Gündem Gündem

Gündem Haberleri

1

Mehmet Özhaseki AK Parti'nin oy oranını açıkladı

24 Haziran Perşembe , 05:57
2

Diyanet'ten hac başvurusu kararı: Kayıt hakları 2022'ye aktarıldı

24 Haziran Perşembe , 05:33
3

İYİ Parti lideri Akşener'den "Darp edilen gazeteci için konuşacak mısınız?" sorusuna cevap: Benimle ne alakası var

24 Haziran Perşembe , 05:03
4

Ak partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi’nin başarılı hizmetleri Chp ve Hdp medyasının kimyasını bozdu.

24 Haziran Perşembe , 05:01
5
Çuvala koyup dereye attıkları 20 köpek yavrusu telef oldu
24 Haziran Perşembe , 04:55
6
Asiltürk’ün Saadet’e kongre çağrısına Karamollaoğlu'ndan yanıt: Gündemimizde değil gitmeyeceğim
24 Haziran Perşembe , 04:51
7
Defineciler kiraladıkları dairede yaptıkları kaçak kazıda yer altı şehri buldu
24 Haziran Perşembe , 04:38
8
YKS'de rekor: 2.6 milyondan fazla kişi başvurdu
24 Haziran Perşembe , 04:20
9
Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması'nda "Sarı Gelin" türküsü Öğretim Üyesine birincilik getirdi
24 Haziran Perşembe , 04:10
10
Kılıçdaroğlu'ndan müsilaj çözümü: Biyolojik arıtma lazım
24 Haziran Perşembe , 03:46
Uğur Dündar Artı 1 TV'deki patronunu tanımadığını söyledi: Ekin Alptekin'i hiç tanımıyorum
MSB 1950'lerde Kore'de görev yapan Türk askerlerinin fotoğrafını paylaştı
İçişleri Bakanı Soylu: Otoyollarda hız limiti bir miktar artabilir
Gümrük Kapısı'nda gerçekleşen operasyonda 2 beton mikserinde 270 kurusıkı tabanca yakalandı
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız 'Halkla daha sık buluşun' dedi
Trabzon'u karıştıran 'fahri': İş yerinin önüne oturdu gelene geçene ceza yazdı
Yılmaz Özdil'den Uğur Dündar'a şiirli yanıt: Gerçekleri eğip bükme
Nokta operasyonlar mağaralara sıkıştırdı: Teröristlere 'susun' talimatı
Hrant Dink davasında FETÖ'cü firari sanıkların mallarına el koyma kararı
Asker kişilerin yargılanmasını düzenleyen yasa  TBMM’de kabul edildi
Asker kişilerin yargılanmasını düzenleyen yasa TBMM’de kabul edildi
Askeri suçlara ilişkin dava ve işler, suçun işlendiği yerin bağlı olduğu ilin adıyla anılan asliye ve ağır ceza mahkemelerinde ya da askeri birlik ve personel yoğunluğunun gerektirmesi halinde Adalet Bakanlığının önerisi üzerine, Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) belirlenen ilçelerde kurulu bulunan asliye veya ağır ceza mahkemelerinde görülecek.
Konyalı esnaftan CHPli Öztrakı terleten sorular: HDP ile nerede ittifak yapmışız? Bu partinin hiçbir terörle teröristle ilişkisi olamaz
Konyalı esnaftan CHP'li Öztrak'ı terleten sorular: HDP ile nerede ittifak yapmışız? Bu partinin hiçbir terörle teröristle ilişkisi olamaz
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya'da esnaf ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, HDP ile yaptıkları ittifaka gelen eleştiriler için, "Nerede yapmışız? Bizim kiminle ittifak yaptığımız çok açık. Hepsini anlatacağız." ifadelerini kullandı. CHP'nin terörle ve teröristlerle ilişkisi olmadığını belirten Öztrak, "Burası Atatürk'ün partisi. Milli birliğin, beraberliğin partisi. Biz bu memlekette savaş meydanlarında bayrak, ezan demişiz, bu cumhuriyeti kurmuşuz." dedi.
