Gündem 28 Şubatta engellenen öğretmenler öncelik istiyor

28 Şubat'ta engellenen öğretmenler öncelik istiyor

28 Şubat döneminde eğitim fakültelerinden mezun olan ancak ataması yapılamayan 400 öğretmen, FETÖcülerden boşalan Milli Eğitim kadrolarına dershane öğretmenlerinin yerleştirilmesine tepkili.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak
28 Şubat sürecinde başörtülü olduğu gerekçesiyle üniversitelerden atılan ve öğretmenlik yapmasına izin verilmeyen 400 öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarına dershane öğretmenlerinin getirilmesi şartına tepki gösterdi.

BİZLER ALINMALIYIZ

FETÖ'nün başlarınızı açın talimatından sonra, başörtülü gençlerin yalnızlaştığına dikkat çeken 28 Şubat Kadın Platformu Başkanı Mine İpek, "MEB kadrolarına 15 yıldır haklarını alamayan öğretmenler alınmalı. Bizlerin mezun olmasının ve görevlerimize başlamamızın engellenmesi ve sınav sorularının çalınması görülüyor ki bir kumpasın 20 yıllık planıdır. Bu bağlamda, eğer ki FETÖ atılıyorsa, suçlular atılıyorsa, hakkı engellenenlere bu meslek iade edilsin. 6 yıl çalışan dershane öğretmenleri alınıyor da 15 yıl hakkı engellenenler niye öğretmen olamıyor anlamak mümkün değil” diye konuştu.

HAKLARINI ARIYORLAR

28 Şubat sürecinde okuldan atılan 250 öğrenci, 2008 -2009 ve 2011'da çıkan afla mezun olarak öğretmen oldu. 4 yıl boyunca siyasilerin kapısını çalan Platform, başörtüsü nedeniyle ataması hiç yapılamayan öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesini istiyor.
Abone Ol Google News
Suriye’den ülkemize girmeye çalışan 11 kişi yakalandı: Biri kırmızı bültenle aranan terörist
Gündem

Suriye’den ülkemize girmeye çalışan 11 kişi yakalandı: Biri kırmızı bültenle aranan terörist

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'den yurda girmeye çalışan aralarında kırmızı bültenle aranan terör örgütü DEAŞ mensubunun da olduğu 11 kişinin yakalandığını açıkladı.
'Dinlene dinlene dövdüler': İki yüz lira alacağı olan 16 yaşındaki gence 5 saat işkence
Hayat

'Dinlene dinlene dövdüler': İki yüz lira alacağı olan 16 yaşındaki gence 5 saat işkence

Afyonkarahisar’da çırak olarak çalıştığı balıkçı dükkânında 200 TL’lik yevmiye meselesi yüzünden patronları ile tartışan 16 yaşındaki genç, kapatıldığı dükkanda 5 saat boyunca işkence gördü. Sopa ve demir çubuklarla giysilerini soyduktan sonra feci şekilde darp edilen gencin vücudundaki yara izleri, Nazi kamplarındaki işkenceleri aratmadı.
Papa ile görüşen Aylan bebeğin babası: Tabloyu insanların o olayı hatırlaması için verdim
Dünya

Papa ile görüşen Aylan bebeğin babası: Tabloyu insanların o olayı hatırlaması için verdim

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, göçmen teknesinin batması sonucu annesi ve abisiyle hayatını kaybeden Suriye uyruklu Aylan Kurdi bebeğin babası Abdullah Kurdi, Erbil'de Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı. Oğlunun çektiği acıların hatırlanması için Papa'ya Aylan'ın çizili olduğu tablo verdiğini aktaran Kurdi, "İnsanlar o tabloya bakarak oğlumun çektiği acıları hatırlasın, diye verdim o tabloyu. Bütün dünya kapılarını hayır için açtı ama ne yazık ki unutuldu daha sonra. Ben bu tablo aracılığıyla insanların hatırlamasını istedim" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.