Yerli üründe dikkat çeken öneri: Bire 10 koyalım

Çağrı Marketler grubunun sahiplerinden Mustafa Kara'dan yerli ürünlerin satışına yönelik dikkat çeken bir öneri geldi. Ürünlerin üzerinde hangi ülkenin malı olduğuna yönelik bilginin Türkiye'de de olduğunu ancak yerli ürünlerin daha fazla ön plana çıkarılması için raflara 1 yabancı ürüne karşı 10 yerli ürün konulması gerektiğini belirten Kara, bakanlığın zincir marketlerin bu yönde önünü açacak bir düzenlemeye gitmesi gerektiğini de ifade etti.

Yeni Şafak
Yüksek katma değerli büyüme
milat olacak
Ekonomi
Yüksek katma değerli büyüme milat olacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının başlattığı projeler sayesinde 2019 yılı ve sonrası dönemin yüksek katma değerli üretim öncülüğünde bir büyüme için milat olması sağlanacak. Bu amaçla en öncelikli yapısal reform, Yerlileştirme Ürün Programı olacak. Bu kapsamda 4 binden fazla ürün arasından cari açığı kapatmak amacıyla seçilen öncelikli ürünler, Ar-Ge’den seri üretime uçtan uca yönetilen program bazlı destek ve takip mekanizmalarıyla yerli olarak üretilecek.
Yeni Şafak
Yerli telefona 8 başvuru
Ekonomi
Yerli telefona 8 başvuru
Türkiye’nin teknoloji ve AR-GE yatırımları hız kesmeden devam ediyor. TÜBİTAK’ın yerli akıllı cep telefonu çağrısına 8 başvuru kabul edildi. Bunlardan 3 tanesinin donanım, diğerlerinin yazılım için olduğunu açıklayan Bakan Fikri Işık, "Yerli üretimi kamu alımlarıyla, desteklerle, teşviklerle sürekli artırmanın gayreti içindeyiz” diye konuştu.
Yeni Şafak
Üçüncü Havalimanı'na yerli ürün
Ekonomi
Üçüncü Havalimanı'na yerli ürün
İstanbul Grand Airport (İGA) Havalimanları Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, havalimanı inşaatında ve sonrasındaki süreçlerde kendilerini zorlasa, dezavantajlı olsa dahi yerli ürünleri kullanmak istediklerini ve bu konudaki niyetlerinin ciddi olduğunu söyledi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.