CHPli Özelden korumaları gazeteci döven İYİ Partili Türkkana destek: Başına çok kötü şeyler geldi
CHP'li Özel'den korumaları gazeteci döven İYİ Partili Türkkan'a destek: Başına çok kötü şeyler geldi
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İYİ Partili mevkidaşı Lütfü Türkkan'a ait Kocaeli Dilovası'ndaki kaçak yapıların yıkımını görüntüleyen gazeteciye, korumalar tarafından yapılan saldırıyı değerlendirdi. Türkkan'ın yeğeninin de faili olduğu saldırının hedefi olan gazeteciye 'geçmiş olsun' diyerek Türkkan'a arka çıkan Özel, "Başına çok kötü şeyler geldi. Tam bir siyasetçinin yapması gerektiği gibi tavır sergiledi." dedi.
Mehmet Özhaseki AK Partinin oy oranını açıkladı
Mehmet Özhaseki AK Parti'nin oy oranını açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, her seçimde birinci olduklarını vurgulayarak, "Son seçimlerde Ankara, İstanbul'a kilitlendiği için olay biraz, sanki millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var yine" ifadelerini kullandı. CHP'li belediyelerin siyaset anlayışını da eleştiren Özhaseki, "Eğer taş üstüne taş koydularsa söyleyin. Durmadan bir açlık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar." dedi.
İYİ Parti lideri Akşenerden Darp edilen gazeteci için konuşacak mısınız? sorusuna cevap: Benimle ne alakası var
İYİ Parti lideri Akşener'den "Darp edilen gazeteci için konuşacak mısınız?" sorusuna cevap: Benimle ne alakası var
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Kocaeli Dilovası’nda yer alan çiftliğindeki 15 kaçak yapının yıkımını takip eden gazeteci Mustafa Uslu, Türkkan’ın korumalarının saldırısına uğramıştı. Partisinin grup toplantısında 1 saat süren konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkkan’ın korumalarının muhabire saldırmasıyla ilgili tek kelime etmedi. Akşener, Trabzon'da basın mensuplarının olayla ilgili sorusuna, "Benimle ne alakası var kardeşim. İlgili kişi mahkemede. Nasıl bir açıklama yapmamı arzu edersiniz?" cevabını verdi.
Asiltürk’ün Saadet’e kongre çağrısına Karamollaoğlundan yanıt: Gündemimizde değil gitmeyeceğim
Asiltürk’ün Saadet’e kongre çağrısına Karamollaoğlu'ndan yanıt: Gündemimizde değil gitmeyeceğim
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı 'kongre çağrısı'sına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi. Daha önce çağrıyı doğru bulmadığını söyleyen Karamollaoğlu, kongreye gideceği iddiasının gerçeği yansıtmadığını, parti içi meseleleri kamuoyu önünde tartışmayı doğru bulmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlundan müsilaj çözümü: Biyolojik arıtma lazım
Kılıçdaroğlu'ndan müsilaj çözümü: Biyolojik arıtma lazım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli ziyaretinde yaptığı açıklamada müsilaja "biyolojik arıtma" çözümü önerdi. Kılıçdaroğlu, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajla ilgili, "İnsanın yarattığı kirliliğin denize derin deşarj yapılmaması lazım. Biyolojik arıtmanın, kimyasal arıtmanın yapılması ve buradan arındırılan suyun çevrede kullanılması lazım." dedi.
Uğur Dündar Artı 1 TVdeki patronunu tanımadığını söyledi: Ekin Alptekini hiç tanımıyorum
Uğur Dündar Artı 1 TV'deki patronunu tanımadığını söyledi: Ekin Alptekin'i hiç tanımıyorum
Sözcü yazarı Uğur Dündar, Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki iddianamede, Yılmaz Özdil’in iddia ettiği gibi kurucuları arasında yer aldığı Artı 1 televizyonunun bulunmadığını söyledi. Kanalın finansörleri arasında adı geçen Ekin Alptekin'i tanımadığını söyleyen Dündar, "Soranlara ve merak edenlere son kez yazıyorum; Sezgin Baran Korkmaz iddianamesinde ve Borajet davasında Artı 1 Televizyonu yer almıyor! Artı 1 TV'de 6 ay çalışıp, arkadaşlarımın emekleri sömürüldüğü için ayrıldım" dedi.
