Gündem Gündem
Okula başlama yaşı 69 aya çıkıyor
Okula başlama yaşı 69 aya çıkıyor
AK Parti'nin Meclis'e sunduğu kanun teklifiyle, 66 ay olan okula başlama yaşı 3 ay artacak. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, ilkokula başlama yaşının 69 aya çıkarılması için gerekli kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını açıkladı. Düzenlemeyle sözleşmeli öğretmenlerin 6 yıl olan ilk tayin hakkı da 4 yıla inecek.
İyi ki İHL’liyim
İyi ki İHL’liyim
Konya Selçuklu’daki Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. “İmam hatipli olmak” üzerine yapılan konuşmalarda, dikkat çekici mesajlar verildi.
YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı
YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'nin soru kitapçıkları ile cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlandı.
YKSnin üçüncü oturumu sona erdi
YKS'nin üçüncü oturumu sona erdi
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) sona erdi.
Son anda sınava yetişen kız kardeşler fenalık geçirdi
Son anda sınava yetişen kız kardeşler fenalık geçirdi
Yüksekoğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci basamağı Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) girecek iki kız kardeş, kapıların kapanmasına 2 dakika kala girdikleri sınav binasında fenalık geçirdi. Su verilip sakinleştirilen kardeşlerin babası Hüseyin Ak, gözyaşlarını tutamadı.
YKSde kalp krizi geçiren genç hayatını kaybetti
YKS'de kalp krizi geçiren genç hayatını kaybetti
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın bugün gerçekleştirilen ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) sırasında kalp krizi geçiren bir aday kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
YKSnin birinci oturumu sona erdi
YKS'nin birinci oturumu sona erdi
2 milyon 515 bin 91 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi yapıldı.
YKS soru ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak?
YKS soru ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak?
2019 YKS, bugün ve yarın olmak üzere 3 oturumda yapılacak. ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda bugün TYT, yarın ise AYT ile YDT sınavları gerçekleşecek. Sınavların ardından adayların ilk bakacağı YKS soruları ve cevapları olacak. İşre ÖSYM'nin YKS soru cevap anahtarını yayımlama tarihleri.
İmamoğlu ile Küçükkaya ortak yayından iki gün önce bir otelde görüşmüş
İmamoğlu ile Küçükkaya 'ortak yayın'dan iki gün önce bir otelde görüşmüş
Türkiye'nin takip ettiği Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınıyla ilgili bir detay ortaya çıktı. İmamoğlu ile programın sunucusu İsmail Küçükkaya, yayından 2 gün önce bir otelde 1 saat başbaşa görüşme gerçekleştirdiği ortaya çıktı. İmamoğlu'nun basın danışmanı da detayın ortaya çıkmasından sonra, görüşmeyi doğruladı.
Mursi zulüm zindanlarına 6 yıl dayanabildi
Mursi zulüm zindanlarına 6 yıl dayanabildi
Darbeyle görevden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, zulüm zindanlarında 6 yıl yaşayabildi. Mursi, 72 ay boyunca tek kişilik hücrede kaldı. Kötüleşen sağlığına rağmen tedavi alamadı. Ailesi ve yakın çevresiyle görüştürülmedi. İdam kıyafetiyle mahkemeye çıkartılarak, psikolojik baskılara maruz kaldı. Mursi iki yıl önce mahkemede 'hayatını tehdit eden bazı durumlar' olduğunu açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mursi kardeşimize, şehidimize, Allahtan rahmet diliyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mursi kardeşimize, şehidimize, Allah'tan rahmet diliyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan Muhammed Mursi'nin vefatına ilişkin yaptığı açıklamada "Maalesef mahkeme salonunda bu cereyan etmiş. Ben öncelikle Mursi kardeşimize, şehidimize, Allah'tan rahmet diliyorum. Zalim Sisi, 50'ye yakın Mısırlıyı idam etmiştir." ifadelerini kullandı.
Kaza geçiren motosikletlinin yardımına Binali Yıldırım koştu
Kaza geçiren motosikletlinin yardımına Binali Yıldırım koştu
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, trafik kazası geçiren motosikletliye yardım etti. Bacağı kırılan sürücüye ilk müdahaleyi Yıldırım'ın doktoru yaptı. Yaralı sürücü daha sonra ambulansla hastaneye sevk edildi.
