Gündem Acılı baba konuştu İdam bunlara kurtuluş olur

Eşi ve bebeği şehit olan acılı babadan idam yorumu

Acılı baba konuştu: İdam bunlara kurtuluş olur

Hem eşini hem de bebeğinin acısını yaşayan Serkan Karakaya, bu sabah memleketi Kayseri'ye geldi. Melikgazi ilçesindeki babaevinde taziyeleri kabul eden Serkan Karakaya, açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dün cenaze töreninde dile getirdiği idam cezasıyla ilgili konuşan Serkan Karakaya, "Ben bunların idamına karşıyım. Sakın yanlış anlaşılmasın. İdam bunlara kurtuluş olur, hafif olur" dedi.

Haber Merkezi DHA
Hakkari'e düzenlenen hain saldırıda Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa şehit olmuştu.
Hakkari'e düzenlenen hain saldırıda Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa şehit olmuştu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde önceki gün terör örgütü PKK'nın düzenlediği hain saldırıda eşi 25 yaşındaki Nurcan ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, memleketi Kayseri'de taziyeleri kabul etti. İdam cezasıyla ilgili konuşan Karakaya, idamın haffi kalacağını söyledi.

Türkiye'yi ağlatan veda
GÜNDEM
Türkiye'yi ağlatan veda

Yüksekova'da önceki gün, eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'yı görev yaptığı üs bölgesinde ziyaret ettikten sonra kendi otomobiliyle dönerken, PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı inilak ettirmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve oğlu Bedirhan Mustafa Karakaya, dün Şarkışla İlçe Şehitliği'nde dualar ve gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı.

Baba ocağında taziyeleri kabul etti

  • Hem eşini hem de öpüp koklamaya doyamadığı bebeğinin acısını yaşayan Serkan Karakaya, cenaze töreni ve kayınvalidesinin evinde dua okunmasının ardından bu sabah memleketi Kayseri'ye geldi. Melikgazi ilçesindeki babaevinde taziyeleri kabul eden Serkan Karakaya, açıklamada bulundu.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dün cenaze töreninde dile getirdiği idam cezasıyla ilgili konuşan Serkan Karakaya, ''Ben bunların idamına karşıyım'' diyerek sözlerine başladı. "Sakın yanlış anlaşılmasın. İdam bunlara kurtuluş olur, hafif olur" ifadesini kullandı.

"Türk milleti beni yanlış anlamasın"

''Cumhurbaşkanımızla Sivas Şarkışla'da da konuştuk. İdam yasasının getirilmesinin taraftarı değilim. Türk milleti beni yanlış anlamasın. İdama karşı olma nedenim; idam, en basit ve kolay ceza.

İdam onlara hafif kalır. 2 dakikada idam sehpasında sallanacaklar, tamam. Ama, benim acım dinmeyecek. Ya da diğer şehit kardeşlerimin ailelerinin acısı dinmeyecek. Onları günahsız insanlar, vatan evlatları nerede şehit olduysa, orada, şehit ailesine teslim edecekler. O zaman daha güzel cezalar olacaktır. Bu nedenle ben idama karşıyım.

PKK'lı teröristler asker eşini ve bebeğini katletti
GÜNDEM
PKK'lı teröristler asker eşini ve bebeğini katletti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.