İçişleri Bakanı Soylu: Otoyollarda hız limiti bir miktar artabilir
İçişleri Bakanı Soylu: Otoyollarda hız limiti bir miktar artabilir
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu İzleme ve Yürütme Kurulu ile Trafik Güvenli İhtisas Grupları Toplantı Programına katıldı. Soylu burada yaptığı açıklamada, "Kara yollarındaki hız limitinin bir miktar artırma konusunda, yeni kara yollarından başlamak suretiyle bir adım atılması üzerine bir çalışma gerçekleştirilmektedir" ifadelerini kullandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız Halkla daha sık buluşun dedi
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız 'Halkla daha sık buluşun' dedi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleri ve AK Parti teşkilatlarıyla yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi aktardı. Çelik, "Salgın koşullarının getirdiği mesafeler var, normalleşme dönemiyle tedbirlere uyardı, teşkilatlarımızın ve milletvekillerimizin geçmişte yaptığı gibi yaz aylarında vatandaşlarımızla bir araya geleceği yoğun bir çalışma dönemi olacak" dedi.
Yılmaz Özdilden Uğur Dündara şiirli yanıt: Gerçekleri eğip bükme
Yılmaz Özdil'den Uğur Dündar'a şiirli yanıt: Gerçekleri eğip bükme
Sözcü yazarları Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında Artı1 TV'nin kuruluşuna yönelik iddia üzerine başlayan atışma devam ediyor. 'Hep yazmak olmaz bazen okumak lazım' başlıklı bir köşe yazısı kaleme alan ve şiir paylaşan Özdil, "Tek başına da olsa dayanmak gerekir" diyerek Dündar'a 'gerçekleri eğip bükme' çağrısı yaptı.
Nokta operasyonlar mağaralara sıkıştırdı: Teröristlere susun talimatı
Nokta operasyonlar mağaralara sıkıştırdı: Teröristlere 'susun' talimatı
Nokta operasyonlarla sözde üst düzey isimlerin etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütünde panik başladı. Kandil, yerlerinin tespit edilmemesi için teröristlere "susun" talimatı verdi.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Şırnakta alçak saldırı: 1 şehit
Şırnak'ta alçak saldırı: 1 şehit
Şırnak'ta PKK'lı teröristlere yönelik devam eden operasyonda 1 polis memuru şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi yaralandı.
Mahsun Kırmızıgülden Taksim tweeti
Mahsun Kırmızıgül'den Taksim tweeti
Taksim İstiklal Caddesi'ni kana bulayan hain saldırının ardından 35 kişinin öldüğü Ankara saldırısına sessiz kalmasıyla eleştirilen şarkıcı Mahsun Kırmızıgül, Beyoğlu saldırısıyla ilgili konuştu.
7 ilde terör operasyonu: Gözaltı ve tutuklamalar var
7 ilde terör operasyonu: Gözaltı ve tutuklamalar var
Ağrı'da, HDP Ağrı İl Örgütü binasına düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 27 kişiden, aralarında DBP Ağrı İl Eş Başkanı Barış Demir ve HDP Ağrı İl Eş Başkanı Hanım Yıldırım'ın da bulunduğu 25 kişi tutuklandı. Siirt'te de terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, DBP Siirt İl Eş Başkanı Kıymet Mut'un da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
Canlı bombayı terör davasından HDPli avukat kurtarmış
Canlı bombayı terör davasından HDP'li avukat kurtarmış
Üniversite öğrencisi olduğu tespit edilen ve Ankara katliamını düzenleyen Seher Çağla Demir'in, daha önce PKK üyesi olduğu gerekçesiyle 5 kişiyle birlikte yargılandığı davada avukatlığını HDP'li Hüseyin Boğatekin'in yaptığı ortaya çıktı.
Sözde şeyh Eyüp Fatih Şağbana cinsel istismar suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezası
Sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban'a cinsel istismar suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezası
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yanında yaşayan ailenin 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Uşşaki Tarikatı'nın sözde şeyhi Eyüp Fatih Şağban, 'zincirleme şekilde çocuğun istismarı' suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Duygu Delen davasında yeni karar: Tahliye edilen sanık cezaevine gönderilecek
Duygu Delen davasında yeni karar: Tahliye edilen sanık cezaevine gönderilecek
Gaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen’in balkondan düşüp öldüğü olaya ilişkin tutuklu yargılanırken geçen hafta 'ev hapsi' şartıyla tahliye edilen 21 yaşındaki erkek arkadaşı Mehmet Kaplan, başsavcılığın itirazının ardından yeniden gözaltına alındı. Kaplan'ın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği ve mahkeme kararının yüzüne okunmasının ardından cezaevine teslim edileceği belirtildi.
