Gündem Apple "Bitti, buraya kadar" dedi

Apple "Bitti, buraya kadar" dedi!

Dünyanın teknoloji devlerinden Apple, cep telefonu ve tablet bilgisayarları için çıkardığı IOS6 adlı yazılımında yer alan harita uygulamasında yaşadığı fiyasko sebebiyle harita sorumlusunu işten kovdu...

Abone Ol Google News
Cihan Yeni Şafak
Apple Bitti, buraya kadar dedi!
Apple "Bitti, buraya kadar" dedi!
Apple, IOS6'daki harita uygulamasıyla büyük eleştirilere hedef olmuştu. Bunun üzerine, Apple'in CEO'su Tim Cook, şirketin sitesinden özür dileyen bir açıklama yapmıştı. Ayrıca rakiplerinin harita uygulamasını Apple müşterilerine önermişti. Bunun ardından şirket, IOS6'nın sorumlusu Scott Forstall ve perakende müdürü John Browett'ı işten çıkarmıştı. Bu adımların ardından AllThingsD adlı sitenin haberine göre, harita uygulaması sorumlusu Rich Williamson da işten kovuldu.

Apple, IOS6'ya kadar rakibi Google'un harita uygulamasını kullanıyordu. Ancak Google, cep telefonu ve tabletler için ürettiği Android adlı yazılımıyla Apple'a rakip olmaya başlayınca Apple, Google'a sırt çevirdi. İlk önce YouTube uygulamasını IOS6'tan çıkaran şirket, harita uygulamasını da kendisi yapmaya karar verdi. Ancak harita uygulaması kullanıcıların tepkisini çekmişti.

Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek
Gündem

Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek

İran’da meydana gelen teknik arıza nedeniyle Türkiye'ye 10 gün boyunca gaz akışı durduruldu. Bunun üzerine sanayi tesislerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamaya gidildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını açıkladı.
Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı
Gündem

Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan PYD'ye Rum kesiminde temsilcilik açma izni vermesine ilişkin, "Rum yönetimi, adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırmıştır" ifadesini kullandı.
Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi
Gündem

Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi

Bursa'da, eşi Ebru Gürcan'ı (34) bıçaklayarak öldüren Necati Gürcan'ın (40), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi. Necati Gürcan, kayınvalidesinin “Kızımdan ne istedin, iki çocuğu öksüz bıraktın” feryadına Gürcan, ağlayarak, "Anne, kader kader" diyerek cevap verdi. Sanık avukatı müdafilikten çekilme talebinde bulunurken, mahkeme heyeti, sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için, Bursa Şehir Hastanesi'nde muayenesine karar vererek duruşmayı erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.