ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Bu altın eller hep işlesin
Hayat
Bu altın eller hep işlesin
Beyoğlu Belediyesi'nin bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği "Altın Eller Festivali" başladı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 63 sanatkar ve zanaatkarın hünerlerini sergilediği festival, unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarını da geçmişten geleceğe taşımayı amaçlıyor.
Yeni Şafak
Kubbetü’l
İslam ruhu
canlandırılacak
Gündem
Kubbetü’l İslam ruhu canlandırılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malazgirt Zaferi’nin 947. yıl dönümü kutlamaları sırasında gündeme getirdiği “Alparslan Çadır Oteli”nin de içinde bulunduğu “Tarihi Kentsel Tasarım Projesi”, Bitlis’in Ahlat ilçesinin çehresini değiştirecek.
Yeni Şafak
Altmış güzel
insanı yeniden
hatırlama vakti
Hayat
Altmış güzel insanı yeniden hatırlama vakti
Portre yazmak zor zanaat vesselam. Hilmi Yavuz’un tabiriyle “Yakup Kadri kadar müstehzi, Yusuf Ziya kadar acımasız, Yahya Kemal kadar doğrucu” olmak iktiza eder portre yazarken. Avni Özgürel de yılların gazetecilik ve yazarlık deneyimiyle hayatına dokunan insanları kaleme alıyor. Ketebe Yayınları’ndan eylül ayında çıkan ve Avni Özgürel’in kaleme aldığı Unutulmayan Portreler, 60 portreyi okuyucusuna sunuyor.
Yeni Şafak
Başka bir
okul mümkün
Hayat
Başka bir okul mümkün
Çocuklara okul öncesi döneminden itibaren başka bir eğitim vermek mümkün. Okulun duvarlarını hiçe sayan, doğal olanı önemseyen eğitim sistemlerini hayata geçirmeye çalışanlarla konuştuk.
Yeni Şafak
Kırsal kalkınmaya 110 milyon liralık hibe sağlayacak projelere onay
Ekonomi
Kırsal kalkınmaya 110 milyon liralık hibe sağlayacak projelere onay
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarımda kırsal kalkınmaya 110 milyon lira hibe sağlayacağımız 315 kırsal kalkınma projesini daha onayladık. Hibe vereceğimiz bu projeler sayesinde kırsalda yaklaşık 195 milyon liralık yatırım yapılacak" dedi.
AA
Hepimize lazım olan şey zanaat mı hobi mi?
Hepimize lazım olan şey zanaat mı hobi mi?
Kitapları yarım bırakmışlığınız var mıdır? Okuduğunuz makaleyi yarım bırakmışlığınız? Sevmediğiniz, sıkıldığınız için yarım bıraktıklarınızı sormuyorum. Okumakta olduğunuz metni içinize çekmek, yerleştirmek, evet aradığım bu ama, bu anlatılanları hayatın içinden örneklerle yerine yerleştirmem gerekiyor düşüncesi ile yarım bıraktıklarınızı soruyorum.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.