Gündem Adalat Bakanı Gülden Yunanistana sert tepki

Adalat Bakanı Gül'den Yunanistan'a sert tepki

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yunan yargısının 15 Temmuz hain darbe girişiminin faillerinden Süleyman Özkaynakçı'ya iltica hakkı tanınmasına sert tepki gösterdi. Adalet Bakanı Gül, "Evrensel hukuka ve demokratik değerlere inananlar, Yunanistan yargısının teröristleri bağrına basan kararlarını kabul etmez" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Adalat Bakanı Gülden Yunanistana sert tepki
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Evrensel hukuka ve demokratik değerlere inanan hiçbir kişi veya yönetimin, Yunanistan yargısının teröristleri bağrına basan kararlarını kabul etmesi mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Gül, Yunanistan'ın FETÖ'cülere iltica hakkı tanınmasına yönelik kararına Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Bakan Gül, açıklamasında, "Evrensel hukuka ve demokratik değerlere inanan hiçbir kişi veya yönetimin, Yunanistan yargısının teröristleri bağrına basan kararlarını kabul etmesi mümkün değildir. Bu hukuk katliamının sorumlusu; uluslararası anlaşmaları reddederek, ülkelerini teröristlere güvenli liman haline getiren Yunanistan yargısı ve örgüt üyelerine kapılarını açarak Avrupa'nın orta yerinde bir terör sığınağı kuran Yunanistan siyasetidir." ifadelerini kullandı.

Kimin ne karar aldığına bakmaksızın FETÖ mücadelesinin sonuna kadar sürdürüleceğine işaret eden Gül, şunları kaydetti:

  • "Türkiye'nin mevcudiyetine kasteden teröristleri besleyen kim olursa bunu kati surette bilmeli ve tercihlerini bu yönde yapmalıdır. Bu onurlu ve kararlı mücadelenin sonunda; böylesi hukuk cinayetlerini taammüden ve organize bir biçimde işleyen birlikleri, ülkeleri, yöneticileri, yargı insanlarını tarih mahkum edecektir"

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Yunanistan'a tepki
GÜNDEM
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Yunanistan'a tepki

Destici: Darbeyi direkt desteklediğini ortaya koydu
GÜNDEM
Destici: Darbeyi direkt desteklediğini ortaya koydu

Bahçeli Yunanistan'a 9 Eylül’ü hatırlattı
GÜNDEM
Bahçeli Yunanistan'a 9 Eylül’ü hatırlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Yunanistan'a tepki
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Yunanistan'a tepki

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.