Bir anda tuğlaların altında kaldı
Gündem
Bir anda tuğlaların altında kaldı
Eskişehir'de, bir binanın yıkım çalışması sırasında bitişiğinde bulunan apartman duvarının yıkılması sonucu evinde kanepede oturan genç kız ne olduğunu bile anlamadan tuğlaların altında kalarak yaralandı.
IHA
100 bin binaya 5 milyar lira
Ekonomi
100 bin binaya 5 milyar lira
Yıkım Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bulut, 2012'den itibaren kentsel dönüşümde toplam 80-100 bin arasında binanın yıkılıp dönüştürüldüğünü belirterek, "Bu binaların ürettiği enkaz miktarı 50 milyon metreküp. 100 bin binanın yıkım bütçesi 5 milyar lira seviyesinde, bunun 3 milyar lirası tamamen enkaz atımına harcandı." dedi.
AA
Uludağ’da 70 bin m2'lik yıkım!
Ekonomi
Uludağ’da 70 bin m2'lik yıkım!
Ülkemizin ilk kayak merkezi olan ve Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gören Uludağ’ın yenilenmesi için başlatılan dönüşüm projesi kapsamında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar 71 bin metrekarelik alanda yıkım tamamlanırken, çalışmaların 2020 sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.
Yeni Şafak
Depremde 10 ev yıkıldı
Gündem
Depremde 10 ev yıkıldı
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 5.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Marmara ve Ege'deki birçok ilde hissedildi. Ayvacık Ahmetçe Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Kuş,kullanılmayan 10 evin depremde yıkıldığını ve yaralı vatandaşın bulunmadığını söyledi.
Diğer
Yıktığı duvarın altında kaldı
Dünya
Yıktığı duvarın altında kaldı
Duvarı yıkmak isterken canından oluyordu. Bir inşaatta iki işçi yıkmak istedikleri duvarın altına tezgah kurdu. İşçilerden biri tezgahın üzerine çıkarak, elindeki balyozla duvara vurmaya başladı. İşçinin bir kaç darbesinden sonra duvar bütün halinde tavandan koparak tezgahın üzerine uçtu. Yıkılan duvarın altında kalan adamı, arkadaşı kurtardı.

Diğer
Peribacaları’ndaki otel inşaatı yıkılıyor
Ekonomi
Peribacaları’ndaki otel inşaatı yıkılıyor
Nevşehir merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan peri bacalarının bitişiğindeki otel inşaatının yıkımına karar verildi. Karar doğrultusunda otel inşaatının yıkımına başlandı.
IHA
Bina kepçenin üzerine böyle yıkıldı
Gündem
Bina kepçenin üzerine böyle yıkıldı
Trabzon'un Çaykara ilçesinde yıkım çalışmaları yapılan bir bina kepçenin üzerine yıkıldı. Trabzon'un Çaykara ilçesinde bir süre önce başlatılan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında ilçede belirlenen binaların yıkımı sürüyor. Özel bir firma tarafından yıkımı gerçekleştirilen bir bina yıkımı yapan kepçenin üzerine yıkıldı. Binanın alt katlarında yıkımı yaptığı esnada bir anda tamamen yıkılan binadaki beton parçaları kepçenin üzerine düştü. Olayda kepçe operatörü yara almadan kurtulurken, kepçe gelen beton parçaları ile yan yattı. Kepçe operatörünün binayı yıktığı sırada çalışmayı cep telefonu ile kaydeden vatandaş o anları saniye saniye görüntüledi.
IHA
Yıkımı tamamlandı
Gündem
Yıkımı tamamlandı
Aksaray Meydanında bulunan İSKİ binasının yıkımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerince tamamlandı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.