Gündem Gündem
Eğitim yardımı hesaplara yatırıldı
Eğitim yardımı hesaplara yatırıldı
Devlet tarafından 16 yıldır düzenli olarak maddi sıkıntı yaşayan lise öğrencileri için gerçekleştirilen Şartlı Eğitim Yardımı uygulamasında ilk dönem için 325 binden fazla öğrenciye toplamda 16 milyon 270 bin 750 avro ödeme yapıldı.
Vuslat Derneği’nden hafızlık eğitimi seferberliği
Vuslat Derneği’nden hafızlık eğitimi seferberliği
Vuslat Derneği, Selçuklu’dan günümüze bin yıllık medrese geleneğinin zenginliklerini yeniden canlandırma gayretiyle, hem okuldaki eğitimini alan hem de hafızlık eğitimini sürdüren talebelerin daha donanımlı hale getirilmesi için destek verildiği kaydedildi.
Rektörler de karne alacak
Rektörler de karne alacak
Cumhurbaşkanlığı tarafından kurulacak yeni sistem ile artık rektörlerin de performansı ölçülecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akademik yıl açılışında rektör atamaları konusunda yeni bir çalışmanın işaretini verdi.
On binlerce aday lisansüstü eğitim için ALESte ter dökecek
On binlerce aday lisansüstü eğitim için ALES'te ter dökecek
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, pazar günü uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2019-ALES/2) 141 bin 828 adayın katılacağını bildirdi.
YKS ek tercih sonuçları açıklandı
YKS ek tercih sonuçları açıklandı
ÖSYM, YKS ek yerleştirme sonuçları açıkladı. Adaylar, YKS ek yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin sitesinden öğrenebilecek.
Kaymakam Adaylığı Sınavına başvurular başladı
Kaymakam Adaylığı Sınavı'na başvurular başladı
ÖSYM tarafından 9 Kasım'da uygulanacak İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı'na başvurular 25 Eylül'e kadar yapılabilecek
Bahçeşehir ‘Metodbox’ı yapay zeka ile geliştirdi
Bahçeşehir ‘Metodbox’ı yapay zeka ile geliştirdi
Öncü eğitim modelleriyle Türkiye’de eğitime olan katkılarını dijital eğitimde de sürdüren Bahçeşehir Koleji bir ‘ilk’e imza attı. Yapay zekâ tabanlı kişiye özgü dijital öğrenme platformu ‘Metodbox’ı geliştiren Bahçeşehir Koleji, uygulamayı tüm öğrenci ve öğretmenlerinin kullanımına sundu.
Ahlak ölçen çalışmaya İngiltere’den büyük ilgi
Ahlak ölçen çalışmaya İngiltere’den büyük ilgi
Türk akademisyenler tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen ahlaki kimlikleri değerlendirebilen bilimsel çalışma, İngiltere’de büyük ilgi gördü.
MHP lideri Bahçeli taburcu oldu
MHP lideri Bahçeli taburcu oldu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Bahçeli'nin beyin kanaması geçirdiği iddialarını yalanlayarak "Sağlık durumu son derece iyi, şuuru açık" dedi. MHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker de yaptığı açıklamada "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak ateş yükselmesi sonucu hastaneye getirilerek kontrol altına alınmıştır" dedi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nden taburcu edildi.
Yassıada’nın son hali böyle görüntülendi
Yassıada’nın son hali böyle görüntülendi
"Demokrasi ve Özgürlük Adası" olarak kongre merkezi ve müzeye dönüştürülecek olan Yassıada projesinin son durumu görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: İkiyüzlülerden soracak hesabımız var
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: İkiyüzlülerden soracak hesabımız var
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Çocuk yaşta kızlarımızı kaçırıp dağlarda teröre alet eden, şehirde de sözüm ona 'kadın hakları savunuculuğu' taslayan ikiyüzlülerden soracak hesabımız var." dedi.
AK Parti Başkanvekili Muş CHPnin IMF ile görüşmesini değerlendirdi
AK Parti Başkanvekili Muş CHP'nin IMF ile görüşmesini değerlendirdi
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş; CHP Sözcüsü Faik Öztrak ile İyi Parti'li eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın İstanbul’da IMF yetkilileriyle gizli görüşmesini değerlendirdi. Muş, "Neden gizli tutuldu? CHP'ye gelecek için rol mü biçiliyor" dedi.
