Gündem 28 Şubatın sembol isimlerindendi Öğretmen Zekiye Yağmurcu vefat etti

28 Şubat'ın sembol isimlerindendi: Öğretmen Zekiye Yağmurcu vefat etti

Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinde, derslere başörtülü girdiği gerekçesiyle öğretmenlikten ihraç edilen ve 14 yıl sonra görevine dönen Zekiye Yağmurcu (48) vefat etti.

Haber Merkezi AA
Zekiye Yağmurcu vefat etti.
Zekiye Yağmurcu vefat etti.

28 Şubat sürecinde İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde okuyan Zekiye Yağmurcu, başörtüsü direnişine omuz verdi ve mücadelenin en ön saflarında yer aldı.

Başörtüsü zulmüne karşı mücadelesi öğretmenlik yıllarında da devam eden Yağmurcu, derslere başörtülü olarak girdiği gerekçesiyle öğretmenlikten ihraç edildi.

  • İhraç edildiği öğretmenlik görevine 14 yıl aradan sonra dönen Yağmurcu, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Tedavi olduğu hastanede vefat eden Yağmurcu, iki çocuk annesiydi.

Yağmurcu'nun cenazesi, ikindi namazının ardından Ayazağa mezarlığına defnedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye '28 Şubat' eleştirisi
OYNAT 01:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye '28 Şubat' eleştirisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Erzurum'da halka hitap etti. Erdoğan 28 Şubat post modern darbesini de unutmayarak, 'Bugün 28 Şubat, başörtülü kızlarımızın üniversiteye alınmadığı günün yıl dönümü. O zaman başörtülü kızlarımızı odalarda hesaba çeken ve başlarını açtırmak suretiyle içeri alan rektör yardımcısı hanım, daha sonra CHP'den milletvekili oldu biliyorsunuz. Bize neyi anlatıyor bunlar?' diye konuştu.

Bin yıllık ders: 28 Şubat
OYNAT 02:20
Bin yıllık ders: 28 Şubat
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin Gençlik Teşkilatı Genç ASKON'un hazırladığı 28 Şubat videosu büyük beğeni topladı.

28 Şubat'ın babasız çocukları
OYNAT 02:49
28 Şubat'ın babasız çocukları
28 Şubat döneminde İslami kimlikleri nedeniyle uydurma delillerle hapse atılan mağdurların çocukları adeta babaları hayattayken yetim kaldılar. Henüz bebekken cezaevine uğurladıkları babalarını ayda bir kere, bir saat görerek tanımaya çalışan bu çocuklar, babalarıyla geçirmeleri gereken en güzel yıllardan mahrum edildiler. Babalarının eve döneceği günü hasretle bekleyen bu çocukların tek isteği var: Adaletin tecellisi


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.