Gündem 15 Temmuz Şehitler Otogarında yoğunluk azaldı Bir yolcuda ateş tespit edildi

15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda yoğunluk azaldı: Bir yolcuda ateş tespit edildi!

15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda yoğunluk azaldı: Bir yolcuda ateş tespit edildi

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs nedeniyle şehirler arası yolculuklara kısıtlama getirmesinin ardından 15 Temmuz Şehitler Otogarı'ndaki yoğunluk azaldı. Otogar İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, "Dün bir otobüsü kontrol eden sağlık memurlarımız, yolcuların birisinde ateş tespit etti ve hastaneye sevkini sağladı, otobüsün çıkışına bundan sonra izin verildi. Sistem pandemi bitene kadar bu şekilde yürüyecek. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için otogara gelmeden izin belgelerini almalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Haber Merkezi AA
15 Temmuz Şehitler Otogarı.
15 Temmuz Şehitler Otogarı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamaya göre alınan tedbirler sayesinde son iki günde yaşanan yoğunluk bugün azaldı.

Otogar İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, sadece doktor raporuyla bir başka şehre tedavi için gitmek isteyen hastaların, bir başka şehirdeki birinci dereceden yakını hasta veya vefat etmiş olanların ve son 15 gün içerisinde çeşitli sebeplerle İstanbul’a gelip kalacak yeri olmayanların otobüsle İstanbul'dan çıkışına izin verildiğini hatırlattı.

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına 58 dönümlük arsasını hibe etti
GÜNDEM
'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına 58 dönümlük arsasını hibe etti

28 Mart'ta ilk olarak otogarda oluşturulan Seyahat İzin Kurulundan izin almak isteyen vatandaşların yoğunluğa sebep olduğunu, Valiliğin bunun üzerine yetkiyi kaymakamlıklara dağıttığını aktaran Beşli, vatandaşların sadece Seyahat İzin Kurallarından aldığı belgeyle seyahat edebileceğinin altını çizdi.

15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda yoğunluk azaldı.

Bir yolcuda ateş tespit edildi

Otogarda oluşturulan Seyahat İzin Kurulunun da izin belgesi olan yolcuları otobüslere yönlendirdiğini ifade eden Beşli, şu bilgileri verdi:

  • "Elinde seyahat izin belgesi olanlar, bir otobüsün yarısını dolduran 20 sayısına ulaştığında firma izin belgeleriyle birlikte otogardaki komisyona müracaat ediyor. Otobüse de izin belgesi veriliyor. Ayrıca otogarın çıkış kapılarında polis, zabıta ve sağlık görevlileri kontrol ediyor. Dün bir otobüsü kontrol eden sağlık memurlarımız, yolcuların birisinde ateş tespit etti ve hastaneye sevkini sağladı, otobüsün çıkışına bundan sonra izin verildi. Sistem pandemi bitene kadar bu şekilde yürüyecek. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için otogara gelmeden izin belgelerini almalarını tavsiye ediyoruz."

Beşli, yolcuların büyük çoğunluğunu İstanbul'dan daha çok buraya gelip memleketine gitmek isteyenlerin oluşturması nedeniyle, otogardaki günlük 15-20'yi bulan otobüs seferlerinin azalmasının beklendiğini kaydetti.

Otobüs sayıları çok azaldığı için yolcuların aktarmalı seferlere de hazır olmasını belirten Beşli, gidecekleri şehre kadar otobüs bulamayanların, en yakın şehre gitmek için bilet almaları gerektiğini kaydetti.

Sağlık malzemelerini taşıyan TSK'ye ait uçak İspanya'ya iniş yaptı
DÜNYA
Sağlık malzemelerini taşıyan TSK'ye ait uçak İspanya'ya iniş yaptı

Yıkama ve dezenfektasyon çalışması devam ediyor

Büyük İstanbul Otogarı’nın düzenli olarak yıkandığını ve dezenfekte edildiğini belirten Fahrettin Beşli, eldiven ve maske dağıtımı konusunda da hazırlıkları olduğunu söyledi. Beşli, "Otogara giren bütün otobüslerin ve inen bütün yolcuların bireysel olarak dezenfekte edilmesi için de çalışmalarımız sürüyor." ifadelerini kullandı.

’Evde Kal’an erkeklerin ev halleri sosyal medyayı salladı
FOTOĞRAF 19
Title
Kimi erkek el işi ördü, kim evi süpürdü, kimisi de mantı açıp yaprak sardı.
Title
Bu durumsa en çok ev hanımlarının işine yaradı.
Title
Korona virüs tedbirleri kapsamında Antalya’da birçok vatandaş evde kal çağrısına uyuyor.
Title
Ailesiyle birlikte evde zaman geçiren erkeklerin ev halleriyse sosyal medyayı salladı.
Title
300 bine yakın instegram takipçi sayısıyla vatandaşların yaşadıkları ilginç olayları paylaştığı ‘Antalya Hakkında’ adlı sayfada, korona virüs tedbirleri kapsamında eve kapanan erkeklerin yaptıkları ev işleri paylaşıldı.
Title
Hijyen ve temizliğin ön planda tutulduğu görüntülerde erkeklerin kimi bulaşık yıkadı, kim evi süpürüp perde astı, kimisi de mantı açıp yaprak sardı.
Title
Bu durum da en çok ev hanımlarının işine yaradı.
Title
Yüz binlerce vatandaşın izlediği görüntülerde erkeklerin anne ve eşlerine yardımcı olması, sosyal medya kullanıcılarından takdir topladı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
’Evde Kal’an erkeklerin ev halleri sosyal medyayı salladı
Antalya'da korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evde kalmayı tercih eden erkeklerin ev halleri sosyal medyayı salladı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.