AK Parti yargı paketi taslak metnini CHPye sundu
AK Parti yargı paketi taslak metnini CHP'ye sundu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yargı paketi taslak metnini CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a teslim etti.
Bakan Soylu: Emniyetten KHK ile 33 bin kişi ihraç edildi
Bakan Soylu: Emniyetten KHK ile 33 bin kişi ihraç edildi
İçişleri Bakanı Soylu, "Emniyet teşkilatından 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında sadece KHK yoluyla ihraç edilenlerin sayısı yaklaşık 33 bindir" dedi.
AK Parti Sözcüsü Çelikten CHPnin IMF ile görüşmesine tepki
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin IMF ile görüşmesine tepki
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'li bazı vekillerin IMF ile görüştüğü haberlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Burada enterasan olan şu; her gün 'Bu hükümet eninde sonunda IMF'ye gidecek' diye eleştiride bulunuyorlar, ondan sonra da gidip gizli saklı bir şekilde IMF yetkilileriyle görüşüyorlar. Burada çifte standart var. Bir de kendileri açısından yine tutarsız bir durum var. Garip olan da IMF mi CHP'nin ekonomi ile ilgili eleştirilerine danışmanlık yapıyor? CHP'liler mi IMF'ye danışmanlık yapıyor, hatlar karışmış durumda" ifadeleri ile tepki gösterdi.
AK Partide kongre mesaisi
AK Parti'de kongre mesaisi
AK Parti’de 7. büyük kongre süreci ekim ayında başlıyor. Kongre sürecinde ilk önce delegeler belirlenecek. AK Parti Genel Merkezi’nde bir isim havuzu oluşturulacak. Listede vatandaşlar tarafından sevilen, AK Parti’ye gönülden bağlı pek çok kişi yer bulacak. Delegelerin netleşmesi sonrası belde kongrelerine geçilecek.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Makas atan alkollü sürücü dehşeti
Makas atan alkollü sürücü dehşeti
Zeytinburnu D-100 Karayolu Edirne istikametinde makas atarak ilerleyen alkollü sürücü önce bariyerlere çarptı. Ardından da lüks bir cipe çarparak durabilen alkollü sürücünün sebebiyet verdiği kazada iki kişi yaralandı. Alkol promil testine tabi tutulan sürücünün 151 promil alkollü olduğu öğrenildi.
PKKya büyük darbe: 12 terörist öldürüldü
PKK'ya büyük darbe: 12 terörist öldürüldü
İçişleri Bakanlığı, Şırnak kırsalında polis ve jandarma ekiplerinin ortak gerçekleştirdiği hava destekli operasyonda, 9 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Ayrıca Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesine Pençe Harekatı ile koordineli düzenlenen hava harekatında da 3 PKK'lı teröristin etksiz hale getirildiği açıklandı.
Annesi için komşunun kapısına koştu
Annesi için komşunun kapısına koştu
İstanbul Şişli'de 5 yaşındaki oğluyla yaşayan 35 yaşındaki genç kadın sabah saatlerinde baygın olarak oğlu tarafından bulundu.
Dolandırdığı işçi iz sürdü: Parkta çekirdek çitlerken yakaladı
Dolandırdığı işçi iz sürdü: Parkta çekirdek çitlerken yakaladı
Antalya'nın Alanya ilçesinde firma sahipleri ve işçilerini 2 milyon 100 bin TL dolandırıp kaçan ve 3 yıldır aranan müteahhit, dolandırdığı bir işçi tarafından Bursa’da parkta çekirdek çitlerken yakalandı. İhbar üzerine harekete geçen polis, şahsı yakalayarak gözaltına aldı.
Gelin adayı düğün gününü nezarette geçirdi
Gelin adayı düğün gününü nezarette geçirdi
Adana merkezli 3 ilde iki gün önce düzenlenen yasa dışı bahis operasyonunda gözaltına alınan 40 şüpheli arasındaki kadın şüphelinin düğün hazırlığı yaptığı öğrenildi. Dün yapılması planlanan düğün gününü nezarethanede geçiren kadın şüphelinin, şebeke elebaşı olduğu öne sürülen zanlının kız kardeşi olduğu ve daha önce şebekenin muhasebe hesaplarını tuttuğu iddia edildi.
