2022 YKS, KPSS, DGS, ALES, YÖKDİL başvuru ve sınav tarihleri ne zaman?
2022 YKS, KPSS, DGS, ALES, YÖKDİL başvuru ve sınav tarihleri ne zaman?
ÖSYM 2022 sınav takvimi belli oldu mu? sorusu merak ediliyor. YKS, ALES, KPSS, DGS, MSÜ gibi ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen sınavların 2022 yılında hangi tarihte gerçekleşeceği şimdiden merak ediliyor. Sınavlara hazırlanan adaylar YKS 2022 ne zaman? KPSS 2022 ne zaman? ALES 2022 ne zaman yapılacak? DGS 2022 tarihi belli oldu mu? sorularının yanıtını araştırıyor. Peki, ÖSYM tarafından 2022 yılında gerçekleştirilecek YKS, KPSS, ALES, DGS sınavlarının tarihleri belli oldu mu? İşte detaylar...
Yeni Şafak
Bakan Soylu: Elimizde böyle bir siyasi cinayet istihbaratı yok bunlar FETÖ taktiğidir
Gündem
Bakan Soylu: Elimizde böyle bir siyasi cinayet istihbaratı yok bunlar FETÖ taktiğidir
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Green Park Otel'de 'Trafik Birim Amirleri Toplantısı'nda konuştu.
Soylu, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan 'siyasi cinayetler işlenebileceği' iddialarıyla ilgili, 'Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, 'Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı?' Yok.
Sizin bizden hariç bu bilgiyi alabileceğiniz 2 kaynak olabilir. Yabancı servisler ve terör örgütleri. Terör örgütlerinin kucağına oturursanız sizi böyle oynatırlar. Bunlar FETÖ taktiğidir.' dedi.
AA
Eren Derdiyok'tan milli takım itirafı: "Tercih hakkım olsaydı Türkiye'yi seçerdim"
Spor
Eren Derdiyok'tan milli takım itirafı: "Tercih hakkım olsaydı Türkiye'yi seçerdim"
MKE Ankaragücü'nün tecrübeli golcüsü Eren Derdiyok, geçmişte A milli takım tercihini Türkiye'den yana yapmayı istediğini ancak böyle bir teklif gelmemesi nedeniyle İsviçre için oynadığını kaydetti.
AA
‘İnsan sözünün esiridir’…
‘İnsan sözünün esiridir’…
Ticari, siyasi ya da bireysel, hangi düzeyde olursa olsun iletişim işleriyle uğraşanların, bence Hz. Ali’nin şu bildik sözünü büyük puntolarla yazıp her an görebilecekleri bir yere asmalarında ciddi yarar var: “Söz ağızdan çıkana kadar senin esirindir; ağızdan çıktıktan sonra sen onun esiri olursun.”Bu kural herkes için geçerlidir ve sonuna kadar bağlayıcıdır. Ancak bir ülkenin kaderinde söz sahibi olmak isteyen, bir devletin ve milletin gelecek tasarımını belirlemeye niyetlenen ve siyaset adamı...
Louis Vuitton defilesinde protesto: Aşırı Tüketim Eşittir Yok Oluş
Dünya
Louis Vuitton defilesinde protesto: Aşırı Tüketim Eşittir Yok Oluş
Ünlü Fransız giyim markası Louis Vuitton'un Paris Moda Haftası kapsamında Louvre Müzesi'nde düzenlenen 2022 İlkbahar Defilesi, sıra dışı anlara sahne oldu. Bir aktivisit mankenlerin yürüdüğü sırada podyuma çıkarak 'Aşırı Tüketim Eşittir Yok Oluş' yazılı pankart açtı.

Protestocunun moda endüstrisindeki aşırı tüketimin çevre üzerindeki etkisini vurguladığı pankartında Les Amis de la Terre (Dünyanın Dostları Derneği), Youth For Climate France ve Extinction Rebellion France olmak üzere iklim değişikliği karşıtı kuruluşların logoları yer aldı.

Defilenin akışını değiştiren aktivist podyuma çıkışından sonra güvenlik görevlileri tarafından önce yere yatırıldı sonra dışarı çıkarıldı. Protestocunun güvenlik tedbirlerini nasıl aştığı bilinmiyor.IHA
Sayıştay raporlarına yansıyan sınavsız atamalar ve kişiye özgü ilanlar nasıl çözülecek?
Sayıştay raporlarına yansıyan sınavsız atamalar ve kişiye özgü ilanlar nasıl çözülecek?
Sayıştay 2020 yılına ait kamu kurumlarının denetim raporlarını internet sayfasında kamuoyuna duyurmuştur. Bir grup azgın muhalif bu olumsuzluklardan siyaseti sorumlu tutmaya çalışarak kendince eleştiri yapıyor. Bilinmelidir ki raporlardaki eleştirilerin ve gelecek cezanın muhatabı atanmış bürokratlardır ve bu nedenle de ilgili bürokratlar hesap verecek ve sıkıntıya gireceklerdir. Bu yazımızda raporlardaki olumsuzluklar ve bu olumsuzluklardan nasıl bir ders alınması gerektiğini açıklamaya çalışac...
YÖK'den mezuniyet ile ilgili açıklama: Ek sınav hakkı tanınacak
Gündem
YÖK'den mezuniyet ile ilgili açıklama: Ek sınav hakkı tanınacak
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), azami süresini dolduran, hazırlık, ara sınıf, son sınıf öğrencileri ile mezuniyet için öngörülen not ortalamalarını, kazanılması gereken AKTS/krediyi sağlayamayan öğrencilerin, ek sınav haklarından yararlanabilmelerine karar verildiğini duyurdu.
IHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Bölünerek büyüyemeyiz parçalanarak güçlenemeyiz
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölünerek büyüyemeyiz parçalanarak güçlenemeyiz
TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı için özel gündemle toplandı. Meclis'te milletvekillerine hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Artık siyasi olmaktan çıkıp milli hedefler haline dönüşen bu vizyonu TBMM'den başlayarak ülkemizin tüm fertleri ile hep birlikte sahiplenmeliyiz. Hiç birimiz için başka Türkiye yok. Başka vatan, başka devlet, başka gelecek yok. Aklımızdan asla çıkarmamalıyız ki bölünerek büyüyemeyiz. Parçalanarak güçlenemeyiz, husumeti körükleyerek kardeşliği kökleştiremeyiz. Saplantılara sarılarak demokrasimizi ilerletemeyiz. Dünyanın gittiği istikamet farklılıklarımızı değil müştereklerimizi öne çıkararak birbirimize daha sıkı kenetlenmemiz gerektiğini gösteriyor' dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.