Okula başlama yaşı 69 aya çıkarılıyor
Okula başlama yaşı 69 aya çıkarılıyor
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeni askerlik sistemi düzenlemesi hakkında açıklamada "Meclis'te görüşmelere Salı günü yeniden başlayacağız. Haftaya cumaya kadar teklifin geçmesini bekliyoruz." dedi. Muş, ayrıca "Milli Eğitim ile ilgili 19 maddelik kanun teklifi veriyoruz. Okula başlama yaşı 66 aydan 69 aya çıkarılıyor" dedi.
Milli Savunma Bakanlığı: Türkiye-Yunanistan heyeti Ankarada görüşecek
Milli Savunma Bakanlığı: Türkiye-Yunanistan heyeti Ankara'da görüşecek
Milli Savunma Bakanlığı'dan yapılan açıklamda "Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasındaki görüşmelerin ikincisi 17-21 Haziran’da Ankara’da yapılacak." ifadeleri kullanıldı.
Yıldırım: Gençlere burs verilmesini CHP engelledi
Yıldırım: Gençlere burs verilmesini CHP engelledi
İstanbul 23 Haziran yerel seçimlerine bir hafta kala Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde soruları yanıtladı. Yayın sırasında en dikkati çeken anlardan biri de belediyenin verdiği burslarla ilgili kısımdı. İmamoğlu'nun gençlere burs vereceği iddiasına Yıldırım'ın "'Belediyeler burs veremiyor. Veriyordu esasında. CHP konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürdü ve belediyelerin burs vermesini artık imkansız hale getirdi. Ekrem Bey nasıl burs verecek merak ediyorum, veremez" yanıtı sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.
Yayın sırasında kim daha çok konuşuldu? Yıldırım mı İmamoğlu mu?
Yayın sırasında kim daha çok konuşuldu? Yıldırım mı İmamoğlu mu?
Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünü yaptığı buluşma Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Yıldırım ve İmamoğlu İstanbul seçimine bir hafta kala projelerini açıkladı, soruları yanıtladı. Türkiye'yi ekranlara kilitleyen tarihi buluşma sosyal medyada da en çok konuşulan konu oldu. Yayını değerlendiren sosyal veri analiz şirketleri önemli rakamlar paylaştı.

9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Bodrum’da can pazarı
Bodrum’da can pazarı
Bodrum açıklarında göçmenleri taşıyan tekne battı. 31 kişi kurtarıldı, 34 metre derinlikte bulunan teknede kaybolan 12 göçmenin cesedine ulaşıldı.
Askere dayak iddiasına soruşturma başlatıldı
Askere dayak iddiasına soruşturma başlatıldı
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı'nda er olarak vatani görevini yapan Muhammet Süleyman Karakuş (23), şiddet gördüğü iddiasıyla hastaneden darp raporu alıp, emniyette şikayetçi oldu. Kışlaya gittiği günden beri üst devreleri ile komutanlarının kendisine kötü davrandığını savunan Karakuş, en son yemekhanede dövüldüğünü söyledi. Göz çukurunda 3 kırık belirlenen ve yarın ameliyat edilecek Karakuş'un iddialarıyla ilgili Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.
İstanbulda sokak ortasında çatışma: Silahlarında susturucu vardı
İstanbul'da sokak ortasında çatışma: Silahlarında susturucu vardı
İstanbul Fatih'te Rus ve Gürcüler arasında çıkan çatışmada biri ağır 2 kişi yaralandı. Görgü tanıkları, çatışmada kullanılan silahlarda susturucu takılı olduğunu söyledi.
Sele kapılan çift Çankırı’dan çıktı
Sele kapılan çift Çankırı’dan çıktı
Kuvvetli yağışların sebep olduğu sel can almaya devam ediyor. Kırıkkale’de sele kapılan karı koca hayatını kaybetti. Talihsiz çiftin cesedi 3 saat sonra Çankırı’ya bağlı Karallı köyündeki derede bulundu.
Kırıkkalede sele kapılan karı koca öldü
Kırıkkale'de sele kapılan karı koca öldü
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde kuvvetli sağanak nedeniyle oluşan sele kapılan çift, yaşamını yitirdi.
Otomobilde çıkan yangın doğalgaz kutusuna sıçradı
Otomobilde çıkan yangın doğalgaz kutusuna sıçradı
İstanbul Eyüpsultan'da bir otomobilde çıkan, daha sonra doğalgaz kutusuna sıçrayan yangın kontrol altına alındı.