Tarihi kalenin eteklerinde yangın
Tarihi kalenin eteklerinde yangın
Adana'nın Kozan ilçesinde yerleşim alanlarına yakın ormanlık alanda yangın çıktı. Yangında yaklaşık 3 hektar ormanlık alan zarar gördü.
91 yaşındaki kadına demir çubukla saldırı
91 yaşındaki kadına demir çubukla saldırı
Antalya Kumluca'da kan donduran bir olay yaşandı. 91 yaşındaki kadın, 4 gün önce tavuklarına yem vermek isterken depoda kafasına demirle vurulması sonucu kanlar içinde kaldı. Saldırganın 'öldü' düşüncesiyle bıraktığı yaşlı kadını çevredekiler buldu. Vahşi saldırgan her yerde aranıyor, yaşlı kadın ise ölümle pençeleşiyor.
Şanlıurfa’da 15 gün gösteri ve yürüyüş yasağı
Şanlıurfa’da 15 gün gösteri ve yürüyüş yasağı
Şanlıurfa Valiliği kent merkezi ve ilçelerde 15 gün boyunca açık alanda uygun görülenler dışında her türlü etkinliğin yasaklandığını duyurdu.
Dikkat edin her yerdeler
Dikkat edin her yerdeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM zirvesi kapsamında gündeme getirmesi beklenen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda ABD kamuoyu için özel bir video hazırlandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 3 dakika 42 saniyelik çalışmayı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından paylaştı.
Darbeciler cephaneliği böyle yağmalamış
Darbeciler cephaneliği böyle yağmalamış
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı cephaneliğinin kapısını spiral makinesi ve balyozla kıran darbecilerin yüklü miktarda mühimmat yağmaladıkları anların görüntüleri ortaya çıktı. Saatler süren uğraşın ardından gasbettikleri mühimmatı arabalarla taşıyan darbecilerin, bunların bir kısmını helikopterle başka birliklere ulaştırdığı anlar da güvenlik kameralarına yansıdı.
Ankesörde astsubay dalgası 74 gözaltı
Ankesörde astsubay dalgası 74 gözaltı
FETÖ’nün TSK’daki kripto yapılanmasını deşifre etmeye yönelik 1 hafta içerisinde peş peşe 2 ayrı ankesör operasyonu gerçekleştirildi.
30 ilde FETÖye operasyon: 74 asker için gözaltı kararı
30 ilde FETÖ'ye operasyon: 74 asker için gözaltı kararı
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 30 ilde operasyon başlatıldı. 72'si astsubay, toplam 74 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.
Ömer Tunça 16 yıl hapis
Ömer Tunç'a 16 yıl hapis
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lojistik Destek Binasını işgal eden darbecilerle iş birliği yaptığı ve darbeci askerlere yemek hazırlattığı iddia edilen eski İBB Lojistik Destek Müdür Yardımcısı Ömer Tunç'un 16 yıl 5 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verildi.
Darbeci askerlere yemek hazırlatan İBB personeline 16 yıl hapis
Darbeci askerlere yemek hazırlatan İBB personeline 16 yıl hapis
15 Temmuz'da İBB Lojistik Destek Binasını işgale giden darbecilerle iş birliği yaptığı ve darbeci askerlere yemek hazırlattığı iddiasıyla yargılanan eski Lojistik Destek Müdür Yardımcısı Ömer Tunç'a, 16 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi.
Yargıtayda eski üyesine FETÖden 14 yıl hapis cezası
Yargıtay'da eski üyesine FETÖ'den 14 yıl hapis cezası
Kumpas davalarındaki mahkeme kararlarını onayan Yargıtay eski 9. Ceza Dairesi üyesi Ahmet Toker, FETÖ üyeliğinden 14 yıl 3 ay hapse çarptırıldı.
Samanyolu TVnin eski çalışanlarına FETÖ operasyonu
Samanyolu TV'nin eski çalışanlarına FETÖ operasyonu
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı çıkarılan eski Samanyolu Televizyonu çalışanı 3 şüpheliden 2'si yakalandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.