Gündem Gündem
Bakan Ziya Selçuktan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Bakan Ziya Selçuk'tan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların tatil programı hakkında, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak. Fakat Türkiye birden bire hemen 200 gün, 220 gün olsun gibi bir hazırlığa henüz sahip değil. Şu anda biz mevcudu ne kadar iyi yapabilirizin peşinde olmalıyız ve bu amaçla da bölgelere göre tatil olabilir, bunun önü açılabilir" dedi.
YÖK Başkanından üniversite sınavı açıklaması
YÖK Başkanından üniversite sınavı açıklaması
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YKS ile ilgili öğrencilerin kafasını karıştıran soruları yanıtladı. Prof. Dr. Saraç, öğrencilerin sınav değişikliği olacak mı diye kaygılanmamasını söyleyerek, “Bizim bu sene hatta önümüzdeki sene yeni bir sistem arayışımız yok. Kesin ifadeyle cevaplandırmak isterim. Baraj puanlarında da bir değişikliğe gidilmeyecek. Testlerde belirlenen sürelerle de bir değişiklik olmayacak” dedi.
Dünya vatandaşlığı örnek olacak
Dünya vatandaşlığı örnek olacak
Bahçeşehir Koleji, 2012 yılından bu yana uyguladığı Dünya Vatandaşlığı Programı’na, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeni bir boyut getiriyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Bahçeşehir Koleji bu çalışmasını Türkiye’de eğitimin tüm paydaşlarıyla paylaşmayı hedefliyor.
Geleceğin yüzücüleri Hakkaride yetişiyor
Geleceğin yüzücüleri Hakkari'de yetişiyor
Deniz seviyesinden bin 720 metre yükseklikteki Hakkari'de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki yarı olimpik havuzda geleceğin yüzücüleri yetişiyor.
Çocuklara siber güvenlik portalı
Çocuklara siber güvenlik portalı
Milli Eğitim Bakanlığı, dünya çapında pek çok genci intihara sürükleyen 'Mavi Balina', 'Momo' oyunları ve dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirmek amacıyla 'Eğitim Bilişim Ağı' çatısı altında yeni bir portal hazırladı.
OSTİM Teknik Üniversitesi tercih zirvesi düzenledi
OSTİM Teknik Üniversitesi tercih zirvesi düzenledi
OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Tercih Zirvesi 2019 Ankara’da; doğru üniversite ve meslek seçimi, alanında uzman isimler tarafından anlatıldı.
Bahçeşehir Koleji dünya vatandaşlığı programını Türk eğitim sektörüne kazandıracak
Bahçeşehir Koleji dünya vatandaşlığı programını Türk eğitim sektörüne kazandıracak
Ülkemizin gelişmesi için eğitim sektöründe vizyon projelere imza atan Bahçeşehir Koleji, 2012 yılından bu yana uyguladığı Dünya Vatandaşlığı Programına, Birleşmiş Milletler tarafından ortaya konulan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeni bir boyut getiriyor.
Gençlerin dijital   becerilerini geliştirecek işbirliği
Gençlerin dijital     becerilerini geliştirecek işbirliği
Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Yıldız Teknopark ve Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği kapsamında, liseli gençler, kod yazmadan robot yapımına kadar birçok konuda akademisyenlerden ve iş dünyasındaki tecrübeli isimlerden eğitim alacak.
Bakan Çavuşoğlundan S-400 açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, S-400 konusunda açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin bu konudaki ihtiyacını bir kez daha vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye'nin NATO'nun sıkıntılarını da dikkate aldığını vurguladı. Çavuşoğlu ayrıca, "Bu konuda ortak çalışma grubu önerimize ABD'den yanıt gelmedi" dedi.
İletişim standartlarını Cumhurbaşkanlığı belirleyecek
İletişim standartlarını Cumhurbaşkanlığı belirleyecek
İletişim Başkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde yapılan değişiklikle, devletin tüm birimlerinin iletişim standartları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca belirlenecek.
Ekrem İmamoğlu’dan İBBnin tüm veri tabanını kopyalama yetkisi
Ekrem İmamoğlu’dan İBB'nin tüm veri tabanını kopyalama yetkisi
31 Mart seçimlerine yapılan itirazların ardından oy sayımın bitmesiyle birlikte İBB Başkanlığı mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu, ilk iş olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’na verdiği talimatla belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye içinden veya dışından belirlenecek 3 uzman dahil edilerek 5 kişilik heyetle tüm İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasını istedi.
