Gündem 3lü zirveden çok sert mesaj Durmayacağız

3'lü zirveden çok sert mesaj: Durmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YPG'ye 3'lü zirveden çok sert mesaj. Erdoğan, "Münbiç başta olmak üzere PYD/YPG'nin kontrolündeki tüm bölgeleri güvenli hale getirene kadar durmayacağımızı tekrarlamakta fayda görüyorum" dedi.

Haber Merkezi AA
Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi
Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani zirveye ilişkin ortak açıklama yaparak zirveyi değerlendirdi.

"DURMAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında Suriye'de PYD/YPG'nin kontrolündeki alanları işaret ederek "Münbiç başta olmak üzere PYD/YPG'nin kontrolündeki tüm bölgeleri güvenli hale getirene kadar durmayacağımızı tekrarlamakta fayda görüyorum. Tel Fırat bölgesini, Suriyeli kardeşlerimiz için yaşanabilir hale getirmek için Rus ve İranlı dostlarımızla çalışma yürütmeye hazırız. Ne Suriye'nin, ne de bölgemizin geleceğinin üç beş terör örgütünün tasallutu altında kararmasına izin vermeyeceğiz" dedi.


'Suriye'nin toprak bütünlüğünde hemfikiriz'
GÜNDEM
'Suriye'nin toprak bütünlüğünde hemfikiriz'

Oyunun kuralları değişiyor
GÜNDEM
Oyunun kuralları değişiyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.