Her çocuğa zeka testi uygulanmalı mı?
Hayat
Her çocuğa zeka testi uygulanmalı mı?
Uzmanlar, zeka testlerinin her çocuğa uygulanmaması gerektiğini belirterek, eğitimi yaşıtlarıyla ayni hızda olmayan, bazı alanlarda geç gelişim gösteren, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla uyum problemleri yaşayan, derslerde aşırı hareketli, dikkatini vermede güçlük çeken ve bunlar gibi başka sorunları olan çocukların sorunlarının kaynaklarının bulunabilmesi için zeka testlerinin yapıldığını söyledi.
IHA
Ginkgo biloba bitkisi ile dinç kalın
Hayat
Ginkgo biloba bitkisi ile dinç kalın
Son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren ginkgo biloba bitkisinin tam bir zihin dostu olduğunu dile getiren Yıldırım, “Yapılan araştırmalar neticesinde mabed ağacı olarakta bilinen ginkgo biloba bitkisinin zihinsel fonksiyonları korumada etkili bir bitki olduğu ortaya çıkmıştır. Kısacası ginkgo bitkisi tam bir zihin canlandırıcıdır” diye konuştu.
IHA
Gaziantep'te zihinsel engelli yaşlı kadına tekmeli saldırı: Görüntüler infiale neden oldu
Gündem
Gaziantep'te zihinsel engelli yaşlı kadına tekmeli saldırı: Görüntüler infiale neden oldu
Gaziantep'te zihinsel engelli yaşlı bir kadın, 'çocuk hırsızına' benzetildiği için saldırıya uğradı. Kadının gözyaşları içinde ve çaresizce etrafa baktığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, infiale neden oldu.
Yeni Şafak
“İnadına Türkiye” diyenler toplanın!
İbrahim Karagül
“İnadına Türkiye” diyenler toplanın!
Zihinlerinizi arındırın. Kalplerinizi temizleyin. Ufkunuzu genişletin. Aklınızı, gücünüzü ve coşkunuzu harekete geçirin.Küçük hesapların, öfke ve nefretin, bencilliklerin, kişisel hesaplarını Türkiye’den üstün tutanların sizi zehirlemesine izin vermeyin. Sizi boğmasına, gözlerinizi kör etmesine engel olun.En çok da bize, ülkemize, milletimize, kardeşliğimize sıkılan kurşunları görün, ülkemize ekilen kötülük rüzgârlarına karşı sağlam durun.Türkiye’yi yalnız bırakmayınİçeriden ve dışarıdan ortak y...
Fındığın marifeti büyük
Hayat
Fındığın marifeti büyük
Türkiye'nin ihraç ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan fındığın sanayi ve sağlık alanında da büyük faydalar taşıdığı ortaya çıktı.
IHA
Zihin gelişiminde "bor" mucizesi
Zihin gelişiminde "bor" mucizesi
Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yapılan araştırmada, borun hafızayı pekiştirdiği ve uzamsal öğrenmeyi olumlu etkilediği belirlendi. YYÜ Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özdemir: -"Bu çalışmalar insanlık için çok önemli. Özellikle 2 yaşına kadar olan çocuk gelişiminde, mikro element ve vitaminler, beyin gelişimini desteklemekte"- "Günümüzde yaygın olan, alzaymır ve unutkanlık yapan benzeri hastalıkların önlenmesinde, insanların bor mineraline ihtiyaç duyduğunu tespit ettik" Bor mineralini fareler üzerinde uygulayan Yüzüncü Yıl Üniversitesindeki bilim adamları, borun öğrenme ve davranış üzerine olumlu etkisini tespit etti.
AA
Zihinsel engellilere VIP sağlık hizmeti
Gündem
Zihinsel engellilere VIP sağlık hizmeti
Eskişehir'de hayata geçirilen "Zihinsel Engellilere Sağlık Hizmeti Sunumunda Sürekliliği Sağlayacak Proje" ile zihinsel engellilerin sağlık hizmetine erişiminde 'VIP hasta' muamelesi görmesi amaçlanıyor. Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Fidan, "Zihinsel engelliler hepimize verilmiş emanettir. Onlar için gerekenleri yapma zorunluluğumuz var" dedi.
AA
Alzheimera karşı: Kestane
Hayat
Alzheimera karşı: Kestane
Havaların soğuması ile birlikte kış mevsiminin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan kestane de piyasaya çıktı. Kestanenin soğuk havalarda vücut direncini artırdığı, 'çağın hastalığı' olarak nitelendirilen alzehimera de etkili olduğu öne sürüldü.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.