Uyuşturucu bağımlısı oğlu tarafından eziyet görüyor
Uyuşturucu bağımlısı oğlu tarafından eziyet görüyor
Arnavutköy'de uyuşturucu bağımlısı oğlu tarafından işkence gören, defalarca bıçaklanan 70 yaşındaki kanser hastası Gülay Aydoğdu kendisine yardım edilmesini istiyor. Aydoğdu ''Dayanacak güzüm kalmadı'' dedi.
Stajer doktor özel güvenlikler tarafından darp edildi
Stajer doktor özel güvenlikler tarafından darp edildi
İstanbul Bağcılar’da bir sitede yaşayan stajyer doktor Hamdi Arslanoğlu, nöbetten dönerek internetten yemek siparişi verdi. Siparişi getiren kuryeyi içeri almayan güvenlik görevlileri ile doktor arasında tartışma çıktı. Sayıca fazla olan güvenlik görevlileri Arslanoğlu'nu cop, tekme ve yumruklarla darp etti.
Türkiyeyi ağlatmıştı: Su satan çocuk videosu kurgu çıkan Youtuber için yakalama kararı
Türkiye'yi ağlatmıştı: Su satan çocuk videosu kurgu çıkan Youtuber için yakalama kararı
İstanbul Bağcılar'da su satan çocukla ilgili çektiği videosu kurgu çıkan 21 yaşındaki Azerbaycan uyruklu Youtuber Fariz Bakhshaliyev, davanın ilk duruşmasına katılmadığından savunmasının alınması için hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Su satan çocukla ilgili bir video sosyal medyada hızla yayılan video çok konuşulmuş ancak kurgu çıkınca büyük tepki toplamıştı.
Tanımadığı kişiler tarafından pompalı tüfekle ayağından vuruldu
Tanımadığı kişiler tarafından pompalı tüfekle ayağından vuruldu
Bursa’da tanımadığı kişiler tarafından önce darp edilen sonrasında pompalı tüfekle yaralanan genç, baygınlık geçirdi.
Zehir tacirleri pandemiyi fırsata çevirdi: Kuryelerle evlere servis uyuşturucu
Zehir tacirleri pandemiyi fırsata çevirdi: Kuryelerle evlere servis uyuşturucu
Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında motokuryelere rağbet arttı. Bunu fırsat bilen zehir tacirleri de uyuşturucu satışını motosiklet ile yapmaya başladı.
İstanbulda aşırı hızlı otomobilin sürücüsü caddeyi birbirine kattı
İstanbul'da aşırı hızlı otomobilin sürücüsü caddeyi birbirine kattı
İstanbul Kartal'da caddede aşırı hızla ilerleyen otomobil, karşıdan gelen otomobille park halindeki araçlara çarptı. Kazadan yara almadan kurtulan otomobildeki 3 kişi, o sırada mahallede bulunan polis ekiplerince tedbir amaçlı hastaneye götürüldü.
Giresunda otomobil 90 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 ölü
Giresun'da otomobil 90 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 ölü
Giresun'un Çamoluk ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkıp uçuruma yuvarlanan otomobildeki 68 yaşındaki Saadet Meyrilli ve 84 yaşındaki Ekrem Safi hayatını kaybetti, biri çocuk, 2 kişi de yaralandı.
İstanbulda feci olay: 5 yaşındaki çocuk balkondan düştü
İstanbul'da feci olay: 5 yaşındaki çocuk balkondan düştü
İstanbul Seyrantepe’de annesi cenazeye giden 5 yaşındaki bir çocuk, yere bakmaya çalıştığı esnada dengesini kaybederek balkondan aşağıya düştü. Düşme esnasında demirliklere ve plastik sandalyeye çarpan çocuk yaralı olarak kurtuldu.
Sultangazide 5 katlı binada yangın: 5i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
İstanbul'da kuvvetli yağış sonrası Sultangazi'de bir binanın zemin katında su tahliyesi yapıldığı sırada jeneratör yandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, binada mahsur kalan 5'i çocuk 7 kişiyi merdiven aracıyla kurtardı.
Kayseride iki grup arasında silahlı kavga: 3’ü ağır 5 yaralı
Kayseri'de iki grup arasında silahlı kavga: 3’ü ağır 5 yaralı
Kayseri'de Suriyeli iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3'ü ağır 5 kişi yaralandı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
İstanbul merkezli 3 ildeki FETÖ operasyonunda 11 kişi yakalandı
İstanbul merkezli 3 ildeki FETÖ operasyonunda 11 kişi yakalandı

İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon kapsamında, örgütün bölge yapılanmalarında sözde "abi" ve "abla" düzeyinde olduğu tespit edilen şüphelilerden 11'i yakalandı.

