Gündem Gündem
53 sektörle mesleki eğitimde iş birliği
53 sektörle mesleki eğitimde iş birliği
Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı, turizmden savunma sanayiine çok sayıda iş birliğini ve projeyi arka arkaya uygulamaya soktu. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, son altı ayda 35 farklı alanda 40 yeni işbirliği adımı atıldığını, nisan ayında tüm alanlarda iş birliklerinin tamamlanacağını söyledi.
KTO Karatay Hukuk’ta, TBMM Meclis Simülasyonu etkinliği ile canlandırıldı
KTO Karatay Hukuk’ta, TBMM 'Meclis Simülasyonu' etkinliği ile canlandırıldı
KTO Karatay Üniversitesi Hukukta Gelişim Topluluğu, parlamentodaki yasa yapım sürecini deneyimlemek amacıyla çeşitli üniversitelerden öğrencilerin de katılımları ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin canlandırıldığı “Meclis Simülasyonu” etkinliği düzenledi. Öğrenciler etkinlikte önce mazbatalarını aldı, milletvekili yemini etti ve ardından partililer kanun tekliflerini meclise sundu.
MEB öğretmen atamaları için branş dağılımını yayınladı
MEB öğretmen atamaları için branş dağılımını yayınladı
MEB, 20 bin öğretmen atamasının branş dağılımını yayınladı. MEB'in atamalar için ön başvuruları 26 Mart'ta başlayacak ve adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin listesi 5 Nisan 2019'da yayımlanacak.
Üniversite adaylarının tüm cevapları Move Upta
Üniversite adaylarının tüm cevapları Move Upta
Üniversite adayı öğrencilere yönelik big data, siber güvenlik, yapay zeka ve blockchain gibi konularda eğitimlerin verildiği ‘Move Up’ sertifikalı eğitim programı başladı.
Gençler dijital bağımlılık kıskacında
Gençler dijital bağımlılık kıskacında
Tablet, telefon ve bilgisayar başında geçirilen zamanın artmasıyla ortaya çıkan dijital bağımlılık, özellikle 13-24 yaşlarındaki çocuk ve gençleri tehdit ediyor. Bu yaş grubundaki gençlerin yüzde 55-57'si dijital bağımlılık kıskacında.
Koray Varol Akademi 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını açıyor
Koray Varol Akademi 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını açıyor
Koray Varol Eğitim Kurumları Kurucusu Koray Varol, özellikle velilerden gelen talep doğrultusunda anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde çocuklar için örnek gösterilecek bir okul olma hedefiyle bu yola çıktıklarını belirterek “Her biri alanında uzman öğretmen kadromuz ile yeni eğitim öğretim yılında Türkiye’de ilk defa uygulanacak metotlarla öğrencilerimizin potansiyelini keşfedeceğiz” dedi.
Az görenler için Günışığı desteği
Az görenler için Günışığı desteği
Türk Telekom, Günışığı sosyal sorumluluk projesinin etkilerini uluslararası standartlara göre ölçtü. Buna göre proje, yapılan yatırımın 3 katı oranında topluma katkı sağlıyor.
YKS geç başvuruları için son gün hatırlatması
YKS geç başvuruları için 'son gün' hatırlatması
2019-YKS için geç başvuruları bugün sona erecek. ÖSYM'den yapılan açıklamada, adayların 2019-YKS için geç başvurularını bugün saat 23.59'a kadar yapabilecekleri belirtildi.
CHPde delegelere sus payı
CHP'de delegelere sus payı
CHP’de yerel seçimler nedeniyle rafa kaldırılan olağanüstü kurultay için Kemal Kılıçdaroğlu hazırlıklara başladı. Delegeleri kontrol altına almak isteyen Kılıçdaroğlu, meclis listelerinde, “hısım-akrabalardan” kalan kontenjanlara delegelerin ismini yazdırdı.
İşte Meral Hanımın PKKlıları
İşte Meral Hanım'ın PKK'lıları
15 Temmuz saldırısında halka ve Mehmetçiğe kurşun sıkan FETÖ’yü savunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in PKK ile ittifakı da deşifre oldu. Akşener’in 31 Mart için belirlediği meclis üyesi adayı ve yedek aday listelerinde PKK ile doğrudan bağlantılı 30’a yakın kişi var.
Ankara buradayız dedi
Ankara buradayız dedi
Cumhur İttifakı, İzmir’den sonra ikinci büyük mitingini Ankara’da yaptı. İnsan seline dönüşen mitinge katılan kişi sayısını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Erdoğan, “Sordum, Hipodrom’da ne kadar insan var dedim. Emniyet’in verdiği rakamı söylüyorum: 450 bin. Ankara, ‘Biz 31 Mart’a hazırız’ diyor” dedi.
