PKK’nın hain planı deşifre oldu: Piknik yapan sivilleri hedef aldılar
Dünya
PKK’nın hain planı deşifre oldu: Piknik yapan sivilleri hedef aldılar
PKK terör örgütü üst yönetiminin Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Harekâtının durdurulması, KDP’nin Türkiye’ye verdiği desteğin sonlandırılması ve Türkiye ile TSK aleyhine propaganda yapılması maksadıyla uyguladığı senaryo ortaya çıkarıldı.Üs bölgesine PKK’nın yaptığı saldırı sonrasında karşı ateş açıldığı sırada örgütün piknik yapan sivil halka ateş açtığı, bu saldırının da Türk askerine mal edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Eylem talimatını veren ismin ise PKK sözde yürütme konseyi üyesi Fehmi Atalay tarafından verildiği belirlendi.
Yeni Şafak
Zaho’da PKK saldırısı: 2'si çocuk 8 sivil ölü
Dünya
Zaho’da PKK saldırısı: 2'si çocuk 8 sivil ölü
Terör örgütü PKK, Irak’ın kuzeyindeki Zaho’da sivil katliamı yaptı. 2’si çocuk 8 kişinin öldüğü saldırı sonrası terör örgütüne yakın sosyal medya hesapları, bölgeyi Türkiye’nin bombaladığına dair asılsız haberleri dolaşıma soktu. Irak hükümetinden bazı isimlerin de benzeri mesajlar paylaşması üzerine açıklama yapan Dışişleri, gerçek faillerinin açığa çıkarılması için Irak’ı iş birliğine davet etti.
Yeni Şafak
Irak’ta olup bitenler
Süleyman Seyfi Öğün
Irak’ta olup bitenler
Zaho’da yaşanan ve sivillerin ölümüyle neticelenen saldırının hemen akabinde, gerek resmî gerek sivil düzlemlerde Türkiye karşıtı yoğun bir kampanya başlatıldı. Türkiye, bu saldırının sorumlusu ilân edildi. Dahası, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyindeki askerî varlığı hedef alındı. Türkiye’nin unsurlarını derhâl geri çekmesi istendi.Hâdisenin gerçekleşmesi ile kampanyanın başlatılması arasında çok kısa bir zaman olduğunu görüyoruz. Kamuoyundan duygusal tepkilerin gelmesi, Türkiye aleyhtarı sokak göster...
Diyarbakır'da TSK'yı hedef alan HDP'li vekillerin provokatif eylemine polis izin vermedi
Gündem
Diyarbakır'da TSK'yı hedef alan HDP'li vekillerin provokatif eylemine polis izin vermedi
Diyarbakır'da, aralarında HDP'li milletvekilleri Dersim Dağ ve Remziye Tosun ile baro yöneticilerinin de olduğu bir grubun, Irak'ın Zaho kentindeki sivillere yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamasına polis izin vermedi. TSK'yı hedef alan açıklama sırasında polis müdürü, anonsla açıklamayı kesip uyarı yaptı. Üç kez yapılan uyarının ardından grubun etrafı bu kez çevik kuvvet polisleri tarafından kapatıldı. Grup, TSK ve Türkiye'yi hedef alan açıklamayı yapamadan polis kontrolünde bölgeden ayrıldı.
DHA
FETÖ'nün askerleri PKK'ya sığındı
Gündem
FETÖ'nün askerleri PKK'ya sığındı
Kanlı girişim durdurulunca paniğe kapılan hainler, soluğu bölücülerin ininde aldı. Silopi üzerinden Irak'a geçen 60 haini Zaho'da PKK'lı teröristler karşıladı ve Kandil'e götürdü MİT ve Genelkurmay Başkanlığı bilgiyi doğruladı. Hain askerlerin örgütün temin edeceği sahte pasaportlar ile Avrupa ülkelerine geçmeyi planladığı yönünde istihbari bilgiler alındı.
Diğer
Müslüman futbolculara ağır hakaret
Spor
Müslüman futbolculara ağır hakaret
Slovenya Birinci Futbol Ligi'nde son şampiyon Maribor'un sportif direktörü Zlatko Zahovic'in, takımdaki Müslüman futbolcular Nusmir Fajic ile Agim İbraimi'ye hakaret ettiği öne sürüldü.
AA
Davutoğlu peşmerge kampını ziyaret etti
Gündem
Davutoğlu peşmerge kampını ziyaret etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyana Eğitim Merkezi ve Zaho'daki Berseve Kampı'nda incelemelerde bulundu. Davutoğlu, Celil El-Hayat Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından helikopterle Diyana Eğitim Merkezi'ne geçti. Burada brifing alan Davutoğlu, eğitimi yerinde izledi.
AA
Davutoğlu peşmerge kampında
Davutoğlu peşmerge kampında
Başbakan Ahmet Davutoğlu Zaho'daki Peşmerge eğitim kampını ziyaret etti. Helikopterle bölgeyi inceleyen Davutoğlu, burada brifing aldı, eğitimi yerinde izledi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.