GündemGündem
Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı
Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıkacak. Karnesinde düşük notları olan çocukların evde anne babalarının vereceği tepkileri düşünerek kaygı ve stres yaşayabileceklerini belirterek, aileleri olumsuz davranışlardan kaçınmaları konusunda uyarıyor.

Bilal Erdoğan: İsrail ümmeti karıştırarak güvende kalma zihniyetinde
Bilal Erdoğan: İsrail ümmeti karıştırarak güvende kalma zihniyetinde
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan, “Ümmet ne kadar karmaşa içerisinde olursa, İsrail’in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız” dedi.
Çince seçmeli ders oluyor
Çince seçmeli ders oluyor
MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Çince'nin gelecek yıl okullarda seçmeli ders olarak okutulması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Gençoğlu, "Arnavutça ve Boşnakça'daki gibi Çince'de de 6, 7 ve 8. sınıflar için kitaplar yazılacak. Şu anda Çince dersine yönelik öğretim programının önemli bir aşamasına gelmiş durumdayız" ifadesini kullandı.
TUS için bir araya geldiler
TUS için bir araya geldiler
ÖSYM'de düzenlenen toplantıda, TUS'a yönelik alternatif yaklaşımlar, e-Sınav imkanı ile sonuç açıklama süreçlerinin iyileştirilmesi başlıkları görüşüldü.
Hacizli okulda karne protestosu
Hacizli okulda karne protestosu
Antalya’da özel okula gelen haciz yüzünden okulları kapatılan öğrenciler bugün karnelerini başka bir okuldan aldı. Üzgün oldukları gözlenen öğrenciler, aldıkları karneleri kapatılan okulların kapısına bırakarak protesto etti, bazı öğrenciler ise karnelerini almaya sadece ailelerini gönderdi.
3 bin 350 Suriyeli öğrenci için karne töreni düzenlendi
3 bin 350 Suriyeli öğrenci için karne töreni düzenlendi
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Adıyaman Çadırkentte açılan ilk, orta ve liselerde eğitimlerini sürdürerek yarıyıl tatiline giren 3 bin 350 Suriyeli öğrenci için düzenlendi.
Önlisans mezunları POMEM'lere başvurabilecek
Önlisans mezunları POMEM'lere başvurabilecek
"Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği"nde yapılan değişiklikle önlisans mezunlarına bu eğitim birimlerine başvurma hakkı getirildi.
MEB'den okul servis araçlarında '15 dakika kuralı'
MEB'den okul servis araçlarında '15 dakika kuralı'
Milli Eğitim Bakanlığınca Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları, okula uzaklık, coğrafi ve iklim şartları dikkate alınarak öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek, öğrenciler evden daha erken alınarak okula erken bırakılmayacak.
Batı medyası çarpıttı
Batı medyası çarpıttı
Türkiye’nin Afrin’de başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na dünya medyası geniş yer verdi. Ancak batı merkezli bazı yayın organları, terör örgütü PKK/PYD’ye karşı başlatılan harekatı, “Suriye Kürtlerine karşı kara harekatı başlatıldı” şeklinde çarpıtarak, bölgede yaşayan Kürt halka karşı harekat yapıldığı algısı oluşturmaya çalıştı. Söz konusu yayın organları PKK/PYD’ye terör örgütü ifadesini kullanmaktan özellikle imtina ettiler.
Gözümüz karadırşakamız yoktur
Gözümüz karadır şakamız yoktur
Afrin harekatına ilişkin açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, Münbiç ve Afrin’deki teröristlerin kökünün kazınması gerektiğinin zaruri olduğunu belirtti. Bahçeli, gerekirse Türkiye’nin kudretini tescil için Afrin’in boğazına çökeceklerini vurgulayarak “Gözümüz karadır, şakamız yoktur. Zira konu milletin bağımsızlığıdır” dedi.
Irak’tan da temizlenecek
Irak’tan da temizlenecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin operasyonunda sonuna kadar ilerleyeceklerini belirterek “Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’de bu teröristleri nasıl temizlemeye başladıysa Suriye’nin diğer bölgelerinden de Irak’tan da bu teröristlerin tamamen temizlenmesi gerek” dedi.