MİT operasyonu ile getirilmişti: FETÖ elebaşının yeğeni için istenen ceza belli oldu
MİT operasyonu ile getirilmişti: FETÖ elebaşının yeğeni için istenen ceza belli oldu
FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahattin Gülen hakkında 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22.5 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
FETÖnün emniyet mahrem yapılanması soruşturmasında 9 şüpheli yakalandı
FETÖ'nün 'emniyet mahrem yapılanması' soruşturmasında 9 şüpheli yakalandı
Batman merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "emniyet mahrem yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında 9 şüpheli gözaltına alındı.
FETÖ elebaşı Gülenin avukatı Adnan Şekerin cezası belli oldu
FETÖ elebaşı Gülen'in avukatı Adnan Şeker'in cezası belli oldu
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlarından Adnan Şeker, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütü kurma, yönetme" suçlarından 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
FETÖcü Adil Öksüz’ün saklanmasına yardım etmişlerdi: İstenen ceza belli oldu
FETÖ'cü Adil Öksüz’ün saklanmasına yardım etmişlerdi: İstenen ceza belli oldu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yardım ettikleri gerekçesiyle biri firari 4'ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada açıklanan mütalaada, 2 sanığa "FETÖ yöneticiliği"nden 22 yıl 6'şar aya, 2 sanığa da "FETÖ üyeliği"nden 15'er yıla kadar hapis cezası istendi.
FETÖye yönelik polislikten komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturmasında 22 gözaltı kararı
FETÖ'ye yönelik polislikten komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturmasında 22 gözaltı kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2012'deki polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturması kapsamında 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
FETÖnün Emniyet mahrem imamı Ankarada saklandığı eve düzenlenen operasyonla yakalandı
FETÖ'nün 'Emniyet mahrem imamı' Ankara'da saklandığı eve düzenlenen operasyonla yakalandı
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) emniyet mahrem imamı olan ve 4 yıldır aranan şüpheli N.Ç, Etimesgut ilçesinde saklandığı evde yakalandı.
FETÖnün altın çocukları hakkındaki soruşturma tamamlandı: Elebaşı Gülenin motivasyon notu çıktı
FETÖ'nün 'altın çocukları' hakkındaki soruşturma tamamlandı: Elebaşı Gülen'in motivasyon notu çıktı
Saklandıkları hücre evinde yakalanan eski emniyet müdürleri Cemil Ceylan ve Hüsrev Salmaner hakkında yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması tamamlandı. İddianamede, "Cep telefonunda, Fetullah Gülen kastedilerek 'büyüğümüzden notlar' adı altında örgütsel motivasyon sağlayan yazışmaların bulunduğu belgenin olduğu görülmüştür" denildi.
İzmirde FETÖnün TSK yapılanmasına yönelik son 8 ayda 913 personel ihraç edildi
İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik son 8 ayda 913 personel ihraç edildi
FETÖ'nün TSK içine sızdırdığı mensuplarının deşifresi amacıyla kuvvet komutanlıklarıyla yapılan "ortak veri paylaşımına" dayalı çalışmada son 8 ayda bin 206 asker hakkında adli işlem yapıldı, 913 terör örgütü iltisaklı personel ihraç edildi, 505 personel ise açığa alındı.
FETÖnün jandarma mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 23 şüpheli yakalandı
FETÖ'nün jandarma mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 23 şüpheli yakalandı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün jandarma mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 42 şüpheliden 23'ü yakalandı.
FETÖnün askeri mahrem yapılanmasına operasyon: 10 zanlı yakalandı
FETÖ'nün 'askeri mahrem' yapılanmasına operasyon: 10 zanlı yakalandı
Kayseri merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "askeri mahrem" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan 15 şüpheliden 10'u gözaltına alındı.
MSB açıkladı: İki FETÖcü sınırı geçmeye çalışırken yakalandı
MSB açıkladı: İki FETÖ'cü sınırı geçmeye çalışırken yakalandı
Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmeye çalışan iki FETÖ mensubu yakalandı.
Cumhurbaşkanı Kararı ile sekiz üniversitede 10 fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı ile sekiz üniversitede 10 fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar doğrultusunda 8 üniversitede 10 yeni fakülte kurulurken 8 üniversitede ise bazı yüksekokul ve fakülteler kapatıldı.
