Pendik'te parkta oynayan çocuğa ateş eden sanığa tahliye
Gündem
Pendik'te parkta oynayan çocuğa ateş eden sanığa tahliye
Pendik'te oturduğu sitenin parkında oyun oynarken gürültü yaptığı gerekçesi ile 7 yaşındaki komşusu H.D'i silahla yaralayan B.B tutuklu kaldığı süre ve delillerin toplanmış gerekçesiyle tahliye edildi. Sanığın yurt dışına çıkışı yasaklandı.
DHA
Batı’nın karın ağrısı ve Barış Pınarı Harekatı
Batı’nın karın ağrısı ve Barış Pınarı Harekatı
Türkiye Barış Pınarı Harekatı ile sınırlarını güvence altına almayı hedeflemektedir. Türkiye, sadece sınırlarının dışından hissettiği bir tehdit ile değil, bilakis PKK ve uzantılarının Suriye'den doğrudan Türkiye'nin içine yönelttikleri terör eylemleri ile karşı karşıya gelerek harekete geçtiğini de dünya bilmektedir. Kaldı ki, Türkiye'nin sınır güvenliği dünya barışını tehdit eden, uzun zaman sonra büyük güçleri yeniden karşı karşıya getiren Suriye sorunundan bağımsız değildir.Yeni Şafak
Barış Pınarı Harekâtı maskeleri düşürdü
Barış Pınarı Harekâtı maskeleri düşürdü
B arış Pınarı Harekâtı sadece daha ilk saatlerinden itibaren Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlama başarısı elde etmedi, bilakis dünya barışına da katkı sağladı. Adeta iki dünya harbi arifesinde olduğu gibi hipokrasisi tavan yapmış devlet ve devlet adamlarının maskesini düşürdü.


Yeni Şafak
Güçlü taklidi yapan küstah
Güçlü taklidi yapan küstah
“Günlerdir ABD'nin Suriye'den çekilme kararını tartışıyoruz. 'Bu karar nasıl alındı, ne amaçlandı, kararın alınmasında Türkiye'nin Fırat'ın doğusu ili ilgili kararlılığının etkileri ne oldu?' soruları beynimizi kemirmektedir.
Yeni Şafak
Sudan kavgalar
Sudan kavgalar
Basın ve sosyal medyada Hamidiye Suyu konusunda bir kavga başlatıldı. Hamidiye sularını tüketen bazı şirketlerin anlaşmalarını sonlandırdığı ve bunun İBB'ye karşı bir tavır olduğu yazıldı. İBB'nin kendi programlarında katılımcılarına başka bir markayı ikram etmesiyle de dedikodu pazarına yeni bir malzeme üretti.


Yeni Şafak
Irak’ta olanları ‘ırak’ta aramak gerek
Irak’ta olanları ‘ırak’ta aramak gerek
Eylül ayı itibarıyla 2019 yılı içinde ham petrol ihracatı 6.5 milyar dolara ulaşan Irak'ta gençler, işsizlikten sokaklara dökülüyorsa burada ciddi bir sorun var demektir. Sosyal medya üzerinden organize olan Iraklı gençler, 1 Ekim'de, başta Bağdat Tahrir Meydanı olmak üzere çeşitli şehirlerin meydanlarında toplanarak gösteriler başlatmışlardır. “Barışçıl gösteri özgürlüğü” olduğu iddia edilen bütün şark toplumlarında olduğu gibi ; Irak'ta da sert karşılık gören göstericilerden pek çoğu yaralanmış, resmi açıklamalara göre de üç kişi hayatını kaybetmiştir.


Yeni Şafak
Suriye meselesinde nasıl anılmak istiyorsunuz?
Suriye meselesinde nasıl anılmak istiyorsunuz?
Cumartesi günü BM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim , ABD ve Türkiye'nin Kuzey Suriye'deki varlığının illegal olduğunu ileri sürdü. “Bizim topraklarımızda izinsiz operasyon yapanlar işgalcidirler ve derhal topraklarımızı boşaltmalıdır” diyerek, ABD ve Türkiye'nin müşterek güvenli bölge oluşturma projesi ne karşı çıktı. Normal şartlarda makul görülecek bu tezi, yüzbinlerce insanın ölümünden ve milyonlarca insanın yer değiştirmesi veya ülke dışına çıkmasından sorumlu birilerinin söylemesini makul karşılamak mümkün mü?


Yeni Şafak
İsrail’in sınırları neresidir?
İsrail’in sınırları neresidir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda çok yerinde ve haklı bir soru sordu: “İsrail'in sınırları neresidir? ” Ancak bu sorunun cevabını BM Genel Kurulu da bilmemektedir. Çükü daha başından itibaren Yahudilerden kurtulmak isteyen Batı, onları İslam dünyasının kalbine iterek, orada istediklerini elde etmelerine göz yummuştur. Şimdi ise ne kadar yüksek perdeden sorulsa sorulsun, duymazlıktan; hangi haritalar gösterilirse gösterilsin, görmezlikten gelinmektedir.


Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.