Onlar kaçıyorbiz kovalayacağız
Onlar kaçıyor biz kovalayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı'nın çok kısa sürede tamamlanacağını açıkladı. KCK ve HDP’nin sokak çağrısı yapmasına çok sert tepki gösteren Erdoğan, “Sakın ha. Bu çağrıya uyup meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öder. Karşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz” ifadesini kullandı.
Bir tek terörist kalmayacak
Bir tek terörist kalmayacak
Başbakan Binali Yıldırım, Afrin harekatının 4 safhada yapılacağını ve 30 kilometre derinlikte güvenli bir alan oluşturulacağını açıkladı. Afrin’de 8-10 bin civarında terörist olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, bölgenin tüm terör örgütlerinden temizleneceğini söyledi.
Adım adım temizlik
Adım adım temizlik
Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı’nın ikinci gününde Afrin’e girdi. Kuzeyden ve batıdan yaklaşık 7 kilometre ilerleyen komandolar ve ÖSO birlikleri, 9 köyü PKK’lı teröristlerden temizledi. Onlarca savaş uçağının katıldığı hava harekatında imha edilen terör mevzilerinin sayısı da 198’e ulaştı.
Bu çaptadünyada ilk
Bu çapta dünyada ilk
Zeytin Dalı Harekâtı’nın ilk günü 72 savaş uçağı bir saat içinde havalanarak 108 terör hedefini imha etti.
Sivillerin çıkışıengelleniyor
Sivillerin çıkışı engelleniyor
AFAD ve Türk Kızılayı, Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın oluşturabileceği göç dalgasını karşılamak için hazırlıklarını sürdürüyor. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, hizmetleri mümkün olduğunca Suriye içinde vereceklerini belirtirken; Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, rejim ve YPG unsurlarının sivillerin çıkışını engellediğini söyledi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
1920’de de Afrin’deydik
1920’de de Afrin’deydik
TSK'nın Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Milli Mücadele döneminde de Afrin’e harekat gerçekleştirildiği tarihi belgelerle gün yüzüne çıktı. 1920-1921 yıllarında Türk ordusu tarafından Fransız işgali altındaki Afrin’e operasyon yapıldığını gösteren kayıtlar, tarihçi Enes Demir'in kitabında yer aldı.
Yardım bekleyen eli tutmalıyız
Yardım bekleyen eli tutmalıyız
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Arakan, Etiyopya ve Suriye’deki ihtiyaç sahipleri yararına düzenlenen “Mazlum Coğrafyalara Umut Olmak” temalı programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Yardım bekleyen eli bizim müsait olduğumuzda değil, muhatabımızın ihtiyaç duyduğu anda tutmak önemlidir. Dinimiz hayırda yarışmayı ve gecikmemeyi öğütlemekte. Bu tavsiye bize hayrın nerede olduğunu bilme sorumluluğu yükler” dedi.
Hayat kurtardılar
Hayat kurtardılar
Antalya’da holiganların saldırısı sonucu dili boğazına kaçan 16 yaşındaki liseli Samet K., yapılan ilk müdahaleyle ölümden döndü. İstanbul’da da otobüs şoförü Murat Küçük’ün müdahalesi bir yolcunun hayatını kurtardı.
Karargah sınırda
Karargah sınırda
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte Hatay’a giderek Zeytin Dalı Harekatı’na katılan birlikleri denetledi. Askerlere bir mesaj gönderen Akar, “Mehmetçik sivillerin zarar görmemesi için her türlü hassasiyeti gösterecek” dedi.
Milli iHA’lar da görevde
Milli iHA’lar da görevde
Afrin harekatında TSK’nın envanterindeki milli İHA’lar da görev alıyor.