YKSde rekor: 2.6 milyondan fazla kişi başvurdu
YKS'de rekor: 2.6 milyondan fazla kişi başvurdu
Bu hafta sonu yapılacak 2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başvuru rekoru kırıldı. Sınava bu yıl 2.6 milyondan fazla kişi başvurdu.
Hafızlara ilahiyatlarda yüzde 10 kontenjan
Hafızlara ilahiyatlarda yüzde 10 kontenjan
İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul öğrencilerinin Ayasofya'daki hafızlık icazet töreni büyük ilgi görmüştü. Hem hafızlık hem de akademik eğitime gösterilen ilgi YÖK'ü de harekete geçirdi. Öğrenciler ve velilerin talebi üzerine İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinde mevcut kontenjanların içinde olmak kaydıyla imam hatip lisesi mezunu hafız öğrenciler için ayrı kontenjanlar oluşturulacağı öğrenildi.
İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim yılında açılıyor
İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim yılında açılıyor
İstanbul Havalimanı'nda açılacak olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim yılında öğrenci kabulüne başlıyor. Öğrenciler uçak bakım, ulaştırma hizmetleri ile yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrenim görecek.
ÖSYM Başkanı Aygünden flaş YKS açıklaması: Rakam verip duyurdu
ÖSYM Başkanı Aygün'den flaş YKS açıklaması: Rakam verip duyurdu
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran'da üç oturum halinde düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) 2 milyon 592 bin 579, Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) 1 milyon 781 bin 760 ve Yabancı Dil Testine (YDT) 130 bin 522 adayın katılacağını bildirdi.
İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin Altın Örümcek gururu
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nin Altın Örümcek gururu
Türkiye'nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. Birbirinden değerli markaların dijital platformda yarıştığı organizasyonun “Eğitim” kategorisinde İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, yenilenen kurumsal web sitesiyle “Halkın Favorisi” ödülünü kazandı.
Gramer kitabı yazan liseli genç İspanyollara ve Latin Amerikalılara online Türkçe öğretiyor: Tarih dizileri yabancıların ilgisini arttırdı
'Gramer kitabı' yazan liseli genç İspanyollara ve Latin Amerikalılara 'online' Türkçe öğretiyor: Tarih dizileri yabancıların ilgisini arttırdı
İspanyolca eğitim veren İstanbul Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Muhammed Bilal Özyüksel, Türkçe gramer kurallarını anlatan İspanyolca bir kitap yazdı. Başta TRT'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" ve "Payitaht "olmak üzere diğer Türk dizilerinin de Türkçeye ve Türkiye'ye Latin Amerikalıların ilgisini artırdığını belirten Özyüksel, "İnsanlar Türkçe öğrenmek istiyor, Türkçeye ilgileri var. 'Ben ne yapabilirim?' diye düşündüm. Onlar bana İspanyolca öğretiyor, ben onlara Türkçe öğretiyorum. Böyle bir dil alışveriş olarak başladı. Sonrasında talep arttı. Bugüne kadar geldi" dedi.
Telafi için başvuru zamanı
Telafi için başvuru zamanı
Kovid-19 salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci bazı dönemlerde uzaktan, bazı zamanlarda yüz yüze eğitim alarak 2020-2021 eğitim öğretim yılını geride bıraktı. Öğrenciler için şimdi telafi dönemi başlıyor.
Bakan Selçuktan telafi eğitim açıklaması: 5 Temmuza kadar devam edecek
Bakan Selçuk'tan telafi eğitim açıklaması: 5 Temmuz'a kadar devam edecek
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 Temmuz’dan sonra başlayacak olan telafi eğitimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bu yazın okuyarak, sporla, sanatla geçmesinin çok önemli olduğunu belirten Selçuk, Bugün başlayan ve 5 Temmuz'a kadar devam edecek süreç içerisinde akademik konularla ilgili bazı çalışmaların yapılabileceğini ama asıl olanın sosyal, duygusal, sportif, kültürel faaliyetler olduğunu vurguluyoruz" ifadelerini kullandı.
ÖSYM Başkanı Aygün YKSnın detaylarını paylaştı
ÖSYM Başkanı Aygün YKS'nın detaylarını paylaştı
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili detayları açıkladı.