Türkiyenin bekası her hesabın üstünde
Türkiye'nin bekası her hesabın üstünde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki 4,5 yıllık süreçte hedefin milletin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak olduğunu söyledi. Erdoğan, “Türkiye’nin bekası, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliği her türlü politik hesabın üstündedir” dedi.
HDP’den kardeşlik kutlaması!
HDP’den kardeşlik kutlaması!
Ekrem İmamoğlu için daha önce “Seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir” mesajı veren HDP, mazbata töreninden sonra tebrik için sıraya girdi.
MHP Antalya’da kampa giriyor
MHP Antalya’da kampa giriyor
MHP lideri Bahçeli, hafta sonu Antalya’da düzenlenecek İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısına katılacak.
Bakan Çavuşoğlu Lavrovla Libyayı görüştü
Bakan Çavuşoğlu Lavrov'la Libya'yı görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile yaptığı telefonda görüşmesinde Libya konusunu ele aldı.
Kalın: Münbiçe kadar güvenli bölge fiilen oluştu
Kalın: Münbiç'e kadar güvenli bölge fiilen oluştu
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Kalın, "Afrin-Cerablus hattında genel olarak bir sükunetin ve istikrarın hakim olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aslında Suriye'de güvenli bölgenin fiilen nasıl olacağını gösteren bir başarıdır. Münbiç'e kadar olan Türkiye-Suriye sınırı içerisinde bugün güvenli bir bölge fiilen oluşmuş durumdadır. Burada ne PKK, ne DEAŞ ne de rejim unsurları vardır" dedi.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
3 ilde DEAŞ operasyonu: 12 gözaltı
3 ilde DEAŞ operasyonu: 12 gözaltı
İzmir merkezli 3 ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 12 zanlı gözaltına alındı.
Çingene Ümit’in çetesi çöktü
Çingene Ümit’in çetesi çöktü
İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin şafak vakti düzenlediği operasyonda, ‘Çingene Ümit’ lakaplı Ümit Y.’nin çetesi çökertildi.
Kazadan sonra sitem etti: Kahretsin yine ölmedim
Kazadan sonra sitem etti: Kahretsin yine ölmedim
Karabük'te, kendisine doğum günü sürprizi yapmak isterken, yere düşen el yapımı tüfeğin ateş alması sonucu hayatını kaybeden eşinin ardından büyük üzüntü yaşayan Cevdet Akgül, geçirdiği trafik kazasında hafif yaralandı. Akgül, hurdaya dönen otomobilinin resmi çekip, 'Buradan da sağ çıktım, lanet olsun kaderime' paylaşımında bulundu.
Eşini öldüren katilden Facebook savunması
Eşini öldüren katilden Facebook savunması
Kastamonu'da, dini nikahlı eşi Pınar Çelik'i (38) boğazını keserek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Gencay Gökcen'in (33), yargılanmasına başlandı. Daha önce bazı dizilerde figüranlık yapan sanık Gökcen, Pınar Çelik'in Facebook'ta başka erkeklerle konuştuğunu gördüğünü ileri sürerek, "'İlk önce elime geçen merdane ile 2-3 kez vurdum. Aklını başına alsın istedim, hakarete devam edince elime geçen bıçakla ona vurdum" dedi.
Baba-Oğul 9 yıl arayla aynı şekilde can verdi
Baba-Oğul 9 yıl arayla aynı şekilde can verdi
İzmir'in Bayraklı ilçesinde, freni boşalan kum yüklü hafriyat kamyonun kontrolden çıkarak kahveye girmesi sonucu 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Ölenlerden Hasan Küçükdemir'in babası Veli Küçükdemir'in, 9 yıl önce otomobilin aynı kahveye girip çarpmasıyla hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
İki arkadaş evde birbirlerini bıçaklayarak öldürdüler
İki arkadaş evde birbirlerini bıçaklayarak öldürdüler
Eskişehir’de, bir evde meydana gelen kavgada, birbirlerini bıçaklayan iki arkadaş hayatını kaybetti
Soruşturma polise uzandı
Soruşturma polise uzandı
Rabia Naz soruşturması olay yeri incelemeye uzandı. Önce hastaneye gittikleri, sonrasında evin önünde inceleme yaptıkları belirtilen polisler hakkında ‘görevi ihmal’den soruşturma açıldı. Baba Şaban Vatan, “Adalete olan inancımız tam” dedi.
