Gündem Kavga ettiler, 3 bin 150şer lira sosyal mesafe cezası yediler

Antalya haberleri... Kavga ettiler, 3 bin 150'şer lira sosyal mesafe cezası yediler

Kavga ettiler, 3 bin 150'şer lira sosyal mesafe cezası yediler

Antalya’da parkta kavga eden iki gence, sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 3 bin 150’şer lira ceza kesildi.

Haber Merkezi İHA
Kavga eden gençler polis ekiplerinde karakola götürüldü.
Kavga eden gençler polis ekiplerinde karakola götürüldü.

Muratpaşa ilçesi Konyaaltı Caddesi Varyant seyir terası yanındaki parkta kavga eden iki genci gören polis müdahale etti. Polis iki tarafı güçlükle ayırdı. Birbirlerine küfür etmeye devam eden gençler güçlükle sakinleştirildi.

Ekip araçlarına alınan gençler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. İki gence sosyal mesafe kuralını ihlal etmekten 3 bin 150’şer lira ceza kesildi.

Taksim’de ceza yiyen vatandaştan ilginç sosyal mesafe tepkisi
KORONAVİRÜS
Taksim’de ceza yiyen vatandaştan ilginç sosyal mesafe tepkisi

Taksim’de ceza yiyen vatandaştan ilginç sosyal mesafe tepkisi
FOTOĞRAF 7
Title
Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan önlemler kapsamında sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara da cezalar kesiliyor.
Title
Taksim Meydanı’nda polis ekipleri sosyal mesafeye uymayıp birbirine yakın duran insanlara ceza kesti.
Title
Yoldan geçen bir çifti durduran ekipler çiftin şaşkın bakışları arasında ceza işlemi uyguladı. Bin lira ceza kesilen çift polislere itiraz etse de sonuç değişmedi.
Title
Ceza yiyen adamın ilginç tepkisi ise dikkat çekti. Polis ayrıca yoldan geçen vatandaşları da sosyal mesafe konusunda uyarıp, kimlik kontrolü yaptı.
Title
Önlemlerin uygulanmasının zor olduğunu dile getiren Ramazan Doğru, şu şekilde açıklamada bulundu:
Title
“Geç kalındı bence, uygulanması çok zor bir ceza, 100 metre ileride ne olacağı belli değil. Aynı evin içinde yaşayan iki insandan bahsediyoruz. Mantığı yok, ama böyle bir halka da uygun olan budur. Cehalet seviyesi bu olan halka da yapılması gereken budur. Bin lira ceza yazıldı. Sosyal mesafeye uymadığımız için, ne kadar olması gerektiğini sorduk. Aşağı yukarı 1 metreden bahsedildi. Herkes kendince haklı, hasta ya da vak’a adedi 40 bine geldikten sonra çok geç alınan tedbirler en avantajlı durumda olan bizdik, en geç biz yakalandık, sorun değil.“
Title
Taksim’de ceza yiyen vatandaştan ilginç sosyal mesafe tepkisi
Taksim'de sosyal mesafeye uymadıkları için bin lira ceza kesilen vatandaş duruma tepki gösterdi. Ceza yiyen Ramazan Doğru, “Uygulanması çok zor bir ceza, mantığı yok ama cehalet seviyesi bu olan halka da yapılması gereken budur. Herkes kendince haklı” dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.