İslâm âlemi duada
İslâm âlemi duada
Afrin’in teröristlerden temizlenmesi amacıyla başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferle sonuçlanması için ümmet duaya durdu. Diyanet’in çağrısıyla Türkiye genelindeki 90 bin camide sabah namazında Fetih Suresi okundu, ardından zafer duası edildi. Sadece Türkiye’de değil KKTC ve Balkanlarda da Mehmetçiğin zaferi için Müslümanlar el açtı.
Mehmetçiğe koştular
Mehmetçiğe koştular
Askeri birliklere takviye olarak gönderilen komando, obüs ve tanklar, Hatay'daki sınır birliklerine konuşlandırıldı. Bölgedeki çocuklar Türk bayraklarıyla askeri araçların arkasından koşarak onlara sevgi gösterisinde bulundu.
Otobüsün buzdolabından servet çıktı
Otobüsün buzdolabından servet çıktı
Bolu’da polis ekiplerinin durdurduğu otobüsün buzdolabında piyasa değeri yaklaşık 10 milyon TL olan 64 kilo külçe altın ele geçirilirken, 2 kişi gözaltına alındı.
Mehmet Altan'ın tahliye talebi reddedildi
Mehmet Altan'ın tahliye talebi reddedildi
26 Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Altan'ın tahliye talebini reddetti. Mahkeme, "AYM'nin kanıtları değerlendirme yetkisi yok" dedi.
FETÖ'nün TRT'yi işgal girişimi davasında karar
FETÖ'nün TRT'yi işgal girişimi davasında karar
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasının işgaline ilişkin 57'si tutuklu 93 sanığın yargılandığı davada, 23 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 35 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Emekli albay FETÖ'den gözaltına alındı
Emekli albay FETÖ'den gözaltına alındı
Muğla'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı görevi yaptıktan sonra Bursa İl Jandarma Komutanlığına atanan ve buradan emekli olan albay gözaltına alındı.
Algı profesörü hala görevde
Algı profesörü hala görevde
MİT TIR’larının algı operasyonunda başrol oynayan Prof. Dr. Aykut Kibritçioğlu’nun Türk Alman Üniversitesi’nde dekanlık görevine devam ettiği ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Halil Akkanat tarafından 15 Temmuz sonrası göreve getirilen Kibritçioğlu’nun üniversitede FETÖ’cü yapılanmaya müsamaha görterdiği iddia ediliyor. Kibritçioğlu, yazılarında Türkiye’nin Suriye’deki muhaliflere silah sattığı iddiasını işliyordu.
Kumpas belgeleriniSaygılı mı uçurdu?
Kumpas belgelerini Saygılı mı uçurdu?
ABD’ye kaçırılan 17-25 Aralık kumpas belgeleri ile ilgili sorgulanan dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’ya, operasyondan 1 yıl önce ABD’de kaybettiğini iddia ettiği dizüstü bilgisayarı soruldu. Bilgisayarın sırrı çözüldüğü takdirde, ABD’nin 17 Aralık’taki rolünün somut olarak deşifre olacağı belirtiliyor.
FETÖ’yeaçıkçasahip çıktılar
FETÖ’ye açıkça sahip çıktılar
Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) FETÖ ve darbe girişiminden yargılanan Mehmet Altan ile Şahin Alpay hakkında verdiği “ihlal” kararının gerekçesi Resmi Gazete’de yayımlandı.
FETÖ'cü amir itiraf etti: Kırmızı-yeşil kalem detayı
FETÖ'cü amir itiraf etti: Kırmızı-yeşil kalem detayı
FETÖ'cü eski emniyet amiri E.Ü, örgütün polislik sınavı mülakatlarında yaptığı hileleri itiraf etti. E.Ü., "Kırmızı kalem kaldırıldığı zaman öğrenci adayının başarısız olmasına yönelik zor sorular, yeşil kalem kaldırıldığında öğrenci adayının başarılı olmasına yönelik kolay sorular sorulurdu" dedi.
FETÖ’cüler mason locasında cirit atıyor
FETÖ’cüler mason locasında cirit atıyor
Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası’na bağlı Erdem Locası’nın eski Üstad-ı Muhteremi Özhan Kızıltan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ tehlikesine dikkat çektiği için locadan ihraç edildi.