Fransızlar Gaziantep’te soykırım yaptı
Fransızlar Gaziantep’te soykırım yaptı
Fransa’nın 24 Nisan’ı sözde ‘Ermeni soykırımını anma günü’ olarak ilan etmesine araştırmacılardan tepki geldi. Antep Harbi Gazilerinden Müştak Biçer’in oğlu araştırmacı Halit Ziya Biçer, “Fransızlar, 4 Kasım 1919 tarihinde işgal ettiği Antep’te tarihte eşine az rastlanır bir soykırıma imza attı” derken Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, “Yalnızca hastane kayıtlarına göre 2 bin 23 çocuk Fransız güçleri tarafından katledildi” diye konuştu.
FETÖ elebaşı Gülenin eski hakime o bizim anamız dediği ortaya çıktı
FETÖ elebaşı Gülen'in eski hakime 'o bizim anamız' dediği ortaya çıktı
FETÖ elebaşı Gülen'in, eski HSYK İkinci Daire Başkanı Nesibe Özer'den, "O bizim anamız" diye bahsederek özel olarak kitap ve eşarp hediyesi gönderdiği belirlendi.
Büfelerden TSKdaki kriptoları arayan FETÖcülere operasyon
Büfelerden TSK'daki kriptoları arayan FETÖ'cülere operasyon
Bursa'daki bazı büfe telefonlarından ardışık ve periyodik arandıkları belirlenen, 9'u muvazzaf 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.
FETÖnün imamı gaybubet evinde servet ile yakalandı
FETÖ'nün imamı gaybubet evinde servet ile yakalandı
Önceki yıllarda İstanbul’u eyaletlere bölen FETÖ'nün sözde 'Fatih imamı' olarak atanan H.Ç.’nin ‘gaybubet’ adı verilen hücre evinde gizlendiğini belirleyen emniyet güçleri yaptıkları takibin ardından baskın düzenledi. Örgütün hücre evinde yapılan aramalarda, 176 bin 407 Amerikan doları, 39 bin 515 Türk lirası ve bin 235 Euro para ve dijital doküman ele geçirildi.
Yalanın bu kadarı!
Yalanın bu kadarı!
ÖSYM’deki FETÖ soruşturması kapsamında ev hapsine alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, örgütle mücadele ettiğini ve kendi döneminde hiçbir sınav sorusunun sızmadığını iddia etti. Demir’in soruları çalındığı ortaya çıkan 2012’deki hakimlik sınavı ile soruşturması süren birçok sınavı unutması dikkat çekti.
Akbay’a kırmızı bülten
Akbay’a kırmızı bülten
Sözcü davasına sunulan mütalaada, gazetenin FETÖ ile paralel yayın yaptığı ve “örgütün karşısındaymış görüntüsü vermediği” vurgulandı. Emin Çölaşan, Necati Doğru ve Metin Yılmaz dahil 8 sanığa 10 yıla kadar hapis istenirken, firari Burak Akbay için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.
Darbeci komutana müebbet hapis cezası
Darbeci komutana müebbet hapis cezası
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davada, eski İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığa müebbet hapis cezası verildi.
MİT’e sızma çalışma evinden
MİT’e sızma çalışma evinden
FETÖ’nün MİT’in de arasında bulunduğu devlet kurumlarına eleman sızdırmak için açılan çalışma evlerinde kaldığı belirlenen 12 sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcılık 11 şüphelinin ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçu kapsamında cezalandırılması istedi. Mütalaada, “yeminli hırsızlar ve çukurlar sürüsü” ifadeleri yer aldı.
Danıştay eski üyesi Çelike FETÖ üyeliğinden hapis
Danıştay eski üyesi Çelik'e FETÖ üyeliğinden hapis
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Danıştay eski üyesi Mehmet Çelik'e FETÖ üyeliğinden 13 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.