Gündem AK Partili Çelikten CHPnin NATO açıklamasına tepki

AK Parti'li Çelik'ten CHP'nin NATO açıklamasına tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP adına yapılan açıklamada, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği hakkında teröre destek konusunu gündeme getirmesine 'taktik bir hata' denmiş. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak için teröre karşı kararlı durmak zorundayız. NATO'ya üye olmak isteyen ülkelerin teröre destek vermemesini istemek temel hakkımızdır" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
AK Partili Çelikten CHPnin NATO açıklamasına tepki
AK Parti'li Çelik'ten CHP'nin NATO açıklamasına tepki

AK Partisi Sözcüsü Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
"CHP adına yapılan açıklamada, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği hakkında teröre destek konusunu gündeme getirmesine 'taktik bir hata' denmiş. CHP adına yapılan açıklamada, NATO gibi bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamız ve NATO'ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememiz, kusur olarak görülüyor. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi korumak için teröre karşı kararlı durmak zorundayız. Bu bir milli egemenlik ve milli güvenlik kararlılığıdır. Uluslararası güvenlik için beraber çalıştığımız NATO'ya üye olmak isteyen ülkelerin teröre destek vermemesini istemek temel hakkımızdır. CHP adına buna karşı çıkılması, Türkiye'yi her önüne gelene otomatik onay veren iradesiz bir ülke gibi göstermektir. Bunun, 12 Eylül darbe yönetiminin Yunanistan'la ilgili yaptığı yanlıştan farkı yoktur. Türkiye'nin tutumuna dair CHP adına yapılan değerlendirmede, 'NATO ortaklarımızdan güçlü tepkiler alınmasına şaşmamalı' gibi bir ifade kullanılması ise son derece yakışıksızdır. Kendi ülkesine başka ülkelerin gösterdiği haksız tepkiyi olağan karşılayan bir zihniyettir bu.

CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt: NATO Türkiye'ye müdahale etmeli
OYNAT 01:00
CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt: NATO Türkiye'ye müdahale etmeli
Türkiye'nin yararına olabilecek her şeyin karşısında duran CHP'den yine şaşırtmayan bir açıklama geldi. PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapan, tezkereye 'hayır' diyen, ABD'den demokrasi isteyen sınırları zorluyor.

CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, HALK TV'de katıldığı bir televizyon programında, NATO'nun Türkiye'ye müdahale etmesi gerektiğini savundu. Öğüt'ün bu sözleri, programın sunucusu Ayşenur Arslan'ın bile tepkisine neden oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.