Erdoğandan Hello Brother kampanyasına destek
Erdoğan'dan 'Hello Brother' kampanyasına destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki camilere yönelik terör saldırısına tepki olarak başlatılan "Hello Brother" kampanyasına Twitter'dan destek verdi.
Erdoğandan Yavaşa tepki: Bu adam Ankaranın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenler
Erdoğan'dan Yavaş'a tepki: Bu adam Ankara'nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenler
Ankara'da düzenlenen Cumhur İttifakı mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ı eleştirerek, "Soyadı Yavaş olan var ya… Hani sahte senetle iş gören var ya; bu adamı CHP düşünün Ankara’yı belediye başkan adayı yapıyor. Ya bu adam Ankara’nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyeceğini hatırlayın. Onun için bunlara dersi çok büyük vermek lazım" dedi.
Bahçeli: Uçurumdan önce son çıkış
Bahçeli: Uçurumdan önce son çıkış
Ankara'da düzenlenen Cumhur İttifakı ortak mitinginde MHP lideri Bahçeli, "31 Mart seçimleri Ankara için uçurumdan önceki son çıkıştır. 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminden 281 gün sonra aziz milletimiz sandık başına gitmektedir. 8 gün sonra yalnızca belediye başkanı seçmeyeceğiz. Belediye meclis üyesi, köy ve mahalle muhtarı belirlemeyeceğiz. Milli bekamızın, hem de teyidini hem de tescilini yapacağız" dedi.
Mehmet Özhasekiden Mansur Yavaşa tepki: Yazıklar olsun sana
Mehmet Özhaseki'den Mansur Yavaş'a tepki: Yazıklar olsun sana
Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom Alanı’nda düzenlenen dev mitingde konuştu. Özhaseki, rakibi olan CHP'li Mansur Yavaş'ın sahte senet olayına tepki göstererek "600 bin dolar o işten alınacak ne maharetin var? Dosdoğru cevap var. Çok kirli bir iş var burada. Niye avukatlık vekaletin yok? Yok diyor. Niye sözleşme yapmadın? “Çok büyük vergi doğardı” diyor. Allah seni ıslah etsin ya. Sen 600 bin dolar üstten götürmeyi biliyorsun. Ama devlete vergi vermeden öyle mi? Yazıklar olsun sana" dedi.
Cumhur İttifakı Ankara mitingi alanı saatler öncesinden doldu
Cumhur İttifakı Ankara mitingi alanı saatler öncesinden doldu
Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ile MHP’nin ikinci ortak mitingi Ankara’da yapıldı. Saatler öncesinden miting alanını dolduran kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli, mutlaka sandığa gidilmesi gerektiğini vurguladı. Mitinge 450 bin kişi katıldı.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Kandil kıskaca alınıyor
Kandil kıskaca alınıyor
Türkiye’de bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, sınır ötesinde de kıskaca alınıyor. Irak yönetimi örgütten, bölgeyi terk etmesini istedi. Ankara, Bağdat ile görüşmeleri sıklaştırırken, Özel Kuvvetler’in, önümüzdeki dönemde Kandil’e yönelik operasyonlara başlayacağı ifade ediliyor.
Ambulans şoförüne neden yol vermedin dayağı
Ambulans şoförüne neden yol vermedin dayağı
Bakırköy'de yol verme tartışması nedeniyle bir sürücü, ambulans şoförüne saldırdı. Uzun süre ambulans şoförünü darp eden sürücü çevredeki vatandaşların araya girmesinin ardından araca binip olay yerinden uzaklaştı. Sürücünün, hasta almaya gittiğini söyleyen ambulans şoförüne, "Madem hasta almaya gidiyorsun, neden tepe lamban yanmıyor, neden sirenin çalmıyor?" diyerek saldırdığı iddia edildi.
Bursada korkutan fabrika yangını
Bursa'da korkutan fabrika yangını
Bursa'da tekstil fabrikasında çıkan yangın, 100 kişilik itfaiye ekibinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Adanada ilginç hırsızlık: Önce çaldılar sonra akıl verdiler
Adana'da ilginç hırsızlık: Önce çaldılar sonra akıl verdiler
Adana'da bir kadının elindeki cep telefonunu alıp kaçan zanlılar, polisi fark edince telefonu bir çocuğa verip polis merkezine götürmesini isteyip daha sonra da telefonunu çaldıkları kadının yanına giderek "Geçmiş olsun bir çocuğun elinde telefon gördük senin telefonun olabilir, bence sen polise git" diyerek kaçmak istediler ancak polise yakalandılar.
