Gündem Ankaradan İstanbula yürüdü

Ankara'dan İstanbul'a yürüdü

Mısır ve Suriye'deki Müslümanların, katledilmesini protesto etmek amacıyla 15 gün önce 'Kardeşlik Yürüyüşü' için Ankara'dan yola çıkan İbrahim Çolak, İstanbul Fatih Camisi'ne ulaştı.

İSTANBUL- AA Yeni Şafak
Ankara'dan İstanbul'a yürüdü
Ankara'dan İstanbul'a yürüdü
Mısır ve Suriye'deki Müslümanların kendi orduları tarafından öldürülmesini protesto etmek amacıyla 'Kardeşlik Yürüyüşü' adı altında, 15 gün önce Ankara'dan yola çıkan İbrahim Çolak, İstanbul Fatih Camisi'nde yürüyüşünü tamamladı. Fatih Camisi'nde kendisine destek veren bir grup genç tarafından karşılanan İbrahim Çolak, Ankara'dan İstanbul'a 15 gün süren 'Kardeşlik Yürüyüşü'nü tamamladığını bildirdi. Çolak yaptığı açıklamada, Müslümanların yolunun kardeşliğe çıkması için yürüdüğünü söyledi.

KENDİ ADIMA BİR ŞEYLER YAPTIM

Ankara'dan İstanbul'a 15 gün boyunca yürüdüğünü ifade eden Çolak, şöyle konuştu: 'Mısır'da, Suriye'de kendi orduları tarafından öldürülen, katledilen Müslümanlar için yürüdüm. Yürüyüş boyunca her şey çok güzeldi. Müslümanların yürüyüşü burada bitmedi. Ben kendi adıma birşeyler yapmak istedim.'

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.