Selde mahsur kalan kadın öldü
Selde mahsur kalan kadın öldü
Kocaeli’nin Darıca ilçesinde dün öğlen saatlerinde etkili olan yoğun yağmur sonrası sel ve su baskınları oluştu. Sel sularının ev ve iş yerlerine dolduğu yağış sonrasında bazı vatandaşlar ise binalarda mahsur kaldı.
Annem beni öldürmek için evi yaktı!
Annem beni öldürmek için evi yaktı!
Bolu'da, evlerinde yangın çıkan Özgül Özge Koçak, tartıştığı annesinin perdeleri tutuşturarak, evi ateşe verdiğini hem kendisini hem de apartman sakinlerini öldürmeye çalıştığını iddia etti.
O askerlere emekli ünitesi
O askerlere emekli ünitesi
FETÖ, çekirdekten yetiştirerek TSK’ya yerleştirdiği mensuplarını emeklilikte de boş bırakmamış. Emniyet’in FETÖ raporuyla örgütün TSK’dan emekli olan mensupları için “emekli ünitesi” adı altında birim oluşturduğu ortaya çıktı. Söz konusu birimle, üyelere örgütün amaçlarını destekleyici işler yaptırılmış.
O hesabın izi Birgün’de bulundu
O hesabın izi Birgün’de bulundu
‘Kaç Saat Oldu?’ isimli FETÖ hesabının yöneticisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan E.B. ifadesinde, hesabı Birgün Gazetesi eski yöneticisi Barış İnce’ye devrettiğini söyledi. Hakkında soruşturma başlatılan Barış İnce’nin Almanya’ya kaçtığı belirlendi.
İşte FETÖ’nün askeri şeması
İşte FETÖ’nün askeri şeması
Emniyet, 306 sayfalık FETÖ raporunda örgütün askeri yapılanmasını anlattı. Buna göre, Deniz Kuvvetleri’nde Avrupa ve ABD dahil 13 genel müdürlük, Hava Kuvvetleri’nde 3’lü yapılanma, Jandarma’da 13 temsilcilik kurulmuş. Kara’da ise 10 temsilcilik kuran örgüt, en özel yapılanma olarak GATA’yı belirlemiş.
Polis Akademisi davasında karar
Polis Akademisi davasında karar
Polis Akademisi sınav sorularının FETÖ tarafından sızdırılması davasında 51 sanığa, 1 yıl 10 ay 15 günden 9 yıl 7 aya kadar hapis cezası verildi.
Ankarada Bylock kullanan FETÖcülere operasyon
Ankara'da Bylock kullanan FETÖ'cülere operasyon
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ üyesi özel ve kamu iktisadi işletmeleri çalışanı olan sivil, örgütün gizli ve sifreli haberleşme programı olan bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Yapılan operasyon sonucunda, gözaltı kararı verilenlerden 6 şüpheli yakalandı.
JÖAK darbe davasında 9 sanığa hapis
JÖAK darbe davasında 9 sanığa hapis
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında MEBS Grup Komutanlığı, Lojistik Komutanlığı ve Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığındaki (JÖAK) eylemlere ilişkin davada 9 sanık, 6 yıl 3 ay ile 15 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
Kaç saat oldu hesabının yöneticisine FETÖden gözaltı
'Kaç saat oldu' hesabının yöneticisine FETÖ'den gözaltı
Sosyal medya sitesi Twitter'da "kacsaatoldunet" adlı hesabı yönettiği belirtilen E.B, "FETÖ propagandası yapmak" suçundan gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada bulunan çok sayıda dijital veriye el konulduğu kaydedildi.
Darbeciye ‘hain’ demek suç oldu
Darbeciye ‘hain’ demek suç oldu
Darbecilere “hain” diyen Tuğamiral Turhan Ecevit hakkında, Ankara’da görevli Savcı Kaan Kılıç soruşturma başlattı. FETÖ kumpasıyla hapis de yatan Ecevit, “Devletin maaşıyla geçimini sağlayan, 15 Temmuz’da devlete ait silahlarla devlete karşı ayaklanan ve sivilleri öldürenlere ‘hain’ dedim” dedi. Savcı Kılıç, FETÖ’cülerin şikayeti üzerine Hakim Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun evine de polis göndermişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.