ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Devlet Bahçeli'den 'falling stars' tepkisi
Gündem
Devlet Bahçeli'den 'falling stars' tepkisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkçe'yi bayraklaştırırsak, sosyal medyada yeni bir akım olarak yutturulmaya çalışılan, özel jet, lüks otomobil ya da villasında ayağı takılıp düşmüş gibi sahte poz verenlere kanıp yozlaşmış akınlara itibar etmeyiz. Ayakta bulamadıklarını yerde arayanlara kulak asmayız" dedi.
AA
Halk korku içinde: Bu yıl 11 tane oluştu
Gündem
Halk korku içinde: Bu yıl 11 tane oluştu
Konya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Karapınar bölgesinde 2017 yılına kadar 300, geçen yıl 9, bu yıl da 11 obruk meydana geldiğini söyledi. Arık, "Bölgede mısır, yonca gibi çok su tüketen ürünler yetiştiriliyor. Bölgenin Türkiye ortalaması altında yağış aldığını düşünürsek, yeraltı su seviyesinin düşmesi de obruk oluşumunu hızlandırıyor" dedi. Bölgede hayvancılık ve tarımla uğraşan Yusuf Gültekin de sürekli korku içinde olduklarını bazen de sabaha kadar dua ettiklerini belirtti.
DHA
At eti helal midir?
At eti helal midir?
Kur’an ve Sünnette at eti yemenin hükmü hakkında açık bir delil bulunmamaktadır. Peki, başta Hanefi mezhebi olmak üzere diğer mezheplere göre at eti yemenin hükmü nedir? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen fetva...
Diğer
2 gün sonra tarladaki çukurda sağ bulundu
Gündem
2 gün sonra tarladaki çukurda sağ bulundu
Bolu'da, 2 gündür haber alınamayan 65 yaşındaki Yusuf Öznur, arama çalışmalarına katılan vatandaşlar tarafından tarlanın ortasına kazılmış çukurun içerisine düşen traktörün altında bulundu. 5 metre derinliğindeki çukurdan AFAD ve UMKE ekipleri tarafından çıkarılan Yusuf Öznur, hastaneye kaldırıldı.
DHA
Bahçeli: Türkçe umudumuz, istiklal sancağımızdır
Gündem
Bahçeli: Türkçe umudumuz, istiklal sancağımızdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Dil Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Türkçe düşünürsek ayrık otlarını birer birer ayıklarız. Türkçe duruş gösterirsek milli vicdanın çağrısını işitiriz. Af ise beklenen çıkartırız, ekonomik kuşatmaysa yapılan yararız, siyasal kanama ve sosyal parçalanmaysa kurgulanan biz Türkçe ile şer oyunu bozarız" dedi.
AA
'Suriye istihbaratı konuşmamam için beni tutukladı'
Gündem
'Suriye istihbaratı konuşmamam için beni tutukladı'
Reyhanlı saldırısının planlayıcısı olan ve MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen terörist Yusuf Nazik, “Konuşmamam için Suriye İstihbaratı tarafından tutuklandım” dedi. Nazik, daha önce Ankara Kocatepe ve Konya’da keşif yaptığını anlattı.
Diğer
Onur’a moral motivasyonu
Spor
Onur’a moral motivasyonu
Trabzonspor’un, Süper Lig’in 6. haftasında Göztepe ile oynadığı karşılaşmada hatalı gol yiyerek eleştiri oklarını üzerine çeken deneyimli kaleciye teknik direktör Ünal Karaman ve yöneticiler çok yoğun bir terapi uyguluyor.
Yeni Şafak
24 kişiyi
tek tek
teşhis etti
Gündem
24 kişiyi tek tek teşhis etti
Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik, THKP-C Acilciler terör örgütünden 24 kişiyi teşhis etti. Bu kişilerden 14’ünün bombalı saldırıyla alakalı olduğu, bazıları hakkında dava açıldığı belirlendi. Daha önce ismi hiç geçmeyen 10 kişi de listeye eklendi. Savcılığın, saldırıyla ilgili firariler için yakalama kararı çıkartacağı kaydedildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.