Gündem Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Son dakika: Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başlandı

Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandığını açıkladı. 1,1 milyar avro yatırıma sahip Ankara Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veriyor. 6 hastaneyi bir araya getirmesiyle Türkiye’nin en büyük kampüsüne sahip olan Ankara Şehir Hastanesinde, Genetik Hastalıkları Tedavi Merkezi ve dünyanın en geniş alanına sahip acil servisi de yer alıyor.

Haber Merkezi DHA
Ankara Şehir Hastanesi.
Ankara Şehir Hastanesi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandığını açıkladı.

Yürütmeyi durdurma davaları yüzünden 4 yıl geciken 1,1 milyar avro yatırımla gerçekleşen Ankara Şehir Hastanesi, 6 hastaneyi bir araya getirmesiyle Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı kampüsü oldu.

Toplam 904 poliklinik odasında 259 poliklinik destek odası ile günlük 40 bin poliklinik hastanın tedavi edileceği Ankara Şehir Hastanesi’nde günde 100 bin hastaya hizmet verilecek şekilde planlama yapıldı. Toplam 131 ameliyathanede günlük 650 ameliyat planlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca.

Türkiye'de bir ilk

Dört kısmı biten, şubattan itibaren tüm kısımları ile faaliyete geçen kampüs, 1,3 milyon metrekare alanda kuruldu.

Kampüs, dünyanın tek seferde inşa edilen, Avrupa’nın ise en büyük hastanesi olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye’de ilk kez kalbin tek atışının görüntüsünü alabilecek teknolojilerin de yer aldığı hastanede, Genetik Hastalıkları Tedavi Merkezi ve dünyanın en geniş alanına sahip acil servisi yer alacak.

Ankara Şehir Hastanesi Şubat'ta açılıyor
EKONOMİ
Ankara Şehir Hastanesi Şubat'ta açılıyor
Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.