Akılalmaz hırsızlık: TIRa bağlayıp sürükleyerek çaldılar
Akılalmaz hırsızlık: TIR'a bağlayıp sürükleyerek çaldılar
Ankara'da hırsızlar, Fatih. E.’ye ait kamyonu TIR’a bağlayarak çaldı. Polise haber veren Fatih E. çalınan kamyonunu, yağ izlerini takip ederek kendi imkanlarıyla buldu.
İstanbulda korku dolu anlar: Mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
İstanbul'da korku dolu anlar: Mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Beylikdüzü'nde gece saatlerinde 5 katlı bir binanın zemin katındaki dairede yangın çıktı. Yükselen dumanlar nedeniyle üst katlarda mahsur kalan 2'si çocuk 10 kişi cam kenarlarında tutunarak kurtarılmayı bekledi. Mahsur kalanlar itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Çarkların arasına düşerek öldü
Çarkların arasına düşerek öldü
Sakarya'nın Hendek ilçesinde, çalıştığı geri dönüşüm fabrikasındaki çarkların arasına düşen işçi hayatını kaybetti.
Beyazıttaki kaza öncesi sürücünün bir şoförle tartıştığı iddia edildi
Beyazıt'taki kaza öncesi sürücünün bir şoförle tartıştığı iddia edildi
İstanbul Beyazıt'ta özel halk otobüsü şoförünün kaza öncesi duraktaki otobüs şoförü ile tartıştığı öne sürüldü.
Murat Arslan ankesörden çıktı
Murat Arslan ankesörden çıktı
FETÖ’nün ankesör soruşturmasında ifade veren emekli Binbaşı E.Ö., kendisini askeri okullara hazırlayan ve 7 yıl örgüt abiliğini yapan mahrem imamı deşifre etti. 'Zübeyir' kod adlı o kişinin, KHK ile kapatılan YARSAV'ın eski Başkanı Murat Arslan olduğu ortaya çıktı.
Çember daraldı
Çember daraldı
Dışişleri Bakanlığı'nın 2018 faaliyet raporunda FETÖ ile mücadeleye ilişkin çarpıcı bilgiler yer aldı. Yurtdışındaki 108 FETÖ'cünün iadesinin sağlandığı, 22 ülkede ise okullarına kilit vurulduğu kaydedildi. Diplomatik mücadele kapsamında örgütün yoğunluk dağılımını gösteren özel bir de harita hazırlandı.
Kars merkezli FETÖ/PDY soruşturmasında 3 kişi tutuklandı
Kars merkezli FETÖ/PDY soruşturmasında 3 kişi tutuklandı
Kars merkezli 10 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 zanlıdan 3'ü tutuklandı.
FETÖ’cü avukatlar ankesörden çıktı
FETÖ’cü avukatlar ankesörden çıktı
İstanbul merkezli FETÖ’nün mahrem yargı organlarına yönelik 37 ilde 108’i avukat olmak üzere 126 şüpheliye operasyon yapıldı. Şüphelilerin ankesörlü hatlar üzerinden sorumlu örgüt imamları tarafından ardışık şekilde arandıkları tespit edildi. FETÖ’cü avukatların yargı organlarına sızmak için ‘çalışma evleri’ oluşturdukları öğrenildi.
Müebbete onay başyavere itiraz
Müebbete onay başyavere itiraz
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimine ilişkin davada suikast timine verilen ağırlaştırılmış müebbet cezasına onay verdi. Mahkeme, eski başyaver Ali Yazıcı’ya verilen 18 yıl hapis cezasını az bularak bozdu.
FETÖnün kaymakamlar sorumlusu Mesut Yılmazere yakalama kararı
FETÖ'nün kaymakamlar sorumlusu Mesut Yılmazer'e yakalama kararı
FETÖ'nün kaymakamlar sorumlusu olduğu gerekçesiyle yargılanan eski TÜBİTAK personeli Mesut Yılmazer için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
FETÖnün suikast timine verilen cezalar onandı
FETÖ'nün suikast timine verilen cezalar onandı
Yargıtay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında, FETÖ'nün suikast timine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onadı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Erdoğan'a suikast girişimi davasında, eski başyaver Ali Yazıcı'ya "suça yardım"dan verilen hapis cezasını az buldu.
18 eski HAVELSAN mühendisi hakkında gözaltı kararı
18 eski HAVELSAN mühendisi hakkında gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında 18 eski HAVELSAN mühendisi hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.