Gündem AK Partiye destek haberine MHPden yalanlama

AK Parti'ye destek haberine MHP'den yalanlama

MHP Gelen Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Reuters tarafından servis edilen Kasım ayında seçim olması durumunda AK Parti azınlık hükümetine destek verecekleri yönünde sözlerinin yer aldığı söyleşiyi yalanladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Reuters
AK Partiye destek haberine MHPden yalanlama
MHP Gelen Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın'ın Reuters tarafından servis edilen söyleşiyi yalanladı. Yalçın'ın servis edilen haberde seçim olması durumunda AK Parti azınlık hükümetine destek verecekleri yönünde sözleri yer aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın yaptığı açıklamada "Bugün Reuters Haber Ajansı'ndan bir muhabirin tarafımı ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme taşınan “Azınlık Hükümeti”yle ilgili sorulan bir soruya verdiğim cevap çarpıtılarak, asıl anlamından uzaklaştırılarak medyaya servis edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin maksatlı şekilde tartışmaya açılan “Azınlık Hükümeti” formülüne nasıl baktığı Sayın Genel Başkanımız tarafından teferruatlı bir şekilde açıklanmıştır. Partimizin herhangi bir “Azınlık Hükümeti” seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir. Esasen söylemek istediğim de ana hatlarıyla ve öz olarak bundan ibarettir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın muhtemel bir “Azınlık Hükümeti”ni desteklememe kararının hilafına herhangi bir parti yöneticimizin söz, beyan ve iması söz konusu değildir. Bu gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

Reuters: MHP'den AK Parti'ye destek açıklaması

Bugün Reuters tarafından geçilen haberde Yalçın'ın "AK Parti'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor.Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar" açıklamasına yer verilmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.