AÖF yaz okulu başvuruları 5-9 Temmuzda
AÖF yaz okulu başvuruları 5-9 Temmuz'da
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi Yaz Okulu başvurularının 5-9 Temmuz'da yapılacağı açıklandı.
Yaz Kuran kursu için kayıtlar başlıyor: 11 Temmuza kadar sürecek
Yaz Kur'an kursu için kayıtlar başlıyor: 11 Temmuz'a kadar sürecek
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başvurular yarın başlıyor. Başvurular, cami, kurs veya Diyanet'in internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Yüz yüze kurslardaki öğrencilerin ateşi her gün ölçülecek. Hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.
Ak partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi’nin başarılı hizmetleri Chp ve Hdp medyasının kimyasını bozdu.
Ak partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi’nin başarılı hizmetleri Chp ve Hdp medyasının kimyasını bozdu.
Başkanın cumhurbaşkanı Erdoğan’a selam verdiği videodan rahatsız oldular
Gümrük Kapısında gerçekleşen operasyonda 2 beton mikserinde 270 kurusıkı tabanca yakalandı
Gümrük Kapısı'nda gerçekleşen operasyonda 2 beton mikserinde 270 kurusıkı tabanca yakalandı
Suriye’ye açılan Çobanbey Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda çimento yüklü 2 beton mikseri, gümrük işlemleri durdurularak arama hangarına sevk edildi. Arama sonucu 270 adet kurusıkı tabanca, 23 bin 500 mermi ele geçirildi.
Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi
Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi
AK Partili Belediye Başkanları Ankara’ da bir araya geldi.
Sosyal belediyecilikte bir yenilik daha
Sosyal belediyecilikte bir yenilik daha
Bağlar belediyesi ambulans ve sağlık ekibi ile pandemi mücadelesinin yanında.
Siirt Belediyesi’nde meslek edindirme kursuna katılan kursiyerlere sertifika verildi
Siirt Belediyesi’nde meslek edindirme kursuna katılan kursiyerlere sertifika verildi
Siirt’te meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Eylem hazırlığındaki Azad Pirsus kod adlı terörist ile yardım eden 8 kişi yakalandı
Eylem hazırlığındaki 'Azad Pirsus' kod adlı terörist ile yardım eden 8 kişi yakalandı
Suriye'den kaçak yollarla eylem yapmak için Türkiye'ye gelen terörist, güvenlik ekiplerince yakalandı. Tutuklanan 'Azad Pirsus' kod adlı teröristin ifadesi doğrultusunda, kendisine yardımcı olduğunu söylediği 8 kişi ise Şanlıurfa ve Gaziantep'te gözaltına alındı.
Siirt Belediyesi’nin ‘Sinema etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi
Siirt Belediyesi’nin ‘Sinema' etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi
Siirt Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara moral vermek amacıyla ‘Arabada Sinema Günleri’ etkinliği düzenledi.
Yenişehir’in yeni eğitim merkezi
Yenişehir’in yeni eğitim merkezi
Diyarbakır Yenişehir Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür Merkezinde kadınlara bir çok farklı branşlarda eğitim veriliyor.
Başkan TÜRKMEN’den “Özel Çocuklara”  “Özel Sınıflar”
Başkan TÜRKMEN’den “Özel Çocuklara” “Özel Sınıflar”
Bismil Belediyesi tarafından Bismil'de özel eğitime ihtiyaç duyan ilkokul çağındaki çocuklar için 9 ayrı İlkokulda "Sen Çok Özelsin" adıyla 9 özel eğitim sınıfı açtı.
Suzan ve Büşra öğretmenin adı görev yaptıkları okulda yaşatılacak
Suzan ve Büşra öğretmenin adı görev yaptıkları okulda yaşatılacak
Nusaybin'de yolun karşısına geçmeye çalışırken hafifi ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden öğretmenler Suzan Basın ve Büşra Yıldız'ın isimleri görev yaptıkları okula verileceği açıklandı.
Batman Belediyesi kadın iş geliştirme merkezi açılıyor
Batman Belediyesi kadın iş geliştirme merkezi açılıyor
Batman Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösterecek olan “Kadın İş Geliştirme Merkezi” çalışmalarında sona gelindi.
Ergani Belediyesi 2 adet park ve çocuk oyun alanı yapımına başladı
Ergani Belediyesi 2 adet park ve çocuk oyun alanı yapımına başladı
Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sn. Abdulselam ÖZTÜRK’ün talimatları ile Ergani’de 2 Mahalleye park ve çocuk oyun alanı yapımına başlandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.