Gündem Antalya Valiliği İzin verilen herkes deri toplayabilir

Antalya Valiliği: İzin verilen herkes deri toplayabilir

Antalya Valiliği: İzin verilen herkes deri toplayabilir

Antalya Valiliği, Kurban Bayramı'nda izin alan vatandaşların kurban derilerini toplayabileceğini ifade etti. THK Antalya şubesinin sosyal medya hesabından yapılan 'deri toplama' açıklamasının yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiği belirtilerek, "Antalya Valiliğinin kurban derilerini sadece Türk Hava Kurumunun toplayabileceğine dair bir kararı veya talimatı söz konusu değildir. Yasal olarak izni olan, izin verilen herkes kurban derisi toplayabilir" ifadelerine yer verildi.

AA
Antalya Valiliği, Kurban Bayramı'nda izin alan herkesin deri toplayabileceğini bildirdi
Antalya Valiliği, Kurban Bayramı'nda izin alan herkesin deri toplayabileceğini bildirdi

Antalya Valiliği, Kurban Bayramı'nda izin alan herkesin deri toplayabileceğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 20 Ağustos Pazartesi Türk Hava Kurumu Antalya şubesinin (@thkantalya) resmi twitter hesabından, "Valilik emriyle Antalya'da kurban derisi toplama yetkisi sadece Türk Hava Kurumuna verilmiştir. Emniyet: THK dışında deri toplayanlar hakkında Kamu Kurumunu zarara uğratmaktan işlem yapılacak ve yakalanan deriler THK'na teslim edilecektir." şeklinde açıklama yapıldığı belirtildi.

Yapılan paylaşımın yanlış anlamalara neden olduğu, konuyla ilgili, "Tarikat ve cemaatlere kurban derisi yasağı" gibi haber ve çeşitli yorumlar yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  • "Antalya Valiliğinin böyle bir yasağı, yetkilendirmesi veya başka bir kararı bulunmamaktadır. Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi konuyla ilgili yine @thyantalya resmi hesabından açıklama yaparak söz konusu twitine ilişkin açıklama ve düzeltmelerde bulunmuştur. THK Antalya Şubesince yapılan açıklama, 'Arefe günü paylaştığımız Twitter yanlış anlamalara sebep olduğu için bu son iki tweet gönderilmiştir. 'Herkes kurban derilerini dini duyguları ve vicdani sorumlulukları doğrultusunda istedikleri yere verebilirler ancak deri toplayan vakıf ve derneklerin valiliğin onayı almaları gerekmektedir. Aksi takdirde suç işlemiş olurlar. Antalya'da sadece valiliğin izin verdiği dernekler deri toplayabilmekte, izinsiz deri toplayanlar ise kamuyu zarara uğratma suçu işlemektedirler.' şeklindedir. Netice olarak, Antalya Valiliğinin kurban derilerini sadece Türk Hava Kurumunun toplayabileceğine dair bir kararı veya talimatı söz konusu değildir. Yasal olarak izni olan, izin verilen herkes kurban derisi toplayabilir."
/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.